BigMax 7.62mm,Нужда от малко съвети!

Ivanov_bg

Новодошъл
Здравейте,след дълго четене във форума закупих въпросната пушка :
Kral Arms Puncher BigMax 7.62mm.
Много съм нов в това начинание и имам нужда от малко информация.
Каква оптика да купя,ако може нещо бюджетно?
Мога ли да ползвам помпа за въздух и каква?
Ако трябва компресор ,може ли съвет за бюджетен вариант,нещо до около 500лв?
С какви съчми е най-добре да се ползва?
Във форума виждам,че хората, които закупуват тази пушка ,я тунинговат,може ли да се ползва без тунинг?
Благодаря предварително!



IMG-80130f67a4f045b91908ed43f811dbfb-V.jpg
 
Последна промяна:

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Здрасти колега, оптика бюджетна е широко понятие (200-500 кинта), според дистанция на стрелба и възможности. Виж няколко оптики на живо и добий първи впечатления. Помпа за въздух - абсурд, 200 бара и 900 цц + вместимост, ще се озориш от помпане, търси бутилка 9 литра поне и да бъде 300 барова. За компресор се обърни към Калоян - Laferrari, той ги внася в България. За слъговете въпрос на тестове, настройки на пушката и прочие.
Да, без тунинг може да стреля, въпроса е как ще стреля, кога ще се скапе бойния клапан, и т. н.
Дано да съм полезен с инфото :)
 

Ivanov_bg

Новодошъл
Много благодаря колега за отговора!
Ще те послушам за оптиката и ще разгледам на място.
Днес купих помпа ,някаква китайска за 120лв.
За 40мин с две почивки напомпах до 240бара.
Определено видях зор ,но съм жилав и упорит.
Ще се купува компресор определено.
А дали има някой в Пловдив ,който се занимава с тунинговане на тези пушки?
 

Ivanov_bg

Новодошъл
Ще съм ти благодарен ,ако можеш да ми изпратиш на лично , телефон или координати на този човек от Ямбол.
Ако не успея да намеря човек в Пловдив,да се свържа с него.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Здравейте,след дълго четене във форума закупих въпросната пушка :
Kral Arms Puncher BigMax 7.62mm.
Много съм нов в това начинание и имам нужда от малко информация.
Каква оптика да купя,ако може нещо бюджетно?
Мога ли да ползвам помпа за въздух и каква?
Ако трябва компресор ,може ли съвет за бюджетен вариант,нещо до около 500лв?
С какви съчми е най-добре да се ползва?
Във форума виждам,че хората, които закупуват тази пушка ,я тунинговат,може ли да се ползва без тунинг?
Благодаря предварително!



View attachment 111510
Здрасти и от мен, колега. Всички пушки на Крал Армс, страдат от няколко проблема. Най-сериозният е бойният клапан. Фабричните клапани, не стават за нищо, защото са от много мек и некачествен полиамид. След кратка употреба, започват да се разпадат, мощността пада и изпускат въздух. Новият клапан, от качествен полиамид, е задължителната част на тунинга. Пружината на ударника омеква, след около 200 - 300 изстрела и също е добре да се смени с качествена. Например щанцова - синя серия. За тази цел, пък трябва да се разшири и отворът на ударника. Полира се входът на цевта, разширяват се отворите на клапанното тяло и трансферпорта, пружината на клапана също се сменя и т.н. Едно от най-важните неща, е да се смени и задната бутилка с 250 барова. От завода, пушката идва с 200 барова бутилка, която на всичкото отгоре е и винаги наранена, от стопорния болт на приклада.
Добре се представя със слъгове JSB Knockout 2,2 грама и HN 36 и 38 грейна/2,33 и 2,46 грама.
Не ти препоръчвам да ползваш помпа, поради няколко причини.
Пушката може да се ползва и без тунинг, докато не се скапе клапанът, но няма плато (това са близките по скорост изстрели), а така няма добра точност.
Пушката е добра, но като почти всяка, турска пушка, идва, като заготовка и иска да и се обърне внимание. Реално, без доработките и подобренията, този модел е на 40% от възможностите си.
 
Последна промяна:

Ivanov_bg

Новодошъл
Свързах се с Николай(Gadnqra),наистина се оказа много точен!
Ще напиша първите ми впечатления ,като пристигне пушката при мен(за всички начинаещи ,като мен ,които търсят при кой да направят тунинга)!
 

TVladev

Потребител
Получих пушката!
При първа възможност отивам да я тествам!
Благодаря ти,Ники!
Моята като си я взех от него неможах да си я позная. Не се чуваше грам. Ники прави страхотни супресори между другото ако не си си взел силно препоръчвам,че на този калибър си се чува като 223.
 

Ivanov_bg

Новодошъл
Днес стрелях с пушката и разбрах че първото нещо ,което трябва да купя е компресор.Може би по-нататък ще я оборудвам и с други неща.
Два пъти напомпих пушката до 250бара и останах без сили.
Не ги броих точно ,но май за едно напомпване ми трябваха около 300 и повече клякания .
Другото, което ще сменя е оптиката .
Добре че не дадох много пари за нея.
 

Attachments

  • IMG_20231223_152554-02.jpeg
    IMG_20231223_152554-02.jpeg
    582 KB · Прегледи: 52

lynx

Редовен Потребител
Всички се учим от грешките си. Понякога е добре всеки сам да се опари и да си извърви пътя, като установи от собствен опит кое е правилно и кое грешно. Пушка с толкова много въздух+помпа е така да го кажем по-меко...мазохизъм.
 

Tripnotik

Потребител
Здрасти и от мен, колега. Всички пушки на Крал Армс, страдат от няколко проблема. Най-сериозният е бойният клапан. Фабричните клапани, не стават за нищо, защото са от много мек и некачествен полиамид. След кратка употреба, започват да се разпадат, мощността пада и изпускат въздух. Новият клапан, от качествен полиамид, е задължителната част на тунинга. Пружината на ударника омеква, след около 200 - 300 изстрела и също е добре да се смени с качествена. Например щанцова - синя серия. За тази цел, пък трябва да се разшири и отворът на ударника. Полира се входът на цевта, разширяват се отворите на клапанното тяло и трансферпорта, пружината на клапана също се сменя и т.н. Едно от най-важните неща, е да се смени и задната бутилка с 250 барова. От завода, пушката идва с 200 барова бутилка, която на всичкото отгоре е и винаги наранена, от стопорния болт на приклада.
Добре се представя със слъгове JSB Knockout 2,2 грама и HN 36 и 38 грейна/2,33 и 2,46 грама.
Не ти препоръчвам да ползваш помпа, поради няколко причини.
Пушката може да се ползва и без тунинг, докато не се скапе клапанът, но няма плато (това са близките по скорост изстрели), а така няма добра точност.
Пушката е добра, но като почти всяка, турска пушка, идва, като заготовка и иска да и се обърне внимание. Реално, без доработките и подобренията, този модел е на 40% от възможностите си.
От прочетеното ме е страх да ти поискам мнение за Булбоса
Все пак ще е добре ако имаш време и желание да ми споделиш някой неща на лично
 
Нагоре