DAYSTATE - пушките мечта.

A

Anonymous

Гост
абе...като си говорите за мощни Daystate-и, та случайно попаднах днес (не знаех преди това за този модел) на Daystate Air Ranger и като видях до какви мощности стигат и ченето ми падна на земята...


слагам ъпдейта тука да не се задръства темата надолу

http://www.daystate.co.uk/air_ranger.htm
долу са таблиците

в Дайкан тази пушка е 4 бона, в щатите се продава за $1,900 (http://www.airgunsofarizona.com/Daystate/AirRanger.htm - а тук под надписа в средата Power and Shots/Fill Tests избираш калибъра и виждаш тестовете)

аз отивам за стирката да зачистя лигите от пода...
 

lynx

Редовен Потребител
За любителите на тунинга: :p
Ето как може да се завишава или понижава мощноста при Daystate Air Ranger, както и при някои други модели на Daystate със сходна конструкция.

Ето я пушката
41899352dl9.jpg


Първо се развиват трите шестограмни болтчета на осморката /2 са отстрани и 1 отдолу/
48027128ol2.jpg


като внимаваме да не ги изгубим, тъй като са миниатюрни
63591452kv1.jpg


Развиваме внимателно четирите шестограмни болта в четирите крайща на цевната кутия, а също и двата винта, които са от двете страни на дотиквача
95098487yh9.jpg


Отстранявате цевта и цевната кутия нагоре
64142620on5.jpg


Цевта не може да се извади от кутията, защото освен че е застопорена с болтове е залепена и с лепило. Не може да се извади , освен ако не се нагрее с топлодух или друго
22282115ox9.jpg


Изглед отдолу
61513659xp7.jpg


След това се развива болта на приклада и той се отстранява от пушката
98667620fo6.jpg


Трябва да получим това:
30942422fg9.jpg


Развивамеме този и срещуположния му болт, като държим здраво пушката
24678367wz4.jpg


Изваждаме назад машинката и пружината
97034928ur8.jpg


Развиваме този болт, за да се освободи удърника
12498052et6.jpg


Ето го и него, за да се постави обратно трябва да се държи натиснат спукъка
41044428gu9.jpg


Отхлабваме фиксиращото болтче
82758649fb4.jpg


Настройката на удърника се извършва, като при завиване на болта се увеличава силата и съответно при развиване се намалява....
33302815si4.jpg


Сглобяването е по обратния ред.
Тази операция крие рискове, които всеки сам си поема. ;)
Ако сте доволни от пушката си, не е добра идея да я бърникате :bomb:
:rambo:
:cheers:
 
A

Anonymous

Гост
Мислих си че съм първия, на когото му е дошла идеята да навре болтче в ударника и по този начин да регулира отварянето на клапата, ама някой вече ме е изприварил ;). А на моделите с ел.ударник също ли има такава опция за регулация?
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Това е известно на всеки, който има БАМ 50/51.
Конструкцията е същата, а и няма как да бъде друго яче. Нали си е копие на Дейстейт.
 

andro

Потребител
Опа !Защо като завиеш болтчето увеличаваш и като развиеш намаляваш ,нали беше обратното или бъркам ???Ние с бамовете този номер го знаем ,дай ни Дейстейти... ;)
 

HellBoY

Потребител
andro написа:
Опа !Защо като завиеш болтчето увеличаваш и като развиеш намаляваш ,нали беше обратното или бъркам ???Ние с бамовете този номер го знаем ,дай ни Дейстейти... ;)

предполагам се увеличава и намаля хода на ударника :)
 

lynx

Редовен Потребител
Хайде и аз да се похваля с новата тояга :cheers:
015551809.jpg

Ето и още снимки:
http://rsvr.snimka.bg/?album;aid=434920;pid=15551809
 

lynx

Редовен Потребител
Първите ми впечатления са следните:
Изработката е перфектна, всичко е изработено и напаснато без забележки.
Пушката няма електроника , като на някои други модели на Дейстейт. При замерване с хронограф показва максимум 300м/сек с Баракуда. Искаше ми се да е маааалко по-мощна, но засега няма да пипам болтчето на удърника. Първо ще пробвам как стреля и ако не съм доволен може „лееееко да я пипна”.
„Добрите изстрели” са около 55 , като няма рязки скоци в скороста.
Цевта е Валтерова-заглушена, но не ми хареса заглушаването и си взех допълнителен оригинален заглушител за изхода на цевта и пушката замлъкна завинаги.
Барабана е 10 заряден, взех си и още един резервен.
Резервоара е 500сс , което е добре, а и пушката е доста икономична откъм разход на въздух.
Към комплекта на пушката си дойде и помпа Хил от тези скъпарските, дето са по 600 кинта в МСА, с филтрите.
Аз не съм голям фен на помпите и в момента в който си купя бутилка, помпата ще излети на пазара, въпреки че е перфектно изработена и се помпи лесно/според мен/.
Вчера изживях голямо приключение. :wall:
Никъде няма из София високи стойки за оптиката, едвам я нагласих.
Цял ден съм обикалял и пробвах 100 вида и все някъде нещо опира и не става работата. Тия по магазините се видяха в чудо от мен, егати нестандартната история с този висок барабан, а и на оптиката предната леща нали е 60мм и опира в цевта с всички модели стойки.
Важното е , че засега я нагласих някъкси, за напред ще си намеря по-добро решение за закрепване.
Засега е това, като имам време да пострелям ще споделя и останалото.
:cheers:

P.S. Актуализирам си подписа, поради необходимост ;)
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
akraba1 написа:
Ако нестане само с високите стойки, вземи една щаерска релса и нещата ще заспят ;)
....само стотина лева е... ...кво му плащаш.... ;)
Къде ги има тея щаерски релси?
 

lynx

Редовен Потребител
С релса не стана за съжаление , заради барабана.
Аз накрая намерих 2 малки релсички в Дайкан, които се поставят върху лястовичата опашка и повдигат с около 10мм нагоре и върху тях си поставяш нормални стойки.
Отрязаха ми главата до коленете за тия китайски ментаци :-X ....80 кинта, обаче засега става.
Ето ги "релсичките"
http://rsvr.snimka.bg/details/daystate. ... 551825.big
 

lynx

Редовен Потребител
Да, тази тема я следя отдавна.
Не ми остана време сутринта да видя дали ще ми пречи голямото колело за вадене на барабана.
Ако пречи ще купувам нещо подходящо..... ;)
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
lynx написа:
Да, тази тема я следя отдавна.
Не ми остана време сутринта да видя дали ще ми пречи голямото колело за вадене на барабана.
Ако пречи ще купувам нещо подходящо..... ;)

Барабаните на Дейстейт са двупосочни. Ако ти пречи колелото - обръщаш пълнителя - става като извадиш металния щифт(стопер) от едната страна на барабана и го преместиш от другата(и там си има вход за него) и си готов - вече го вкарваш от противоположната посока.
Ето тук на твоята снимка се вижда много ясно. Сега е нагласен за вкарване от ляво на дясно(така е винаги фабрично), като го обърнеш и няма никакви грижи с каквото и да е колело.
015551844.jpg
 

lynx

Редовен Потребител
А, това е супер!
Добре че ми отвори очите, това ще ми спести ядове занапред!
:cheers:
 

Sol

Потребител
lynx написа:
Първите ми впечатления са следните:
Изработката е перфектна, всичко е изработено и напаснато без забележки.
Пушката няма електроника , като на някои други модели на Дейстейт. При замерване с хронограф показва максимум 300м/сек с Баракуда. Искаше ми се да е маааалко по-мощна, но засега няма да пипам болтчето на удърника. Първо ще пробвам как стреля и ако не съм доволен може „лееееко да я пипна”...„Добрите изстрели” са около 55 , като няма рязки скоци в скороста...Барабана е 10 заряден, взех си и още един резервен....Резервоара е 500сс , което е добре, а и пушката е доста икономична откъм разход на въздух.

Честито! Направо ми текнаха ли... флуидите :D. "Благородно" ти завиждам, за мен тази пушка си е все още само в сферата на пожеланията. С нетърпение ще очаквам да споделиш още малко подробности около горния цитат :cheers:...
 
Нагоре