FX Airguns или как се прави шведска тройка-аз, тя и вибратор (саундмодератор)

lynx

Редовен Потребител
Да си поръчаш FAC пушка от Германия, звучи мазохистично :)
Възможно е от Русия да стане по-лесен вноса, там поне са наши хора - корупцията е на ниво! :D
 

Dominus

Редовен Потребител
E не е точно така. Швабите наистина си имат сериозни рестрикции и ако някой иска пушка от там трябва да направи някой стъпки. Иначе до 7,5J няма грижи.
 

oblaka

Редовен Потребител
ФТКС
Аз си купих 16дж пушка от германия. Искаха документ от КОС че в България оръжието е на свободен режим и омам право да го притежавам. Документа птреведен и легализиран изпратих в германия на продавача и след извършената проверка от тяхните служби си получих пушката. Разправията е 20тина дена докато стане документа от кос, преведе се и отиде до там(искат оригинала)
 

lynx

Редовен Потребител
Възможно е да са улекотили процедурите.
Преди време колега от форума се бореше с Германците за изпращане към България на FAC PCP.
Искаха да им се изпрати на адреса ОРИГИНАЛА на българското разрешително за притежание на огнестрелно оръжие.
Не ксерокопие, сканирано цветно или друго, а си държат на оригинала.
Колегата разполага с разрешително, но няма как да се изпрати такъв документ в чужбина.
 

barbaron

Редовен Потребител
"От Ноември" месец се очаква новата IMPACT...... Колко хора са наредени на опашката? Ще си признае ли някой?
 

Attachments

  • a.png
    a.png
    84.7 KB · Прегледи: 98

Sen

Редовен Потребител
Преди само няколко дни още събираха желаещи за общата поръчка на FX. Вероятно основен фактор за забавянето. Редовен проблем с масовите, очевидно.
На теб поне са отговорили . Преди година и нещо на моите имейли така и не си направиха труда да отговорят . Вярно , че още не беше излязла на пазара и са имали много чакащи клиенти в Испания , но поне от уважение . Съвсем друго беше отношението на португалския представител . Именно от него купих моята . Пристигна за седмица с DHL. Престоя три дни в Унгария , незнайно защо . Иначе би трябвало да пристигне по-бързо.
Някакви проблеми със състоянието на оръжието? А когато пристигна в Бг? Митници и свързаната с тях бумащина, които да са ти отровили живота?

Свързах се с официалния представител за Испания на FX. Отговора:
Плащане на 100% , доставка до БГ с международен куриер 3-4 работни дена???

Hello, yes, the rifle FX Wildcat cal. 6.35 mm (.25 ") are in stock, we can ship to Bulgaria, the rifle takes to get about 3 or 4 days from Spain to Bulgaria, it is sent by international courier.
If you want to buy you can do so directly by our Web - armasayala.com - and pay with VISA, if you have any problems please contact us via mail at: info@suministrosayala.com
Regards
Suministros AYALA
(Yes, if you buy the rifle we add a plastic case FX original)
Снощи се свързах с Mr. Ayala от сайта armasayala.com, тъй като ми се стори много атрактивна цената - около 1070 € (имаше приложено намаление).
Когато забеляза интереса ми, Mr. Ayala ми стъкми хубав номер :D Обяви ми крайна цена 1.239,52 €, което, като извадите с проста сметка едната сума от другата, означаваше абсурдна сума за доставка до Бг.
Усъмних се; влизам пак в сайта и виждам, че намалението внезапно е "изтекло" и цената е 1 199 € :D :D :D
Освен това, ето цитат на характерния за испанците лош английски, относно енергията на пушката: "The rifle ships full power (carrying a transport insurance holding it at low power but you eliminate it when you get the rifle, (only removing a screw))." Не съм го правил преди, може корекцията с премахване на винт да е нещо нормално, мен малко съмнително ми се види...
Chinook, благодаря за препратката към сайта, много бях ентусиазиран изначало, но Mr. Ayala ми приложи доста селски номер... ;)
 
Последна промяна от модератор:

krasiml

Потребител
Само на Fx Wildcat 22-ри калибър ли не е подвижен модера.

Само на Импакта е подвижен.

Преди само няколко дни още събираха желаещи за общата поръчка на FX. Вероятно основен фактор за забавянето. Редовен проблем с масовите, очевидно.

Някакви проблеми със състоянието на оръжието? А когато пристигна в Бг? Митници и свързаната с тях бумащина, които да са ти отровили живота?


Снощи се свързах с Mr. Ayala от сайта armasayala.com, тъй като ми се стори много атрактивна цената - около 1070 € (имаше приложено намаление).
Когато забеляза интереса ми, Mr. Ayala ми стъкми хубав номер :D Обяви ми крайна цена 1.239,52 €, което, като извадите с проста сметка едната сума от другата, означаваше абсурдна сума за доставка до Бг.
Усъмних се; влизам пак в сайта и виждам, че намалението внезапно е "изтекло" и цената е 1 199 € :D :D :D
Освен това, ето цитат на характерния за испанците лош английски, относно енергията на пушката: "The rifle ships full power (carrying a transport insurance holding it at low power but you eliminate it when you get the rifle, (only removing a screw))." Не съм го правил преди, може корекцията с премахване на винт да е нещо нормално, мен малко съмнително ми се види...
Chinook, благодаря за препратката към сайта, много бях ентусиазиран изначало, но Mr. Ayala ми приложи доста селски номер... ;)

Винта който трябва да отвиеш е за транспорт. Той спира ударника преди да удари клапана , за да предотврати нежелан изстрел.
 

Sen

Редовен Потребител
Винта който трябва да отвиеш е за транспорт. Той спира ударника преди да удари клапана , за да предотврати нежелан изстрел.
От кореспонденцията помислих, че ограничава мощността. Разбрах те, благодаря.
 

petkof

Редовен Потребител
От кореспонденцията помислих, че ограничава мощността. Разбрах те, благодаря.
Правилно си разбрал.Винта за транспорт, не предотвратява изстрела, а намаля силата на ударника,като го спира точно след като е ударил клапана,без да му позволи да приложи цялата си сила, от където се редуцира и силата на изстрела.
 

Sen

Редовен Потребител
Правилно си разбрал.Винта за транспорт, не предотвратява изстрела, а намаля силата на ударника,като го спира точно след като е ударил клапана,без да му позволи да приложи цялата си сила, от където се редуцира и силата на изстрела.
Ясно. Както казах - мерси и на двамата; разбирам, че винта е нещо съвсем нормално за тази марка, трябва да се отстрани и не е ракетна наука :)
Между другото, връщам се набързо към armasayala.com - писах на собственика на уебсайта с известна нотка на негодувание и сега цената е отново 1079 EUR.
 

petkof

Редовен Потребител
Цената от 1079 Евро /може и така да си пишеш,защото го пише така и на банкнотите ;)/ какво включва?
 

Sen

Редовен Потребител
Цената от 1079 Евро /може и така да си пишеш,защото го пише така и на банкнотите ;)/ какво включва?
Не съм сигурен...
В първия пост на Chinook се вижда неговата кореспонденция, според която има и куфар в цената. Аз не питах изрично, тъй като не ми е нужен.
Това е линка: http://armasayala.com/gb/air-compre...ildcat-with-regulator-mounted-in-factory.html
Въпросът е, че тук ми обявиха цена 2490 лв. за пушката и 135 лв. за пълнител, това е 6.35 мм.
Тоя пич продава за 1079 EUR, екстра пълнителя е 26 EUR: http://armasayala.com/gb/weapons-accessories/379-fx-wilcat-cargador.html#/4-calibre-6_35_mm
Не е малка разликата, petkof...
Вземам бележка за изписване на валутата :)
 

talep

Новодошъл
Дивата котка я взех миналата година-поръчах я при нашия уж дистрибутор,беше за 20 дена,а дойде след 3 месеца.Цената беше същата,както и на втория барабан.Моята дойде бутикова-на цевната кутия пише,че е кал.5.5,а в действителност е 6.35.Куфар няма,дойде си в картонена кутия.Модера се развива нормално.Иначе съм доволен от пушката и досега нищо не е правено по нея.
 
Нагоре