BENJAMIN

martins

Потребител
refleks написа:
и ако пуснеш снимки на няколко групички на 50 и на 100м ще е супер . Да видим поне дали си заслужава парите :cheers:

Ще пусна като си реша проблема с бутилката че ми писна да помпам но не и на 50. Сърце не ми дава да стрелям на 50 метра а групичките са си много добри. След като се решиха проблемите с прострелки, грамажи, съчми, Холдовъ я е виждал в действие :))

Ако намериш някое цигане да помпа още утре отиваме да смимаме групи ;)
 

martins

Потребител
Днес инцидентно ми остана малко време и реших да продухам пушката с азот от боклуците вкарани с помпата, да тествам ниските налягания (имах 90 бара в бутилката) и да тествам по обстойно преработения СМ на макс мощност (бях направил само един тестов изстрел набързо на макс. поради липсата на налягане). Напомпах то 200 бара с труд :( на ниска мощност беше ОК но и стария СМ там работеше добре, На средните мощности перфектно, според HTC то звукът не надхвърли 30 децибела (беше 80). Но когато сложих пушката ма максимална мощност ефекта беше леко комичен, при истрел се чува едно "цък" (до тук добре) и след около четвърт секунда едно изключително простащко изсвирване с уста. Не разбрах нищо и гледах тъпо, следващ истрел пак изсвирване. Трети изстрел тишина. Почнахме да се хилим като побъркани когато и кучетата дойдоха да видят кой ги вика ;) ;) ;) , Оказа се че на всеки 4 изстрела един е перфектен а 3 са с "подсвиркване" ;) ;) . Прегледах СМ-а няма никакви стружки или други остатъци, но явно литража му идва в повече и при отварянето на клапана пластината изсвирва "подсвирква" като камертон ;) ;) ;) Искаше ми се да няма допълнителни отвори за спадане на налягането в кожуха на цевта но няма начин, Истрел няма, но на това просташко подсвиркване всички се обръщат ;) ;) ;) ;).

За ниските налягания (които по документация не се поддържат). Изпуснах налягането (въздух с помпа). Продухах с азот (това беше и целта да прочистя въздуха от помпата тъй като вкарва боклуци и ми прави проблеми на ниските мощоности). Напълних азот от бутилката и за почнах от 75 бара (1090 psi) и до 61 бара (890 psi) до това налягане дисплея на пушката не даваше изстрел но стреляше, при 890 psi спря да стреля и даде рефилл. При 5 литра бутилка вързана водолазно, направих около 60 изстрела (грубо) на ниска мощност от двунога, разстояние 34 метра. Направиха ми впечатление две неща. На това налягане нулата ми беше паднала от 70(прострелка) на 30 метра (точно 7см надолу), след добавянето на пластинчатия СМ всички флаери и сеене изчезнаха(махах го и го слагах няколко пъти за проба).
За жалост нямах нито една мишена подръка, на снимката с 2 те жълти стотинки са 6 изстрела (един барабан) стреляно за група. точноста ме удоволетворява мен лично на 100%.
Като си реша драмите с бутилката и зареждането ще тествам и на други дистанции.

Това е групата 35 метра 6 изстрела(един барабан) JSB 5 грама.
IMAG0230.jpg


2 от съчмите след удар в пирони на ниски мощности и около 70 бара (поради липса на мишени :) ):

IMAG0236.jpg
 
A

Anonymous

Гост
Готина пушка, само че с тези размери, май на човек ще му трябва "къртечно гнездо"...монтираш я там и само като видиш заек я прикладваш и стреляш ;)
п.с: да не се засегнеш нещо, горното е майтап, не разбрах или не видях крайна цена в лева до вратата ти колко е излязло удоволствието ? :cheers:
 

ХолдОвъ

Потребител
...........................според HTC то звукът не надхвърли 30 децибела (беше 80)..............................

Марто с каква програма ги измерваш тези 30 децибела? Аз ползвам това https://play.google.com/store/apps/deta ... 291bmQiXQ.. и 30 децибела ми дава в стаята без да вдигам шум.
Пушката иначе измерена на 50см странично ми показва 70 а без СМ 80.
Използвам Galaxy s3.
 

martins

Потребител
СаундМетер за Андроид на HTC Desire.
Онзи трясък където го помниш вече го няма :). Остана само подсвирването но и него ще го оправя :) Като се върнеш демонстрация :))).
 

martins

Потребител
Mangusta написа:
Готина пушка, само че с тези размери, май на човек ще му трябва "къртечно гнездо"...монтираш я там и само като видиш заек я прикладваш и стреляш ;)
п.с: да не се засегнеш нещо, горното е майтап, не разбрах или не видях крайна цена в лева до вратата ти колко е излязло удоволствието ? :cheers:
За гнесдото не си прав ;) ;) ;) като се махне опиката пушлето става достатъчно повратливо :)))) За цената хайде не питай ... семейна тайна ;) ;) ;)
 

ХолдОвъ

Потребител
Ама нали разбираш че 30 е пълна глупост..Това е шумовия фон в тиха библиотека да речем..Или ако някой ти шепне от 1 метър.
 

martins

Потребител
ХолдОвъ написа:
Ама нали разбираш че 30 е пълна глупост..Това е шумовия фон в тиха библиотека да речем..Или ако някой ти шепне от 1 метър.
По зле мерих го у нас. При затворени джамове фоновия шум е според HTC то 21-25DB до работещият лаптоп отива на 29-31. При меренето телефона стоеше на масата на 40 см под и около 40 странично от цевта. Ще гледам да повторя меренето с някой друг скрийншот.
 

ХолдОвъ

Потребител
Ако лаптопа ти дава 29-31 искам да видя как и пушката жужука като него..Има нещо криво..Нормален разговор м/у двама без да се карат е окло 55-60....За мен всяка пушка която гърми под 70 е перфектна.
 

martins

Потребител
Така тоз децибело-метър не става за нищо. Заявявам го най категорично (или аз нещо не вдявам децибелите което също е възможно). Дава еднакви показания на 60 метра и на 2 метра от препускащ трамвай.
 

Dimitrov

Новодошъл
И аз пробвах мобилния вариант на галакси с3. За нищо не става,при щракане с пръсти и стрелба с пушката децибелите са едни и същи.
 

lynx

Редовен Потребител
За тоя Бенджамин само рогато хроно ще свърши работа.
Аз не бих го пробвал с нищо друго от сорта на Комбро и подобните модели с тунел с датчици, че ще се разхвърчат датчиците.
 

martins

Потребител
Тук си прав и то рогатото хроно както се оказа трябва да е на около метър пред цевта иначе показва щуротии.
В случея говорим за вградените в разните телефони програми за мерене на децибелите. Опитвам се да си замеря шума на пушката след преработката на заглушената цев.
 

anibis

Редовен Потребител
Re: Benjamin Marauder .22

1-Някой можели да ми каже трансвер-портата за Бенджи колко трябва да е широка за 4.5мм за 16дж. Тя ми прилича като на Хасанската някой колега ако знае какъв е вътрешния диаметър ще му бъда безкрайно благодарен.
2-Дотиквача на Бенжамина за 4.5мм точно какъв диаметър да го престържа за да си пасне,имам Чешка цев и смятам тоя Бенжамин да го правя за 25м 16дж. Благодаря! :cheers:
 

dilom08

Редовен Потребител
Re: Benjamin Marauder .22

ако ще ползваш барабан по добре е пръстена да е в цевта.
 

anibis

Редовен Потребител
Re: Benjamin Marauder .22

dilom08 написа:
ако ще ползваш барабан по добре е пръстена да е в цевта.
Не няма да ползвам барабана, какъвто и да е барабана винаги наранява чашките.
Жоре значи мога ли да престържа улей и да сложа О/пръстен на самия дотиквач размери ще ми дадеш ли за 4.5мм чашка, дотиквача на колко да го престържа?
То би трябвало да са като еднозарядния Хатсан ???
Някой колега ако ги знае размерите моля да ги каже.
Благодарско! :cheers:
 

kid

Редовен Потребител
ФТКС
Re: Benjamin Marauder .22

anibis написа:
dilom08 написа:
ако ще ползваш барабан по добре е пръстена да е в цевта.
Не няма да ползвам барабана, какъвто и да е барабана винаги наранява чашките.
Жоре значи мога ли да престържа улей и да сложа О/пръстен на самия дотиквач размери ще ми дадеш ли за 4.5мм чашка, дотиквача на колко да го престържа?
То би трябвало да са като еднозарядния Хатсан ???
Някой колега ако ги знае размерите моля да ги каже.
Благодарско! :cheers:

Нали ти казах размерите.
 

Vesko_Varna

Потребител
Привет! Понеже съм лаик ще питам като такъв: Може ли Дискавъри с оригиналния си резервоар да докара 300м/с с 1.645гр чашка 5,5мм? При какви обстоятелства и колко истрела ще прави?
 
Нагоре