ЧАШКИ ( pellets ) - видове, тестове

hunter1250

Потребител
ас съм пробвал слепени чашки фиелд таргет с предатор полимаг суматрата ги мята с 305-6 мс 3.3 грама мисля че бяха на 50 м съм правил група от 6 истрела 1 см и чашките правят грозни поражения по мишената мисля че се сещате за какво говоря тествано до 90 м
 

ivan_v

Потребител
Тъй като скоро ще има поръчка на чашки JSB се двоумя дали да взема в подкалибър 5,52( като на снимката ) или да мина на 5,53, каквито до момента не съм пробвал. Как ви се виждат нарезите?
На снимката лявата е 1.17гр. , а дясната 1.03гр.
Моля за съвети!
ПП Имам пушката от скоро ( изстрелял съм само 3 кутии 1.17гр. и една 1.03гр. ) и явно цевта харесва повече 1.03гр.
 

Attachments

  • Untitled.png
    Untitled.png
    1.4 MB · Прегледи: 91

kid

Редовен Потребител
ФТКС
Според мен си купи една тестова кутия и виж мишената какво ще покаже.
И чак след това поръчвай.
 

lynx

Редовен Потребител
За 5.5 няма тестови кутии, а и чашките от тестовите кутии нямат много общо с тези от нормалните кутии.
ivan_v, купи си от двата вида и си направи сам сравнение.
Бързо ще разбереш кои повече пасват на твоята цев.
 

luft9waffe

Редовен Потребител
Нито с гледане на нарезите,нито с тестова кутия ще стане.
1,03 в 5,52 е универсалният избор за валтерски и валтероидни(хатсански)
цеви и пцп-та от 15 до 45дж.Поне при мен вече 7-ма година от кутията тези
чашки дават винаги около и под инчови групи на 50м.От партида до партида
почти винаги има минимални разлики в мястото на групиране,но никога по вертикала.
Дори последната партида(17810014-0-5,52)от 2014г.,която е с много различен(почти 2 пъти по-
дебел ръб на полата) дава отлични резултати.
Все пак никой не може да те спре да инвестираш кеш в проби.Ако пък откриеш нещо изключително
подходящо за твоята цев,тогава наистина инвестирай по-крупна сума за поне 10-15к чашки от тази
партида.
 

andi

Редовен Потребител
Аз съм от малцинството стрелящи с 5,53 .
ЛВ полигонална с шок
Купих 4 кутии по 500 : 5,50 , 5,51, 5,52 5,53 . Имах закрита 130 м зала. Но разликата с 5,52 е минимална.
 

Б.Богданов

Потребител
hunter1250 написа:
ас съм пробвал слепени чашки фиелд таргет с предатор полимаг суматрата ги мята с 305-6 мс 3.3 грама мисля че бяха на 50 м съм правил група от 6 истрела 1 см и чашките правят грозни поражения по мишената мисля че се сещате за какво говоря тествано до 90 м

И аз изпробвах лепени чашки, като залепих оловна съчма в полата на другата.
Резултатите:
Изстрелях 10 проектила с Хатсан BT65 SB 6.35 на около 35 метра, групата е около 1,5 сантиметра.
Също така изстрелях 10 проектила с Хатсан торпедо 155 6,35 с дългата пружина от хатсанкия комплент на същата дистанция, групата е малко под 4 сантиметра.

Стрелях на механични мерни прибори. Скорости не съм мерил поради липса на хроно. Бройката изстрели е прекалено малка и само на една дистанция за да се направят някакви по-сериозни изводи, но за любителите на тежките бавно летящи проектили идеята да се слепват чашки със съчми не е толкова лоша /поне за мен/... :)

Пораженията са наистина грозни.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Колеги до каква скорост летят добре чашки JSB Exact Jumbo Monster1,64 гр. кал.5,5 ?
 

dilom08

Редовен Потребител
Аз съм ги стрелял с бама между 260 и 280 и летяха отлично. над 280 не съм пробвал.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
От същите, но в кал. 6,35 съм много доволен. С Кондора съм ги стрелял с 310 и летяха добре. И БТ-то ги харесва.
 

Emp

Редовен Потребител
Колеги , ако си настроя пушката на 40 джаула със чашки жсб 1,175 g и после стрелям със чашки 1 g , точно ли ще отговарят джаулите с еднограмовата чашка като се сметне по табличката ?
 

luft9waffe

Редовен Потребител
Emp написа:
Колеги , ако си настроя пушката на 40 джаула със чашки жсб 1,175 g и после стрелям със чашки 1 g , точно ли ще отговарят джаулите с еднограмовата чашка като се сметне по табличката ?
Най-вероятно не.Ще загубиш 1-3 дулни джаула с по-леките чашки.50см-тровите ЛВ цеви,които съм пробвал, дават прираст от 10-15мс от 18 към 16 грейновото ЖСБ.Преди месец,обаче,видях дейстейтска цев(43см),която направи само 4-5мс отгоре с 1,03 спрямо 1,175.
 

Emp

Редовен Потребител
luft9waffe написа:
Emp написа:
Колеги , ако си настроя пушката на 40 джаула със чашки жсб 1,175 g и после стрелям със чашки 1 g , точно ли ще отговарят джаулите с еднограмовата чашка като се сметне по табличката ?
Най-вероятно не.Ще загубиш 1-3 дулни джаула с по-леките чашки.50см-тровите ЛВ цеви,които съм пробвал, дават прираст от 10-15мс от 18 към 16 грейновото ЖСБ.Преди месец,обаче,видях дейстейтска цев(43см),която направи само 4-5мс отгоре с 1,03 спрямо 1,175.
Благодаря колега ! Защото и аз забелязах разлика , и се чудих от къде идва .:cheers:
 

Gadnqra

Редовен Потребител
ЖСБ Монстър 1,64 кал. 5,5 летят перфектно с 312/318 м/с. Проверено с Еваникс АР-6. Групите на 50 метра са колкото 5 стотинки. Голямата изненада бяха чашките Юн-Жин 1,84 гр. Еваниксът буквално ги вкарва дупка в дупка.
 

roker4eto

Новодошъл
здравейте,от скоро се сдобих с пушка 5.5 28J с газова пружина,и си купих три вида чашки за проба ГАМО прохънтър,УМАРЕКС кобра и някви сръбски.От трите вида най калпави излязоха ГАМОТО на 20м всяка чашка си лети където си поиска,най читавите излязоха УМАРЕКСА като и самата изработка си личи че е по изпипана а не като гамото все едно аз съм ги лял на газовият котлон.Направо се отчаях от пушката.Счлед дълго четене из форума разбрах че най добрите чашки на нормална цена са JSB, и така някой може ли да ми препоръча кои да си взема или да пробвам всички докато разбера кои си харесва цевта,а също и подкалибрени-надкалибрени все пак пушката не е много силна,ще се стреля по мишени на 20-50м. и не гоня няква супер точност просто да летят в една посока и да уцелвам нещо.Благодаря ви предварително
 

sts1969

Редовен Потребител
Като за теб...леките чашки на JSB 1.03г. почти всички цеви ги харесват, не вярвам твоята цев да е изключение :cheers:
 

st_beer

Редовен Потребител
@roker4eto
Може да пробваш и тези H&N Field Target Trophy. Малко по леки са от грам и с тия джаули ще имаш малко по висока скорост.Преди време когато имах пружинка си ги харесваше и стрелях с такива. Все пак обаче чашки на JSB се доказаха с много добро качество и спокойно можеш да заложиш на тях без да се колебаеш.
Сачми въздушно оръжие H&N Field Target Trophy selected 5.5 мм 500 бр.
 

Emp

Редовен Потребител
Колеги , има ли разлика в скоростта при измерване на еднакви по тегло чашки но едната 5,5мм другата 5,52мм ?
 
Нагоре