Artemis cp2 конверсия към пцп

  • Автор на темата Автор на темата Валката
  • Начална Дата Начална Дата

Валката

Потребител
Така прилагам снимки с действията ми критиката е добре дошла но искам и съвети .
Заводски клапан
Клапанното тяло е разпробито направена е цолова резба 1/4 ако не съм се излъгал
Преходника също е разпробит на 10X1 резба
Останаха ми излишни маркучи от компресора затова ги вкарах в употреба
Всичко се държи с тефлон и плюнка
Увих резбите обилно с тефлон наложи се да сложа едно малко полиамидче за резбата 10x1 тьй като не искаше да се уплътни
Надух цялата система извън пушката на 100 бара и потопих клапанното тяло във вода проверих за теч и изненада нямаше такъв

Сглобих цялата купчина чаркове и отново надух и изкарах хроното

100 бара начало
159 м/с
161
165
163
161

80 бара около
171 м/с

60 бара

180 м/с
182
181
179
180
със JSB 1.030 g около 16 джаула

Търся си регулатор но това е друга тема
Също по Мека пружина за клапана някой ако има излишна

Не открих подобна тема затова отворих тази
да проверих поне 2 пъти

Правя всичко на моя отговорност не бях сигурен че клапанът ще издържи на налягането
 

Attachments

  • 20230704_214004[1].JPG
    20230704_214004[1].JPG
    408.6 KB · Прегледи: 191
  • 20230704_214048[1].JPG
    20230704_214048[1].JPG
    363.8 KB · Прегледи: 188
  • 20230704_214026[1].JPG
    20230704_214026[1].JPG
    424.4 KB · Прегледи: 189
Последна промяна:
Ето една преработка от СО2 към ПЦП
Цилиндъра е от плътно Ф/ Д16Т разпробито и оставено на 3.5мм стена,а отпред само резба за манометър,тапа няма.
А в задния край клапаново тяло,с клапан и щуцер /куикфил. Всеки знае колкото по-малко резби по-добре,за това съм го направил с една тапа така да се каже... 400бара стоя цилиндъра на стенда, около 2часа ,никакви пластични деформации всичко си е както трябва! Можеби заради по-малкия обем,на самия цилиндър и по-малкия размер, ми даде около 10-та в средата на цилиндъра,в началото/клапана, по-малко от 10-та ама... с шублер толкова,отпред, където е манометъра там където е плътно Ф/абсолютно нищо, стои си колкото си е цилиндъра. Цевна кутия благодарско на Светкича той ми продаде две цк от Артемис. Та тия цк претърпяха лека метаморфоза, от към цвят и леко, мн тънко Аргон! Кви са тия стопер винтчета, отвори отгоре,хващат на 2мм месо,така да го кажем,няма как да не диша. Разпробивасе цк. колкото е възможно/всеки сам преценява/там където ще се слага цевта,прави се вътрешна резба,х1мм стъпка. Цевта се прави първо улея за вътрешния О/пръстен,и чак след това се прави резба, но на тая резба да се навие полиамид или полиецитал, чак тогава цевта заедно с полиамидната втулка, завита на цевта се навива в ЦК по този начин, спи града и селяните в него. пс полиамидната втулка уплътнява самата цк отвора,няма пръстени няма нищо. Модератор полуинтегриран,стопер конусна шайба,+3 камерки първа голяма,втора малка,трета пак голяма-обем. Благодарско и на Калата за тия чудесни тръбици които ми даде,перфектни! Ф30мм вътр. 28мм.х1м стена. Благодарско Кала! За ЦК и на Ф/25мм. тръба за модератор няма да стане,ако не се повдигне цк,за това съм е повдигнал моята,стана перфектна. Тези ЦК са доста ниски,и без плочка отдолу да се повдигне,за да стане по-висока не минава без тази интервенция!|
 

Attachments

  • 08-32-00-163_640 (1).jpg
    08-32-00-163_640 (1).jpg
    58.5 KB · Прегледи: 190
  • 08-32-21-667_640.jpg
    08-32-21-667_640.jpg
    60.4 KB · Прегледи: 203
  • 08-32-00-163_640.jpg
    08-32-00-163_640.jpg
    58.5 KB · Прегледи: 195
  • 07-08-45-187_640.jpg
    07-08-45-187_640.jpg
    52.5 KB · Прегледи: 197
  • 07-07-06-470_640.jpg
    07-07-06-470_640.jpg
    46.3 KB · Прегледи: 189
  • 07-08-26-237_640 (1).jpg
    07-08-26-237_640 (1).jpg
    44.1 KB · Прегледи: 179
  • 07-08-26-237_640.jpg
    07-08-26-237_640.jpg
    59.5 KB · Прегледи: 182
  • 08-39-16-626_640.jpg
    08-39-16-626_640.jpg
    56.5 KB · Прегледи: 200
Последна промяна:
Пистолета е супер какви са скоростите и точността?
Различни! Каквито скорости го наместиш,ако исаш FAK наместваш над 16дж.Ако искаш до 16дж.каквото ти душа сака!
А за точноста на пищака, там вече е относителна работата...там зависи изцяло от задприкладното...
лек ден!
 
Последна промяна:
Ъп на темата вече е с преработен цилиндър от Крал и прави 32 джаула със жсб 1.175
Може да се изцеди още но модератора трещи много
За по лубопитните 60 джаула достига но няма плато ще пробвам със тежести на ударника след малко
 

Attachments

  • IMG_20231030_195426034~3.jpg
    IMG_20231030_195426034~3.jpg
    215.1 KB · Прегледи: 60
Maлко напредък по пищака.
 

Attachments

  • IMG-a5aa9bc9cde19c49d0814f59662f1bb1-V.jpg
    IMG-a5aa9bc9cde19c49d0814f59662f1bb1-V.jpg
    157.5 KB · Прегледи: 74
  • IMG-28e4b30725d63a6ca5136d70dd411e4c-V.jpg
    IMG-28e4b30725d63a6ca5136d70dd411e4c-V.jpg
    101.9 KB · Прегледи: 74
  • signal-2025-05-26-15-47-47-805.jpg
    signal-2025-05-26-15-47-47-805.jpg
    176.2 KB · Прегледи: 74
Това е много интересноооо. Ванко имам го същият пистолет в стоков вид :rolleyes::rolleyes::rolleyes:
Прогнозирана мощност около 30 джаула. Цилиндъра е ф40мм отвън вътре ф31. Сложил съм регулатор на хума за вулкан. Пленума 18сс ще е, цилиндъра 75сс. Клапан и тяло съвсем нови. Развинтил съм трансферпорта и цев и всичко. Цевта е от цп2 пистолетната - оказва се 24см а на цп1 е 21см. Имам още бая работа по него но ще си го направя топ пищак. После ще се захвана с конверсията на цп2 пушка в пцп
 
Последна промяна:
Следя с голям интерес развитието тук, браво на теб.
Случайно някоя резната Алфичка няма ли около теб , та да стане шоуто пълно ??? :banana: :banana: :banana:
 
Скорошна конверсия с китайски части и помощ от преятели.
И един пълнител след монтаж на регулатор от артемис Р15
 

Attachments

  • 20250606_071704.jpg
    20250606_071704.jpg
    352.6 KB · Прегледи: 95
  • Screenshot_20250605_212545_FX Radar.jpg
    Screenshot_20250605_212545_FX Radar.jpg
    112.3 KB · Прегледи: 94
Опа малко напредък
 

Attachments

  • IMG-1e2e3f3d4ca9c6b35d1c4048aa5b262b-V.jpg
    IMG-1e2e3f3d4ca9c6b35d1c4048aa5b262b-V.jpg
    531.9 KB · Прегледи: 69
  • IMG-daf09ddaae30d03518d947bbbf18dbec-V.jpg
    IMG-daf09ddaae30d03518d947bbbf18dbec-V.jpg
    309.5 KB · Прегледи: 65
  • IMG-792b174ff901de649c03bb96d5aaa1f9-V.jpg
    IMG-792b174ff901de649c03bb96d5aaa1f9-V.jpg
    324.6 KB · Прегледи: 65
  • IMG-96b0e943672c7626c4f4dde0833c6f0a-V.jpg
    IMG-96b0e943672c7626c4f4dde0833c6f0a-V.jpg
    264 KB · Прегледи: 67
Back
Нагоре