ЧАШКИ ( pellets ) - видове, тестове

DANNY

Редовен Потребител
А дали каракудите са виновни или пушката се променя при различни температури!? ???
Което и е по-вероятното според мен.
 

Беселин

Потребител
ilian написа:
Баракудите в 5.5 със каква скорост летят най-добре,и как се държат сега когато е студено на 50,80-100м ???.Питам защото днес отидоха кутия и половина за настройки и пак неможах да си отговоря сам :pardon:

АЗ лятото стрелях с Баракуди и бяха много зле.Имаше и такива, които изпадаха от барабана на Суматрата.Смятай за какво става въпрос.На 40м със Суматрата неможах да направя група като тази, която съм правил с Гамо Хънтър1250.Стрелям, стрелям получат се 3-4 попадения като за група и другите отиват на майната си и група не се получава.Новата партида с новите етикети нещо не ми харесва.
 

lynx

Редовен Потребител
ilian написа:
Баракудите в 5.5 със каква скорост летят най-добре,и как се държат сега когато е студено на 50,80-100м ???.Питам защото днес отидоха кутия и половина за настройки и пак неможах да си отговоря сам :pardon:
Само си изхабил чашките и въздуха, трябвало е да изчакаш пушката да измръзне поне 1 час и чак тогава да правиш пробите.
Колкото повече се изстудява пушката, скороста пада постепенно и затова не можеш да настроиш скороста.
Наскоро правих замервания с една от моите пушки. Разликата в скороста при +25 в стаята и -5 на двора беше 4-5м-сек., а при повечето пушки е доста по-голяма, което ме зарадва.
 

ilian

Потребител
Тя пушката стои винаги на студено ;),имам една пристройка и си стои там на кучешкия студ.До 60м се получава добре примерно 3-4см групи без отриви,но от там нататък сякаш нещо ги бута във всички посоки.Сутринта при -6гр. на няколко пъти пропуснах да уцеля А4 на 100м ??? за група и дума не може да става,но на 50м направих няколко групи по 25мм.Колкото вдигах скороста нещата се оправяха,максимума който постигнах е 15 изстрела със 277-278мс и там нещата сякаш си дойдоха на мястото,а може и да е от това,че стана по топло незнам ???
 
A

Anonymous

Гост
Мисля, че вече е писано за баркудите (не ми се търси). Доколкото си спомням, добра скорост е 280-290 м/с. Аз с моята редосеялка ги стрелям с 240-250 м/с и на дистанция 100 метра групата е лист формат А4, като има бройки, които не го намират листа. :)
 

Milen

Потребител
Здравейте,
Някой да е ползвал тези счми: http://www.pushka.eu/product/Сачми-въздушно-оръжие_ХАТСАН-Торпедо-4.5
Имах удоволстието да пробвам тези: http://www.airgunbuyer.com/details.asp? ... oduct=2551. и смело мога да заявя, че до сега не бях изпитвал по-голям кеф! Бият JSB от всякъде. За съжаление поръчката ми от интернет нещо се бави и се чудя дали да не пробвам с асанчетата поради сходната им форма. Единствено това, че съм предобеден към турското ме спира да пробвам. Пък и не са евтини.
Предварително благодаря.
 

petkof

Редовен Потребител
Milen написа:
Здравейте,
Някой да е ползвал тези счми: http://www.pushka.eu/product/Сачми-въздушно-оръжие_ХАТСАН-Торпедо-4.5
Имах удоволстието да пробвам тези: http://www.airgunbuyer.com/details.asp? ... oduct=2551. и смело мога да заявя, че до сега не бях изпитвал по-голям кеф! Бият JSB от всякъде. За съжаление поръчката ми от интернет нещо се бави и се чудя дали да не пробвам с асанчетата поради сходната им форма. Единствено това, че съм предобеден към турското ме спира да пробвам. Пък и не са евтини.
Предварително благодаря.
Добри са съчмите.За дефианта говоря.Представиха се добре на Диана 460 Магнум,ФХ Гладиатор и Хатсан АТ-44.С Дианата най-добре се представи средният размер 5,50 мм.,означен с буква М /медиум - среден/ в дъното на полата, с който показва 263-265 м/с и завидна точност на 85-90 м.На Гладиатора му са малко леки, но той си чака Фака /имат ФАК версия в 18 грейна - 1,166 грама/.Хатсана си засили с 308-310 м/с и не пропускаше 1,5 или 2 литрова бутилка на 85 м..Тестовете са правени на открито при 10-тина гр. по Целзий и умерен променлив вятър с около 3-5 м/с.
 

stelibg

Потребител
Благодаря за бързите отговори. Вече поръчах. Дано да имат нужните количества :)
 

petkof

Редовен Потребител
Днес реших да претегля и евентуално да сортирам чашки Дефиант
http://www.sportwaffen-schneider.de/pro ... s_id/13554
http://www.sportwaffen-schneider.de/pro ... s_id/13555
от двата размера/М и L/, с които разполагам, но при преминаването на 10 бр. през везната, се отказах! :eek: Няма нужда понеже отклонението в теглата беше по-малко от стотна.После взех и големият размер, при който се отказах на единадесетата чашка.
Размер М Размер L
0,903 0,903
0,904 0,904 - 2 бр.
0,905 - 2 бр.
0,906 0,906
0,907 - 2 бр. 0,907
0,908
0,909
0,910 - 3 бр. 0,910
0,911
0,912
0,913
 
A

Anonymous

Гост
Здравейте!
Искам да попитам,защо някой чашки са 5.52,това ясно че са малко по-големи,но с каква цел, по-удачни ли са от 5.5,могат ли да "тормозят" пушката повече?
 

Milen

Потребител
колега petkof от къде се снабдяваш с тези чашки Дефиант? Аз пробвах от B.A.R. два пъти, но по неясни причини ми отказаха.
 

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
А на мишена пробва ли?
С тази оребрена пола нещо не ми вдъхват доверие ???
А за тях отзивите са като за мъртвец - или хубаво, или нищо.
 

petkof

Редовен Потребител
sir John написа:
А на мишена пробва ли?
С тази оребрена пола нещо не ми вдъхват доверие ???
А за тях отзивите са като за мъртвец - или хубаво, или нищо.
На 47 м. от опора маса на закрито групите са до 60 мм.,като е стреляно с два Гладиатора на 45 дж./скорост то 292 м/с до 305 м/с за различните размери, 5,52 дава по-ниска от 5,50/ единият от които е със новата Smooth Twist barel, ако не бъркам правилното изписване?Не са пробвани размер 5,48 мм./14 грейна или 0,907 грама и 5,52 мм./18 грейна или 1,166 грама.
Докато с Дианата на около 85 м. на открито, при корекции от страна на колега със силна оптика понеже моята е 2,5Х20 уцелвах капачка от 10 л. туба.Повторяемостта беше много добра.Дианата ги засилва до 263-265 м/с.
Мисля си, че ще са подходящи за пружинки с не много силно изразени канали на цевите.Самите чашки са прецизно направени, еднакви и с означение на размера на диаметъра на главата щампован в полата с букви.
 

andi

Редовен Потребител
Колко е БК на JSB exakt 1.03 гр ? Черигъна смята с 0.031 , но парабулата ми почти съвпада ако задам няколко пункта по-нисък ??? ??? ???
 
Нагоре