10 метра, Прав, Механични/Диоптрични - Кой колко си може.

Бай Колю

Редовен Потребител
Модераторски Екип
Ми незнам,някакъв магазин в Кърджали беше ако не се лъжа,пазарувал съм нещо от тях отдавна....може би преди 7-8 години.
Иначе излизат и на още едно място в България,ама и цената е нагоре.
https://zarimex.eu/rws-r10-match-4-5
https://zarimex.eu/r10-match-premium-line
Благодаря за инфото, колега. Кеф цена няма.
Пушка.еу ще имат от тези чашки след Нова година. Ако го закъсам, ще ползвам от Заримекс.
 

cc23

Редовен Потребител
Свалих мишените от първия пост на тази тема и ги принтирах без специални настройки. Малко са по-малки от ISSF, но не ми се хвърляха. Спасих някое дърво. Стрелям си за кеф. Резултатите ми са далеч от Вашите, но си ги поставям без срам. Дано повече хора, които сега само четат, да се включат бе да си мислят "не искам да се излагам". Ще се радвам някой ден на живо ако някой от Вас, които наистина разбирате, ми оправи стойката, захвата, да ми нагласи диоптриците, набузника, разстоянието до окото, спусъка, задтилъка и прочие.
До тогава ще си стрелям "грешно", но от сърце. Качвам цялата мишена. 102точки по грешната скала (моля да не се зачитат). Бъдете здрави и си стреляйте с кеф. Адмирации за темата!
 

Attachments

  • IMG_20211217_182355.jpg
    IMG_20211217_182355.jpg
    175.9 KB · Прегледи: 38

Бай Колю

Редовен Потребител
Модераторски Екип
Малко са по-малки от ISSF, но не ми се хвърляха. Спасих някое дърво.
Така се връзват нещата. Ще се радвам някой ден да постреляме заедно.
ПП - пушката Ви е много хубава!
ППП - Колега Евгений.Б - много извинявай, че оспамихме темата :cheers:
 

Евгений Б.

Редовен Потребител
Свалих мишените от първия пост на тази тема и ги принтирах без специални настройки. Малко са по-малки от ISSF, но не ми се хвърляха.

От първия пост файловете ги принтирах през Фотошоп/пейнт с опция "actuall size" и си излизаха нормално, но директно през уиндоуския печат има разминаване. В по-следващите постове се измайсториха такива, които са и за "бърз" печат, но вече 1вия ми пост беше заключен и не можех да ги едитна. Извинявам се на хората, които съм подвел.

Та да си дойдем на думата. От днес наградния фонд се увеличава с любезната подкрепа на @apostolevski1 . Към наградите за първенците се добавят и по 25 картонени мишени а4 (160г) , които бяха изработени по нашите стандарти (15 мишенки на лист). Ако нямате достъп до картони и принтер, може да се свържете с @apostolevski1, или да разгледате неговата тема в раздел Купува/Продава - всичко останало, където има всякакви видове мишени и стойки. Благодарим отново.
IMG_20211218_141256.jpg
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Ух..... мислех, че ще е много лесно :) еми не е.
Качвам една мишена от днес без точки защото не могат да се отчетат точно, но не е много добре :). Нямам мишени да направя по 1 изстрел във мишена следователно да са 15бр.За следващия път ще се подготвя добре и ще се старая повече. Стрелям за първи път със диоптрици, много ми е интересно, но постоянно пипам ляво/дясно горе/долу и не знам какво съм прострелял :). Уж сега са ок нещата.
20211219_211114.jpg
 

cc23

Редовен Потребител
Уникална изглежда пушката, само 10ки занапред :)

View attachment 95033
За бързо изброих 109 точки, ако дупката пресича линията към по-голямата точка, тя се брои. 10-ка е когато е закачена най-малката точка в центъра.

Примерно точкуване:

View attachment 95034

За жалост на листа не се получава така :) Ама не сме дребнави до такава степен,
Добре дошъл, Румба! Този пост на Евгений Б. ми помогна много в броенето.
ПП покажи и пушката другият път. Красавица е
 

Бай Колю

Редовен Потребител
Модераторски Екип
но постоянно пипам ляво/дясно горе/долу и не знам какво съм прострелял :).
View attachment 95371
4 клика са от линия до линия - т.е. 4 клика мести попадението около 2.5мм. Без значение дали хоризонтален или вертикален.
ПП - на мишените, които ползваш, липсва десятката. Тя трябва да е 0.5мм.
 
Последна промяна:

Евгений Б.

Редовен Потребител
Ух..... мислех, че ще е много лесно :) еми не е.
Качвам една мишена от днес без точки защото не могат да се отчетат точно, но не е много добре :). Нямам мишени да направя по 1 изстрел във мишена следователно да са 15бр.За следващия път ще се подготвя добре и ще се старая повече. Стрелям за първи път със диоптрици, много ми е интересно, но постоянно пипам ляво/дясно горе/долу и не знам какво съм прострелял :). Уж сега са ок нещата.
116т ги изброявам, иначе мишените са си ок. Под "един лист" се разбира всички попадения да са в един лист, защото има фабрични картончета с 1бр мишенка, но при липса на други и такива сме зачитали . Някои ползваме 1 лист за 2 опита с по 3 изстрела в мишенка, както теб, други прострелват целия лист. Какъвто и да е картона, трябва да е хубаво изпънат за да стават красиви дупчици или да има някво велпапе или фибран за опора на листа отзад.
 

Бай Колю

Редовен Потребител
Модераторски Екип
Ми незнам,някакъв магазин в Кърджали беше ако не се лъжа,пазарувал съм нещо от тях отдавна....може би преди 7-8 години.
Тези от Кърджали днес ми звъннаха, че ще ми изпълнят поръчката за 5 кутии RWS 0.52.
Гари, имат налични. Имат и в 0.45.
 

Евгений Б.

Редовен Потребител
Преди няколко месеца, като нагазвах във водите на прецизната стрелба, получих съвет: "Стреляй преди работа, а не след" и все повече се убеждавам, че по-добър съвет не съм получавал :) Откакто смениха часа, оставам след работа и правя няколко мишенки и винаги се прибирам разочарован, но когато времето позволява и в почивните дни излезна на двора, разликата е драстична.

IMG_20211224_150626.jpg

119т.
300Su

И май е време да спра да пестя хартия, че групираните изстрели зачестяват :)
 
Последна промяна:

Евгений Б.

Редовен Потребител
Опа, крайния срок наближава. Днес времето е чудесно за подобряване на резултати и направата на нови такива. Наградите са подготвени и очакват победителите. :)
IMG_20211228_105705.jpg

Едит: картонените мишенки на @apostolevski1 са чудесни, печата е стабилен и не се прецаква след стрелба. :cheers:
 
Последна промяна:
Нагоре