FX Airguns или как се прави шведска тройка-аз, тя и вибратор (саундмодератор)

dberov

Редовен Потребител
Не ми се вярва по този начин да принудят клиентите си да купуват и оптиките им . Възможно е да го има , но като опция на друга цена . Иначе , в АОА - без оптика и монтажи цената е 1899 $.
http://www.airgunsofarizona.com/FXImpact.html

Явно след клиповете пуснати в тубата на комплекта пушка+оптика+куфар е имало запитвания какво включва комплекта, на няколко места вече намерих упоменато на видно място че оптиката не е включена, в BAR дори са го написали на снимката.

http://www.airgunbuyer.com/details.asp?cat=Air Rifles&SubCat=FX Air Rifles&Product=5853
 

petkof

Редовен Потребител
Разбире се,че ще има всевъзможни варианти.Никой не е споменавал за ограничения.Комплект в куфар с две оптики и модератор фирмата FXairguns предложи преди време модела THE VERMINATOR MKII EXTREME
timthumb.php
,заради възможността на пушката да стреля с чашки и стрели,само като се сменят цевите и оптиките посредством бързи монтажи.Това съм сигурен,че е направено с цел улеснение на ползвателите на модела и избягването на излишни разходи по търсене на оптики за различните предназначения на пушката.Аз лично бих се доверил на избора на оптика направен от тази фирма и предложен в комплект с тяхна пушка.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Мисля си за един FX-Boss и май ще го купя. Интересно ми е дали може да му се вдигне мощността до 130 - 140 джаула от редуктора само или трябва да се бутат пружина и проходни отвори. Моля ако има колеги, които са го правили да споделят мнения и опит.
 
Последна промяна:

petkof

Редовен Потребител
Вече няколко бивши притежатели на Дейстейт, ми благодарят за това,че съм ги насочил към FX-Boss след като са се разочаровали от предишните си пушки и не съжаляват за покупката си като преди.Буквално преди няколко дни ми звънна единият от тях специално да ми каже,че пушката е изключително точна.:D:D:D Горкият така е бил повярвал на писаниците,че Дейстейт са "върха на сладоледа", та чак не вярва на очите си при резултатите от Боса.За да съм по-конкретен става дума за дистанции над 70 м. и човек на над 50 год. със стаж в стрелббата над 30 год.
 

andi

Редовен Потребител
Щом досега не са му наскачали , значи не искат да си признаят , че четат темите на "небожествените" марки .
 

azzaro

Потребител
Какво да скача човек,на който му е високо гроздето ........ знаете продължението!
Боса е много хубава пушка,но за разлика от него ,вълка нито веднъж не е засякъл и не е чупил клапан :p!
 

petkof

Редовен Потребител
Какво да скача човек,на който му е високо гроздето ........ знаете продължението!
Боса е много хубава пушка,но за разлика от него ,вълка нито веднъж не е засякъл и не е чупил клапан :p!
Аз не знам да има Дейстейт без ремонт още от началото на експлоатацията, като Волверина даже се случи да не стреля като чисто нов.При него не говорим и за точност и брой изстрели в плато,просто защото не съществуват.
След колко хиляди изстрела успяхте да счупите клапана на Боса и при какви точно обстоятелства се случи това?
 

anibis

Редовен Потребител
Петков не ти отива на възрастта,не знам какво целиш с тия постове,дразги във форума ли се стремиш да има
Azaro имаше в предвид вълка, а не Волверина
След колко хиляди изстрела успяхте да счупите клапана на Боса и при какви точно обстоятелства се случи това?
А да ти кажа за Боса-2бр., който аз знам, и беше нов и прецака клапана, а не на няколко хиляди изтрила.
Недей да плуваш фирма,пушка която си е нямал
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Аз не видях повод за дразги бе Мирко.. Така е разбрал човека. А за да си купи Бос, сигурнопреди това е пострелял с доволно количество Дейстейти и после е взел решение. Доколкото го познавам не е от хората които вземат прибързани решения.

П.п. Моето мнение за Дейстейт е същото... Без да съм имал.. Нека да не се взема впредвид....
 

Dominus

Редовен Потребител
Аз пък се питам, ако за жените си говорехте, дали щяхте да се засягате толкова, колкото за пушки?
Всеки се е превърнал в някакъв защитник на марка и я брани с нокти и зъби. То поне да ви плащаха за реклама, а всички сме пълнили джобовете на въпросните.
 

sts1969

Редовен Потребител
Стига бре :eek:...ще ме върнете пак на идеята следващата ми пушка 4.5мм да е пак Хатсан Ат 44. Него поне ще го знам че е за преработка и пълен тунинг :wall:
 

methaa

Редовен Потребител
Аз изобщо не виждам проблем. Всяка нова пушка се продава с гаранция. Покупка на употребявана пушка винаги ще носи риск.
Ако има калпав модел, то много бързо се разчува.
 

lynx

Редовен Потребител
Не виждам причина да се драпате коя пушка била по-по-най? Малко пресолявате манджата.
Всички сме различни и всеки харесва различни неща, едни предпочитат Дейстейт, други ФХ и т.н.
При мен везните се накланят към Дейстейт, главно заради дизайна.
По-трудно бих преглътнал леко грозноватия пластмасово-харпунен дизайн на повечето модели на ФХ.
А други хора точно това ги кефи.
На вкус и цвет.....
 

dinkata

Редовен Потребител
Никога не съм имал нито Дейстейт нито ФХ, стрелял съм с почти всяка пушка, която съм виждал от тези марки. Както ме е впечатлявал БОСА на Петко от първия изстрел, никоя друга не го е правила по този начин. За мен тя е НАД останалите ! (Лично мнение)
 

luft9waffe

Редовен Потребител
Едни и същи дръвца.Имал съм 4от едните и 2 от другите.Всичките се чупят рано или късно.Правилният човек ги прави да стрелят много по-добре,отколкото създателите им са сънували.Скъпи.Ама искам по още 2-3 от двете.
 

pavkata_1234

Потребител
Днес ,с колегата Niko Suzuki замерихме Гладиатора(времето беше екстра).Стрелях с JSB 1.03. Бях я напомпил до 190бара.Изтрелял съм 2 пълнителя.

Начало-190 бара

1-288 13-285
2-287 14-290(тук защо така ми скочи...? Калпава чашка сигурно!)
3-грешка 15-288
4-грешка 16-288
5-289 17-286
6-287 18-287
7-287 19-288
8-287 20-288
9-286 21-286
10-286 22-288
11-286 23-288
12-289 24-286

Край-180бара.
Някой ден като имам повече свободно време ще я замеря със 7 пълнителя.Не съм базарал нищо по нея освен спусъка.Някой може ли да ми изчисли разхода?
 

methaa

Редовен Потребител
Ако пушката ти е 5,5 то излиза 5,1 см3 за джаул. Сигурен ли си че няма грешка?
 
Нагоре