FX Airguns или как се прави шведска тройка-аз, тя и вибратор (саундмодератор)

michorovm

Редовен Потребител
Не, в интерес на истината, бях вързал една 3 литрова бутилка. Това ми е задачата за следващия излет.
Предполагам, че си прав и пружината е доста силна, ще те послушам със сигурност.
 
Последна промяна:

michorovm

Редовен Потребител
Малко е отрязано,предположих че е това...ама да питам
Че се мъча от месец със същата конфигурация само че със слъглайнера и не мога даже да си мечтая за такава група,а пък бая слъгове и скорости опитах освен фх хибридите
Не ги харесва слъг-лайнера хибридните слъгове. Е това не знам как да да го кажа на български!
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Винаги съм се опитвал да давам пояснения относно терминологията, която се използва на български език във ВО.
Не считам колегите за тъпи, и никога не съм правил такива определения за някой. Да поправиш някой за изказа му, не го прави глупав. Както и да казваш че владееш езици, а вкарваш чужди думи с неправилен превод в който и да е разговор, не те прави по начетен.
Познаващите ме знаят, че владея езици, на брой повече от пръстите на едната ми ръка, но не вкарвам чуждици в разговорите си, или в писанията ми.
И в повечето случаи се опитвам с шеговит тон да поправям колегите, за да е ясно на всички за какво иде реч. Все пак на един език говорим тук.
 

michorovm

Редовен Потребител
Винаги съм се опитвал да давам пояснения относно терминологията, която се използва на български език във ВО.
Не считам колегите за тъпи, и никога не съм правил такива определения за някой. Да поправиш някой за изказа му, не го прави глупав. Както и да казваш че владееш езици, а вкарваш чужди думи с неправилен превод в който и да е разговор, не те прави по начетен.
Познаващите ме знаят, че владея езици, на брой повече от пръстите на едната ми ръка, но не вкарвам чуждици в разговорите си, или в писанията ми.
И в повечето случаи се опитвам с шеговит тон да поправям колегите, за да е ясно на всички за какво иде реч. Все пак на един език говорим тук.
Прав си, така е, но някои неща, които са строго специфични е просто смешно да се преведат на български, а някои направо не могат.
Пък и Гугъл едва ли ще преведе правилно българските преводи от БГ на ЕН.
Но за в бъдеще, ако изобщо пиша, ще се постарая да не те дразня.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Изглежда добре, но засече ли разхода на въздух? Примерно за 10 бара колко изстрела прави? Аз при многобройните тестове минах през тези настройки, но за 10 бара правеше около 3 изстрела, като вдигнах на 132 бара станаха 5-6 при същата мощност.
Макси, за толкоз години човъркане и опити, предполагам че ти се изясниха нещата.
При еднакви механични (пружини, тегла) и геометрични (размери, диаметри) фактори в тази система, разхода за истрел ти се влияе най-много от 2 неща-времето в отворено състояние на БК и налягането зад него. По-високото налягане съответно затваря по-бързо клапана и трябва да хванеш минималната необходима порция въздух за постигането на максималната скорост при тези константи(механични и геометрични параметри) и после леко да я увеличиш(лекия преразод помага).
 
Последна промяна:

SEPULTURA

Редовен Потребител

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Така е, но при мен от един момент нататък експериментите бяха комбинирани и с различни пружини и утежнители. Стигнах до избор, но сега чакам още утежнители и ще продължа да експериментирам.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Е за туй не харесвам фх. Купуваш пре скъпо изделие и се оказва заготовка, която те вкарва в "международен" сериал.... И накрая го преотстъпваш на друг.
:) Майтап Наборе!
 

Бай Колю

Редовен Потребител
Модераторски Екип
Не бе, устройството си е повече от задоволително още от кутията, ама аз си гоня някакви мои мечти - огромна мощност, нищожен разход. :D
Perpetuum mobile е на този принцип. Още работят по въпроса ;)
 

michorovm

Редовен Потребител
MAX, PEKO, благодаря Ви. Днес научих много само от 2 Ваши мнения. Пишете по-често такива неща, има доста новобранци в този спорт като мене, наистина е полезно.
 

Amfo

Редовен Потребител
Тогава без доп пленум имах около 260- 265м/секс с 27гр h&n на около 150бара. И това беше след изпилване на дотиквача. Но това беше макса. Добавих 1 пленум който ми дигна до 275. В последствие добавих Ърнест Роу 2.5 инча пленум плюс двойния му трансфер порт който още не го слагаха заводски. Скоростите се вдигнаха до 290 295с 30гр в същите налягания на редуктора. С този пленум цилиндъра си идваше на 5 6 мм по къс от цевта. В последствие с двата пленума успях да сваля наляганията до 140 145 бара но имаше едни около 2 см от цилиндъра които стърчаха отпред цевта. Стругар ми направи преходник от алуминий мъжко/женско с диаметъра на цвета 14.5мм и дължина 25мм с резба ½х20 който вкарах вътре във фабричния заглушител. Намалих усилието на задната пружина до достигане на 292 295 с 30ките и успях да извлека при тези налягания малко над два пълнителя на 82 83 джаула и доста добра точност.
Благодаря за споделения опит . При тези обстоятелства би трябвало да успея някак да стигна тези скорости. Моята пушка е wildcat mk3 bt vp 5.5 , което практически уж е маверик . Има си голям пленум , от нета разбрах ,че идва с чукче като на маверика в 6.35 . Честно казано нямам търпение да се позанимавам с нея ,но ще трябва да потърпя още . Но до колкото гледах в нета само това ,че сложи по-дълга цев скоростта се вдигна с около 20м/с . Най ме е яд ,че толкова скъпа пушка няма защита от двойно зареждане или пък тройно , както аз направих :) .
 

Amfo

Редовен Потребител
Мисля да поръчам power kita за слъгове за Maverick. Въпросът е този на HUMA или оригиналният на FX и защо?
Или отговора е huma,че за по-малко пари получавам повече карантия? :D
View attachment 104858View attachment 104859

https://www.huma-air.com/FX-Maverick-Slug-Power-Tune-Kit-By-Huma-Air

https://www.huma-air.com/FX-Maverick-And-Wildcat-MKIII-Slug-Probe-Power-Kit-With-Tungsten-Hammer
Колега и аз това се чудя . И въобще да поръчвам ли . Много ми се иска ,първо да е разглобя . Да видя чукчето какво е , да го претегля и съответно ако мога да му добавя тежест . А пружина ми се струва ,че може да се намери. Само този дотиквач не знам за какъв чеп ми е ?! Хубаво е да споделят колеги вече минали през тези чуденки . Уж оригиналното трябва да е най-добрия вариант .
 

finata

Потребител
Благодаря за споделения опит . При тези обстоятелства би трябвало да успея някак да стигна тези скорости. Моята пушка е wildcat mk3 bt vp 5.5 , което практически уж е маверик . Има си голям пленум , от нета разбрах ,че идва с чукче като на маверика в 6.35 . Честно казано нямам търпение да се позанимавам с нея ,но ще трябва да потърпя още . Но до колкото гледах в нета само това ,че сложи по-дълга цев скоростта се вдигна с около 20м/с . Най ме е яд ,че толкова скъпа пушка няма защита от двойно зареждане или пък тройно , както аз направих :) .
Това с деойното зареждане си е голям проблем. Приятел така скапа стандарт лайнер 700мм че Николай Гадняра ми го ряза на 600 без шок. Стои си в нас с идеята да го присадя на Кралчето някой ден. Ама и тоз момент ще дойде…
 

michorovm

Редовен Потребител
Ако е само двойно, не е проблем, и в ръководството на Импакт го пише, за по-вече чашки, вече може и да стане.
 

Amfo

Редовен Потребител
Това с деойното зареждане си е голям проблем. Приятел така скапа стандарт лайнер 700мм че Николай Гадняра ми го ряза на 600 без шок. Стои си в нас с идеята да го присадя на Кралчето някой ден. Ама и тоз момент ще дойде…
Ами аз с голям зор ги извадих . После чистих цевта до блясък, гледах ,въртях не видях да съм е надрал . Но наистина три слъга ги изкарах чак когато прежалих цевта . Казах си , каквото такова и с чука и шомпола , бой докато излязат. Честно казано единия успях като залепих вида отпред . На втория обаче видата остана завита в слъга а шомпола излезе :) и си казах работата е ясна . До колкото съм гледал в нета от ФХ казват ,че тези цеви без шок просто не стават , че точно този шок ги прави толкова добри .
 

michorovm

Редовен Потребител
На мене тези шокове с нарезно оръжие не са ми ясни. Вулкан 3 няма шок и си стреля перфектно с пълнотели. За гладко цевното оръжие шока е ясен и то при стрелба с дребни съчми, за куршум тип "Бренеке" и по-едрогабаритни съчми, шока е противопоказен. Тук е добре някой по-опитен колега да обясни.
 

finata

Потребител
Ами аз с голям зор ги извадих . После чистих цевта до блясък, гледах ,въртях не видях да съм е надрал . Но наистина три слъга ги изкарах чак когато прежалих цевта . Казах си , каквото такова и с чука и шомпола , бой докато излязат. Честно казано единия успях като залепих вида отпред . На втория обаче видата остана завита в слъга а шомпола излезе :) и си казах работата е ясна . До колкото съм гледал в нета от ФХ казват ,че тези цеви без шок просто не стават , че точно този шок ги прави толкова добри .
Не знам. Не съм стигнал до там да я присаждам на крачето, но Николай тогава каза че не би следвало да е проблем и че вече имало с лайнери с рязани шокове в Бг. Отделно и резултатите били доста задоволителни. Та ще видим, като се прибера мисля да я присаждам.
 
Нагоре