DAYSTATE - пушките мечта.

methaa

Редовен Потребител
Колеги, как мога да си олекотя спусъка? Сега е отпуснат до край, още малко и ще спре да зарежда пушката, обаче въпреки това ми е прекалено тегав. Искам да го направя да стреля само с мисъл, както е спусъка на АТ.
Пушката е Рейнджър.
 

lynx

Редовен Потребител
Спусъкът на моя Рейнджър въобще не е пипан от завода и е много мек.
Внимавай като го настройваш да не го предОбриш, ето схема:
x2_trigger_adjustment.gif
 

methaa

Редовен Потребител
Благодаря ти, опитах с да си го настроя именно по тази схема обаче има какво да се желае още.
Свикнал съм с много по-лек спусък от този.
 

lynx

Редовен Потребител
methaa написа:
Искам да го направя да стреля само с мисъл, както е спусъка на АТ.

Рейнджъра е с подобен на Бам спусък и може да се нагласи доста по-добре от всяко АТ.
Ако с винтчетата не съумяваш да го направиш много мек, може да полираш частите при които има триене.
Ще стане още по-мазен, плавен и предвидим.
Не знам дали има значение, че моя Рейндж е от най-първите бройки но спусъка е отличен.
Малко са пушките, които при тая мощност имат толкова удобен спусък.
 

methaa

Редовен Потребител
Не съм стрелял с друг Рейнджър и не знам как се държат другите спусъци. Моя е много лек, предвидим и "мазен".
Но спусъка на АТ-то ми беше по-лек от първата степен на сегашната в най-отпуснатото му състояние :rolleyes:
 

lynx

Редовен Потребител
При мен първата степен почти липсва и хода е къс.
Нямам под ръка с какво да измеря кг. на спусъка.
 

dilom08

Редовен Потребител
В задната част на средния детайл има малка пружинка, която едоста твърда. Намери си такава по-мека или отрежи от нея една витка. И после полирай малко малко контактната част между първия и втория детайл.
 

methaa

Редовен Потребител
Имам още едно въпросче.
Къде е по-добре да се слага реста/торбичката?
Аз не съм забелязал почти никаква разлика, но...
Като че ли позиция 2 е по-добра тъй като когато е подпряна там, отката се овладява по-добре спрямо 1. Обаче когато е подпряна на 2, не оказва ли цилиндъра напрежение върху цевната кутия и от там да се преместват макар и малко попаденията по вертикала ???
 

Attachments

  • Air-Ranger-1.jpg
    Air-Ranger-1.jpg
    55 KB · Прегледи: 59

lynx

Редовен Потребител
Аз винаги подпирам на бутилката и нямам местене, а и не трябва да има.
Преди време писаха във форума за такъв проблем с Рейнджър 80 фут-паунда, но той е с огромна цев която тежи яко и огъва цевната кутия. Оправиха го като леко изрязаха отдолу предната част на цевната кутия, да не опира в тялото на клапана и проблема е отстранен.
Това според мен не е много добро решение на проблема, защото 2 от 6-те болта които притискат цевната кутия вече ще са само за красота, но важното е че пушката е оправена и не сее чашките като я подпреш отпред.
 

methaa

Редовен Потребител
Моята е с клапан на 80 фут-паундовата версия и 60 см цев.
Попитах защото имам някакъв проблем който не мога да определя от къде идва-пушката стреля добре, но понякога се получават едни отриви от 2-3 см във всички посоки на 50 метра със мерени съчми и мнооого лек вятър. На 100 метра отривите стават до 10 см :wall:
Проблема се получи наскоро.
 

lynx

Редовен Потребител
Може и при теб да има подобен проблем, трябва да си огледаш пушката и да поекспериментираш.
Виж дали има разлики като я подпираш на бутилката или директно на приклада.
Не знам дали твоята пушка има осмица, не едни имат , а други не...
Ако имаш, пробвай за разлики с нея и без нея.
Аз също бих пробвал на мишена как ще стреля пушката като се поставят чашките една по една директно в цевта.
Без за ползуваш плочката за единична стрелба или барабан.
Би трябвало да си проличи защо се появяват тия отриви.
Щом казваш че проблема е от скоро, може при по-жегаво време проблема да си проличава по-явно.
 

anibis

Редовен Потребител
lynx написа:
Може и при теб да има подобен проблем, трябва да си огледаш пушката и да поекспериментираш.
Виж дали има разлики като я подпираш на бутилката или директно на приклада.
Не знам дали твоята пушка има осмица, не едни имат , а други не...
Ако имаш, пробвай за разлики с нея и без нея.
Аз също бих пробвал на мишена как ще стреля пушката като се поставят чашките една по една директно в цевта.
Без за ползуваш плочката за единична стрелба или барабан.
Би трябвало да си проличи защо се появяват тия отриви.
Щом казваш че проблема е от скоро, може при по-жегаво време проблема да си проличава по-явно.
(
Кире ти стреляш на метан,това е от метана,той много се влияе от външната температура. :cheers:
 

dilom08

Редовен Потребител
Погледни същои как ляга желязото в приклада. Понякога от там идват проблемите.
 

azzaro

Потребител
А как ти сее попаденията във вертикала или хоризонтално?Ако е само по вертикална линия значи мени скорости /може и да е от жегата щом си на метан/.Ако групира няколко изстрела в една дупка ,а след това няколко във втора дупка и се връща към първата,със сигурност си провери дали ти е затегнат приклада и дали не ти хлопа железарията.Ако просто прави една безразборна заря ще трябва доста опити да си направиш че да установиш къде е причината.Успех!
 

Di_mitar

Потребител
От личен опит, сдухан пръстен на дотиквача - сее като съчмалиика :cheers:
 

methaa

Редовен Потребител
azzaro написа:
А как ти сее попаденията във вертикала или хоризонтално?Ако е само по вертикална линия значи мени скорости /може и да е от жегата щом си на метан/.Ако групира няколко изстрела в една дупка ,а след това няколко във втора дупка и се връща към първата,със сигурност си провери дали ти е затегнат приклада и дали не ти хлопа железарията.Ако просто прави една безразборна заря ще трябва доста опити да си направиш че да установиш къде е причината.Успех!
Възможно да е от жегата. Стрелам само на слънце :sunny: Но в такъв случай отривите няма ли да с апостоянни? При мен се получават един на 10-15 във всички посоки.
Всичките болтове в цевната кутия са стегнати здраво. и Групата не се мести....
dilom08 написа:
Погледни същои как ляга желязото в приклада. Понякога от там идват проблемите.
Тази сглобка е наред. Винаги слагам риклада по един и същи начин и го стягам с една и съща сила.
Di_mitar написа:
От личен опит, сдухан пръстен на дотиквача - сее като съчмалиика :cheers:
И това не е. Вчера провех като намацах о-пръстена с масло и сложих бяла хартийка зад него. ХАртията е останала суха.
sts1969 написа:
Кирчо, ако вече ти е мъчно за АТ-то :D ...може да ги разменим с моята :-[ ...ти ще си отдъхнеш,а пък аз ще се побелосвам малко вместо теб :hi: нали приятел в нужда се познава :pardon: :cheers:
Винаги съм готов да си обменим опита и оръжията :cheers: само да успеем да се видим ;)
 

lynx

Редовен Потребител
Дано имаш хронограф, да се види дали не прави скоци при някои от изстрелите и от там отриви.
По принцип метана трябва да прави мизерии само като е по-студено, но знае ли човек.....
Нямам опит с метана и не смея да прогнозирам на яка жега и на слънце дали ще има аномалии.

Преди години мой познат имаше същия проблем.
На финала след безкрайни човъркания по пушката се оказа че проблема е бил от смотана оптика :eek: ;)
Човекът си смени оптиката и всичко се успа ;) :eek: ;)
 

оги-пз

Редовен Потребител
Метана и на топло и на студено си е добре.
Рейнджъра е искарал 1 зима и едно лято при мене и не е подушил въздух и винаги целеше на където го насоча.Тука има друг проблем.
Кире пробвай с друга оптика ,ако имаш възможност , или я разглоби отново и огледай всичко дали е както трябва.
Да не си свалил скоростта , защото ти предупредих , че под 290мс. не стреля по добре дори от 365мс. пробвано с JSB.
 

methaa

Редовен Потребител
оги-пз написа:
Метана и на топло и на студено си е добре.
Рейнджъра е искарал 1 зима и едно лято при мене и не е подушил въздух и винаги целеше на където го насоча.Тука има друг проблем.
Кире пробвай с друга оптика ,ако имаш възможност , или я разглоби отново и огледай всичко дали е както трябва.
Да не си свалил скоростта , защото ти предупредих , че под 290мс. не стреля по добре дори от 365мс. пробвано с JSB.

В момента пушката трещи много сериозно, дори малко по-силно от преди. Хроно нямам, за това след всяка настройка съм у къра.
Нямам друга оптика под ръка. Сега ще отворя спусъка за да видя какво мога да наравя за да го олекотя.

Днес нещата се подобриха след като отпуснах болта на снимката. Бях го пренатегнал от което дотиквача може да е застанал накриво в цевта.
Групите не съм ги мерил, но започват да заприличват на олимпийски :music:

Май намерих проблема-когато задържа прекалено много време ударника в заредено състояние (5-10 мин.) пружината на ударника се отпуска и от това да следва пропадането. И като задуха малко вятър картинаката става много грозна. Това се случи няколко пъти днес.
Утре ще направя по-обстойни тестове, надавам се да от пружината :confused:
 

Attachments

  • Air-Ranger-2.jpg
    Air-Ranger-2.jpg
    52 KB · Прегледи: 72
Нагоре