Узана 2012 година

big_dragon

Редовен Потребител
Вярно, камерата не работи.
Утре ще вали мокър сняг.
http://sinoptik.bg/uzana-bulgaria-307000003
Продължавам да твърдя, че преспиването навън на Узана тази година ще е приятно едва след средата на май, за да не кажа и края...
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Като погледна 10 дневната прогноза какви температури се очакват до НС няма да има и помен от сняг, а като гледам към планината (верно, че се пада малко по-навътре Узана) бая е оредял снега, но по високите места (върхове) си е бяло. Има повече и от месец до тогава, относно спането е ранно да се каже според мен какво ще е положението, ама ще е добре да е на закрито все пак си е височко мястото ;) Нека да не се шашкаме от сега :D

Отделно имам колеги работещи в спасителната служба и ще мога да взимам и от тях информация за обстановката като наближи времето ;)
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
big_dragon написа:
Утре ще вали мокър сняг.
Като гледам снимковия материал, качен досега в темата и като чета постовете, повечето от които са със синоптично съдържание - направо почвам да се притеснявам: ако натоваря за срещата ски, снегоходки, вериги и ямурлук - ще остане ли място в колата за пушката :eek: ??? ?
Ама така е, като я пусна Драго толкова рано тази тема - ще има да зъзнем сега докато я четем :verycold: ;) !
 

big_dragon

Редовен Потребител
Лична информация от Узана към дата 14.03.2011г.
Снежна покривка 90...100см. :sleet: :windy:
 
A

Anonymous

Гост
В крайна сметка, ще я бъде ли Узана 2012 и кога? Че аз като втора категория човек (под пагон) малко трудно разполагам с личното си време и трябва отдалеч да си поискам почивката.
 

димитър

Потребител
Здравеите колеги :)
Ще я бъде ли Узана 2012 и кога? :rambo:
Времето се оправя.Хаиде ще се видим там. :cheers:
 

TeXHo

Потребител
димитър написа:
Здравеите колеги :)
Ще я бъде ли Узана 2012 и кога? :rambo:
Времето се оправя.Хаиде ще се видим там. :cheers:
Нас ни "оправи" с 10+см сняг на Бонсовите, интересно на Узана колко ли са паднали...
 

rashko

Редовен Потребител
Като гледам Узаната май няма кой да я организира,и предлагам Русенци ако нямат нищо на против,пак да ни посрещнат,вярно е че стрелят ФТ без хронометри ама ще го преглътна ;) ;) :cheers:

Не задължавам никой с поста си просто времето летииииииииииииии ;),а срещите ни са редки ;)
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Узана явно няма да я бъде.
Писмо може всеки да напише, ама си трябва и организация.....това към Шутър.
А кой ще я направи?
На повечето от хората, които досега тривиално изнасяха организацията на подобни срещи им писна, а местата подходящи за такива срещи съвсем не са много и винаги ще се намерят недоволни, ама тези, които изнасят мероприятието на плещите си са едни и същи.
Истинате е, че състезанията станаха много. Всяка регионална група, може да "кръсти"всяка една своя сбирка в "състезание", ама колко "състезания" се радват на добра посещаемост?
Когато имаше две национални срещи в годината се събирахме по 50-80 участника.
А сега?
Да не се заблуждаваме. В повечето участват хора само от регионалната група.....с малки изключения.
За едно такова псевдо състезание, просто трябва да се разставят двайсетина мишени и после да се публикува едно класиране и това да се отчете като мероприятие, но мисля, че не това е целта, освен ако не съм разбрал правилно.
Не съм член на никоя от регистрираните или нелигитимни организации и нямам право да давам наклон, ама го приемете както си искате, но моето мнение е, че трябва да има поне една национална среща, на която да няма състезание, а само развлекателни стрелби и на която да е събранието на БАФТ, а и хората да могат да се видят, да се запознаят с новите попълнения, да обменят опит, да се разговорят и кой кому е длъжник нещо, да го почерпи.
Затова предлагам, ако националната среща се проведе в Русе, да бъде именно такава, което не е задължително, пък който иска да дойде.
Ей това е моето мнение по въпроса.
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Казвайте какво правим. Ако трябва да преименуваме темата. Дати?
 

big_dragon

Редовен Потребител
MAD MAX написа:
Казвайте какво правим. Ако трябва да преименуваме темата. Дати?
За датите да ви кажа, ако не знаете.
Съботите, 21.04.2012г и 19.05.2012г са работни дни, за мен не е проблем, но ......
 

ininia

Потребител
ФТКС
Апелирам към Русенци с молба да направят срещапри условията на Иводок.Важното е да се видим и повеселим.Пъкако някой много иска,да донесе инвентар и десетина човека ще спретнат трасе за час-два.Е,няма да има купи и грамоти,ама класиране ще има. :)
До Русе разстоянията са поносими за много от нас - все пак е почти на средата на северната ни граница. ;)
Дали датата 05.05 или следваща не е най-удобна? :cheers: :cheers:
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
От целия форумен "оптимизъм" работите отиват на зле :'( Май ще си преоринтирам приоритетите, само дето не знам на къде още :(
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
soundmax написа:
От целия форумен "оптимизъм" работите отиват на зле :'( Май ще си преоринтирам приоритетите, само дето не знам на къде още :(

Май месец на "Балкантрейд" ;)
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
MAD MAX написа:
Казвайте какво правим. Ако трябва да преименуваме темата. Дати?

Каквото и да измислите дали Узана или Русе аз в петък по обяд ще съм там да помагам за реденето на трасето. Само кажете кога и къде.
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Стана септември, замириса на есен. Та аз да попитам - ще правим ли Есенна Национална среща? Евентуално има ли идея къде и кога?
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Колеги има ли желаещи да си спретнем някъде една среща или няма ??? Едно, че тази година състезанията бяха малко поне да се видим някъде септември си замина почти, да мислим нещо на бързо ако искате. Аз право се сетих иначе за едно досаждане на Велико Търновската група ;) ;) ;) поне си имат хотели, стадион леденик и т.н. ама това само предложение де, дайте и други предложения ако искате и да вземем да се преброим има ли смисъл да се умува въобще нещо ?

Аз до година обещавам вече една среща на яз. Копринка да направим преди началото на риболовния сезон, щото беше лудница по бреговете тази година нямаше как да си намерим спокойно местенце, пък и имах не малко проблеми от друго естество тази година :(
 
Нагоре