BENJAMIN

Б.Богданов

Потребител
мисля че за далечни дистанции истината е 7.62
Съгласен съм, 7,62 има страхотна балистика и е достатъчно тежък да не се влияе от движението на въздушните маси.
Девет милиметровите проктили засилени достатъчно бързо също са много подходящи за стрелби на дълги дистанции, основен и единствен недостатък е по-високата им цена.

Тея пушки с тия пластмаси ама хич не ми се нравят.
Аз лично не бих си я купил ако ще и 500лв да е и да е най мощната.
Едно испускане и става на клечки за зъби.
Мислиш ли? Нямам опит със синтетични приклади, но се надявам, че съвременните полимери не са за пренебрегване от към здравина. Не непразно се използват при направата на оръжия за армията и полицията, така че малко ме съмнява при удар да се счупи.
Въздушните пушки, които са ми минали през ръцете винаги са били с дървени приклади. Пада яко пазене от моя страна да не се наранят при излизане по полето. Обикновено, увивам пушката с лента плат да избегна драскотините по приклада и цилиндъра.
Надявам се, че полимера ще е по-устойчив на механични повреди и ще се влияе по-малко от атмосферните условия особено през есенно - зимния период.
 
Последна промяна от модератор:

TheStarlingHunter

Редовен Потребител
introduction of the Maximus™ air rifle
750x400xmaximus3-copy-750x400.jpg.pagespeed.ic.KxVz-kOp_o.webp

It will be available in Spring 2016 with an MSRP of $199.99 for both calibers.
http://www.crosman.com/connect/benjamin-airguns-announces-new-entry-level-pcp-rifle/
 

Милен K.

Новодошъл
Привет на всички.Нов съм за форума.Гледам,че никой не е писал тука от 3 години,а аз имам питане.Имам намерение да се снабдя(още не знам как) с Дискавари.Въпроса ми е дали е по добре 4,5 или 5,5.Изчел съм целия раздел но не ми стана ясно това.Доста по добри параметри се получават като че ли с 4,5.Има ли някой мнение по въпроса.Благдаря предварително.
 

bateelmo

Потребител
Задаи си въпроса защо никои не е писал в темата три години. Ако си отговориш на този въпрос сам ще се сетиш че няма смисъл да търсиш такава пушка. Ако все още не си се отказал поне се опитаи да я видиш на живо и да стреляш няколко пъти с нея. Тогава вземи решение.
 

Metody

Новодошъл
SAM_2219.JPG SAM_2223.JPG SAM_2223.JPG SAM_2219.JPG Здравейте,
Без опит съм в сферата на ВО, но направих бърза покупка на този Benjamin Marauder + помпа и т.н. Моля за технически съвети,подробности и каквото е нужно допълнително относно пушката.Ще се радвам ако някой може да се включи професионално.
 

anibis

Редовен Потребител
За първо време смени пружината на клапана с по-злобна/корава/
Ударника трябва да се направи по-лек.Но той е от някаква сплав/поне моя беше такъв/ и не можеше да се разпробива,или да се стругова.Така че смъкнах теглото му с нишкова ерозия.
Самото тяло на БК трябва да се престърже отвътре,за да се увеличи обема.
Най добре ново тяло на БК да се направи,със задна тапа колкото е възможно по-големи дупки на тапата но първо смени пружината на клапанчето.
И като влезеш малко в час ще знаеш какво да правиш сам по Мародера.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Кире, да не е същата, дето лятоска "гърмеше" в П-в? Щото ако не е, ще е третата.......
Толкова ли ви е страх от "ритането" че чак със стенд?
 

lynx

Редовен Потребител
Тоя пробит железен варел от снимките доста дебелостенен изглежда.
Знае ли се колко е милиметра му е стената? :confused:
 

Whale

Потребител
Може ли малко повече инфо за това как е поръчана.Преди известно време рових в американски сайтове,но там където цената беше най-изгодна не доставяха за България.
 

andi

Редовен Потребител
Първата такава в БГ е в Пловдив от доста време .
Или тази е същата ?
 

methaa

Редовен Потребител
Кире, да не е същата, дето лятоска "гърмеше" в П-в? Щото ако не е, ще е третата.......
Толкова ли ви е страх от "ритането" че чак със стенд?
Първата такава в БГ е в Пловдив от доста време .
Или тази е същата ?
Не знаех че е трета. По думите на собственика била първата.
Защо да се мъчим с прострелката като има станок ;)
Тоя пробит железен варел от снимките доста дебелостенен изглежда.
Знае ли се колко е милиметра му е стената? :confused:
Ще видя тези дни.

Може ли малко повече инфо за това как е поръчана.Преди известно време рових в американски сайтове,но там където цената беше най-изгодна не доставяха за България.
Тази пушка е минала през оръжеен магазин. Мога да попитам колко ще крайната цена с доставката.
 
Нагоре