FX Airguns или как се прави шведска тройка-аз, тя и вибратор (саундмодератор)

Georgi Atanasov

Редовен Потребител
Трябва май една тема да има AGT fans vs FX fans и да може да се пише в нея само след употреба на алкохол ( или след като си човъркал цял ден пушката и накрая нищо не се е случило) … тогава, така да се каже по балкански, ще стане ясно кой, кой е. :D :D
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Трябва май една тема да има AGT fans vs FX fans и да може да се пише в нея само след употреба на алкохол ( или след като си човъркал цял ден пушката и накрая нищо не се е случило) … тогава, така да се каже по балкански, ще стане ясно кой, кой е. :D :D
Не е добре Жорка, ще има изпозастреляни хора :rambo:
 

oblaka

Редовен Потребител
ФТКС
Егати. Само аз ли си взех ФХ и съм със широка усмивка от първия слъг. Сложих оптиката на опрична0 как си идва от завода. Хубав монтаж и о чудо. Само корекция по вертикала. Втори и трети изстрел почти в същата дупка. Какво повече да искам. Само стрелба и усмивки.
 

Georgi Atanasov

Редовен Потребител
Егати. Само аз ли си взех ФХ и съм със широка усмивка от първия слъг. Сложих оптиката на опрична0 как си идва от завода. Хубав монтаж и о чудо. Само корекция по вертикала. Втори и трети изстрел почти в същата дупка. Какво повече да искам. Само стрелба и усмивки.
Идеално… то и аз бях така около година и сега един клапан го чакам вече 2 месеца… та чак си купих вулкан… хахаха…. И на него клапана му изпусна на втората седмица, но поне се оправи с едно леко полиране. Не е лош фх-а, лекичък, мазен… ама стане ли време за части- майката си е…( с извинение)… Чак почнах да се оглеждам за стругове, фрези и т.н. :D
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Егати. Само аз ли си взех ФХ и съм със широка усмивка от първия слъг. Сложих оптиката на опрична0 как си идва от завода. Хубав монтаж и о чудо. Само корекция по вертикала. Втори и трети изстрел почти в същата дупка. Какво повече да искам. Само стрелба и усмивки.
Не си капризен просто Облако небесен ;)
 

Laferrari63

Редовен Потребител
А имаме ли вече FX King във форума? Аз твърдо реших, че това ще ми е втората пушка. Признавам си имам огромна слабост към дървен приклад и всеки, който ме познава знае защо съм взел Вулкана. Но след GRS сток версията на FX King ( другата ми слабост като приклад) твърдо реших, че ще я взема. Няколко колеги вече ме разубеждават по телефона. Какво мислите? Калибъра отново ще е в 5.5мм . След като видях, че успешно се стреля на 400-500 м с .22 не мисля, че има смисъл да минавам в .25 . А и стрелям само по гонг и хартия, така че някакви свръх мощности не търся. Ако се докара до 100-110J ще съм повече от доволен.
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Като за ФТ стрелец и бивш бенчрестаджия съм си капризен. Може би съм уцелил пушка. Ще видим. Утре пак ще има кекс на поляната
Ще се радвам на следващото приятелско надстрелване да седна на масата между теб и бате Ники (njatanasov) и да си побъбря с професионалисти ;)
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
А имаме ли вече FX King във форума? Аз твърдо реших, че това ще ми е втората пушка. Признавам си имам огромна слабост към дървен приклад и всеки, който ме познава знае защо съм взел Вулкана. Но след GRS сток версията на FX King ( другата ми слабост като приклад) твърдо реших, че ще я взема. Няколко колеги вече ме разубеждават по телефона. Какво мислите? Калибъра отново ще е в 5.5мм . След като видях, че успешно се стреля на 400-500 м с .22 не мисля, че има смисъл да минавам в .25 . А и стрелям само по гонг и хартия, така че някакви свръх мощности не търся. Ако се докара до 100-110J ще съм повече от доволен.
Задължително 22 кал Кала.
 

michorovm

Редовен Потребител
За М3 с ПБ е даже високо, зависи какво се търси.... Аз стрелях с 120 бара в 3-те калибъра: 5.5 - 25 грейна - 310мс, 6,35 - 36 грейна 300 мс, 7,62 - 44,5 грейна 295 мс. Всичко това с абсолютно оригинални части. Изстрелите варират от 60 до 80 за различните калибри (предполагам заради по-твърдата възвратна пружина на клапана в 5.5 пушката).
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Аз не знам кой:)lol:) внуши, че ФХ са кофти, и само по изключение стрелят добре. Аз имам 5 броя, и не спирам да им се радвам. И всички стрелят отлично със съвсем малко нагласяне.
 

Павката

Редовен Потребител
Пълна глупост ще е някой да твърди ,че нагласена Fx не е добра пушка!Става въпрос за това,че конструкцията е малко сложничка и цели романи се пишат кой какво прави,за да я нагласи.
 

emci74

Редовен Потребител
Обаче след 2-ят Фх си вече левъл про макс и всичко е много лесно за правене!
Нормално е след Вулкан да го гледаш Фхкса като голям камък в началото :lol:.
Вулан тийм, вие сте: :stickfight:
 

shaman

Редовен Потребител
Да си кажа и аз какво мисля по въпроса...
Пушките на FX са добри.. спор няма - вярно малко усложнени, но нагласени добре са доста добри..

Това, което не ми харесва е не самата пушка, а фирмата и по-точно политиката им..
Изсипваш една торба пари и очакваш пушката да стреля така както показват инфлуенсърите им.. Да, ама в общия случай - не :(
Нищо не им пречи да слагат в Impact, Maverick и т.н. хеви лайнери, по-тежки чукчета, карбонови втулки и т.н. - естествено да се отрази на цената - който дава 4 бона ще даде и 4300 за пълен комплект (както и става обикновено)

Да, ама те искат да си ги продават отделно. Вярно за мен лично това е добре, но се опитвам да мисля и от гледната точка на крайния потребител.

Та накратко - проблема е в свръх очакванията на клиента от една стокова пушка FX ! Да - добра пушка е, но трябва да се пипне.
 

Павката

Редовен Потребител
Според адаша,за да се
"направи"FX както трябва
цената отива на около 4300лв.т.е.1500лв повече от Вулкан със синтетик приклад.За нервите и времето до направянето
да не говорим...Ами може и да е по-добра пушка ,ама не чааак толкоз.Има не малко колеги,които предпочитат да купят проектили за тези пари и да стрелят,вместо да влагат време в правене.
И въобще ,хайде да се радваме на хобито кой с каквото има и да престанем да си мерим оная работа!
 

shaman

Редовен Потребител
Според адаша,за да се
"направи"FX както трябва
цената отива на около 4300лв.т.е.1500лв повече от Вулкан със синтетик приклад.За нервите и времето до направянето
да не говорим...Ами може и да е по-добра пушка ,ама не чааак толкоз.Има не малко колеги,които предпочитат да купят проектили за тези пари и да стрелят,вместо да влагат време в правене.
И въобще ,хайде да се радваме на хобито кой с каквото има и да престанем да си мерим оная работа!

Адаш - има хора, за които е удоволствие да човъркат и ъпгрейдват пушките си :)

Както имах един познат доктор мухар.. За него удоволствието беше да прави мухи :) Докато другите ловят на реката, той отива, слага си масичката и менгемето и си прави мушички :)
 
Нагоре