FX Airguns или как се прави шведска тройка-аз, тя и вибратор (саундмодератор)

Gadnqra

Редовен Потребител
Днес приключих с тунинга и настройките на Боса. Махнах редуктора, понеже скорост от 260 м/с за мен не е сериозна, при положение, че 300 е достижима и нормална скорост. Пробвах няколко положения на редуктора, но се оказа, че няма смисъл понеже задредукторният обем е прекалено малък. А е можело да го доизкусурят малко по-добре тия тъпи шведи. След това смених и пружините и след малко настройки успях да постигна 18 изстрела в 10 метров коридор. Скорост 292 - 302 м/с с проектил ЖСБ 2,9 гр. Това от 240 бара до 190. Точността отново е същата - дупка в дупка. На снимката са 10 изстрела от 50 метра.
 

Attachments

  • 20170103_234258-2.jpg
    20170103_234258-2.jpg
    109.7 KB · Прегледи: 141

anibis

Редовен Потребител
Ники вземи да направиш една мишена на 70м. Но ако можеш направи 3-4 мишенки х5 изстрела.
Искам да видя как се държи цевта на тая скорост 300м/с. Едгъна в 5.5мм с 2.2гр.с JSB на около 310м/с
На 50м буквално всичко е дупка в дупка,но вече над 65м групата се отваря,а на 75м групата е не задоволяваща.
Та искам да видя каква група прави на 70м ако ми хареса, да му сложим една ST цев,може там да се крие зайчето.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Миро тия дни стрелях и на 80 метра. Групата беше колкото железен лев. Най-отворената група беше колкото капачка от минерална вода от 10-литрова туба. Беше ми много студено, а и още тествахме. Мисля, че пушката може повече.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Ники вземи да направиш една мишена на 70м. Но ако можеш направи 3-4 мишенки х5 изстрела.
Искам да видя как се държи цевта на тая скорост 300м/с. Едгъна в 5.5мм с 2.2гр.с JSB на около 310м/с
На 50м буквално всичко е дупка в дупка,но вече над 65м групата се отваря,а на 75м групата е не задоволяваща.
Та искам да видя каква група прави на 70м ако ми хареса, да му сложим една ST цев,може там да се крие зайчето.
Мирко, вчера стрелях на 80 метра с Боса. Не съм се старал много, но пушката буквално ме очарова - групите, които прави са супер. Оптиката е нагласена на 50 метра, а на 80 метра вдигам 1 дот нагоре. На първата снимка са 6 изстрела, а на втората са 10. Прав, подпрян на тавана на колата. Скоростта е 300 м/с. с ЖСБ 2,9 гр.
 

Attachments

  • 20170203_155514-1.jpg
    20170203_155514-1.jpg
    1.1 MB · Прегледи: 122
  • 20170203_155607-1.jpg
    20170203_155607-1.jpg
    250 KB · Прегледи: 118
Последна промяна:

Zhekov

Потребител
Ники чудесна работа си свършил с БОСА.:bravo:

Колеги, колко тежи ударника на FX Gladiator mk2 .22 калибър?
Намирисва ми на Daystate Gladiator MKll:D,и да знаеш бартер не ме интересува......;):cheers:
 
Последна промяна от модератор:

King Heavy

Новодошъл
pscBcu7.jpg

WBBp5cw.jpg

Новият FX CROWN.Концепция подобна на “Импакта“,само че този път в класически вид карабина.Външно регулируем регулатор,възможност за смяна на калибрите,регулиране на мощноста чрез промяна на настройките на пружината на ударника и трансфер порта.Интересното в случая е и новата “Smooth Twist X“ цевна система позволяваща бърза промяна на дължината на цевта и стъпката на нарезите??!
 
Последна промяна:

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Интересното в случая е и новата “Smooth Twist X“ цевна система позволяваща бърза промяна на дължината на цевта и стъпката на нарезите??!
??? Очаквайте и новите проектили ... на FX,неподвластни на гравитацията... :).
 

Sen

Редовен Потребител
Живот и здраве, следващата година сериозно мисля да ида да видя това изложение, ако ми остане време. Ужасно интересна ми се вижда перспективата да се види всичко ново и всичко утвърдило се на едно място.
 

boko4545

Потребител
тъй като моя импакт е мк1/оригиналнилният куфар го събира само в разглобен вид/си купих този куфар от форума–пасва перфектноWP_20170306_13_46_27_Rich.jpg ...благодаря на колегата Gadnqra за коректната сделка....
 

оги-пз

Редовен Потребител
Абе английския ми куца, но тази пушка ме кефи на макс.
Дано да се поуправя малко и за Коледа да си направя подарък.
 

Sen

Редовен Потребител
Дано да се поуправя малко и за Коледа да си направя подарък.
а дано ако не по едно стриймлайнче:cheers: за утеха
Стриймлайнчето е цел доста по-лесно постижима финансово...;) Тази шведска корона вече върви при янките на цени близки до 4000 от нашите отдавна деноминирани левчета... Съвсем по "импактски" :D Оги, яката ще трябва да се стегнеш :)
 
Нагоре