Стрелбище за ВО в София

Laferrari63

Редовен Потребител
Здравейте колеги! Не знаех къде да пусна темата затова я пускам тук, видях, че има подобна за град Варна. Ако модератора реши може да я премести в релевантния раздел. Търся стрелбище с коридор поне 30-50м и маса подходяща за стрелба в град София, звъннах на няколко , но или не позволяват ВО , въпреки, че си заплащаш коридор, или пък е просто коридор без да има някаква упора от която да стреляш. Някой знае ли дали има такова нещо в София?
Знам за стрелбище-комплекс Диана, но там е на открито. Търси се на закрито. Благодаря предварително!
 

lynx

Редовен Потребител
Доколкото съм запознат, 30-50 метрово закрито стрелбище си нямаме в София.
Всеки импровизира и търси самосиндикално закрити места, но обособено стрелбище с такива размери поне аз не знам да има.
Навремето ходех вечер в подземния паркинг на един от моловете, но за целта трябва да черпиш охраната и не е решение на проблема.
 

apapazov

Редовен Потребител
Ако ти се разхожда
Крез в Пазарджик имат закрит 50м коридор и го дават на час.
 

ivotomov1

Редовен Потребител
Някъде гледах обява тук ли в Фейсбук ли беше,за стрелбище някъде в Военна рампа София.
Тази пролет беше.Пробвах търсачката нищо не излезе.
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Вашият човек е Kristian Yosifov. Той сформира обособено стрелбище в София.
Ето и едно линкче :
 

Коцкар

Редовен Потребител
На Кристиан Йосифов му затвориха стрелбището в края на лятото собственика на терена му казал че вече не иска да го дава под наем и щял да строи там иначе аз ходих 2 пъти имаше много яки метални мишени от B&S когато още са произвеждали мишени. Та чакаме някой да купи нов терен за предпочитане в някоя отдалечена гориста местност без комшии че на онова място комшиите постоянно се правеха на интересни и ти подвикват някви простотии.Даже направих едно клипче но не е много добро че нямам много опит втория ми опит за клипче е това но се вижда какво представляваше стрелбището имаше 150 метра а вътре в развалините трябваше да стане tactical стрелбище да вървиш и да стреляш в движение в стил run and gun , 3 gun
 
Последна промяна:

llcoolj

Редовен Потребител
Вашият човек е Kristian Yosifov. Той сформира обособено стрелбище в София.
Ето и едно линкче :
Неговото не беше закрито, като в мол Варна, каквото търси колегата.
 

Laferrari63

Редовен Потребител
След прозвъняване на доста от стрелбищата и отказ от половината от тях, че не може да се ползва ВО , въпреки, че ще си плащам коридор просто се отказах. Ще си стреляме по поляните и това е , просто идва зима, времето ще е кофти, а на мен ентусиазма ми тепърва започва. Искаше ми се да има поне едно нормално стрелбище…
 

Коцкар

Редовен Потребител
След прозвъняване на доста от стрелбищата и отказ от половината от тях, че не може да се ползва ВО , въпреки, че ще си плащам коридор просто се отказах. Ще си стреляме по поляните и това е , просто идва зима, времето ще е кофти, а на мен ентусиазма ми тепърва започва. Искаше ми се да има поне едно нормално стрелбище…
Е как ве на стрелбището в село лозен диана комплекс отиваш записваше се в книгата казваш на стрелбищара с какво ще стреляш няма проблем 30лв на пушка ако идеш с 2 60лв те с какви оръдия се стреля там една въздухарка е нищо. Ако не за 40 мин си на стрелбището в радомир още не съм ходил но ми е мерак. По принцип събота и неделя е лудница добре е да ходиш в делничен ден през деня че нямаме много стрелбища има само по мазетата за пищови да се надишаш така добре с олово.
 

Коцкар

Редовен Потребител
И на Лозен на колко метра ще стреляш.на закрито?
там е само на открито май беше 150 метра най дългото имат обаче релсички за движещи мишени и камери като в big brother но там основно се тренира динамична стрелба на 30тина 40 метра макс така на дворчета е разделено за гладкоцевки за пистолети, карабини и има само едно за по дългите колкото да си настроиш оптиката на 100тина метра.
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
До колкото следя,колегите с турчета вече на 50 м. ги вкарват в един калибър(не постижимо с моето турче), вече дистанции от 100 метра са нормални...ми няма такива стрелбища, Сливница и по мерите на обезлюденото отечество :)
 

Коцкар

Редовен Потребител
До колкото следя,колегите с турчета вече на 50 м. ги вкарват в един калибър(не постижимо с моето турче), вече дистанции от 100 метра са нормални...ми няма такива стрелбища, Сливница и по мерите на обезлюденото отечество :)
този полигон в сливница щеше да е добре да е отворен за цивилни но за сега пускат само с уговорка през спортен клуб от рода на T-clas и то рядко но не влиза всеки в такъв клуб освен $ трябват и връзки или силни мотиви но все още тези неща прохождат в БГ горе доло от около 2-3 години има long range спортни клубове а и пари за стрелбища не се отпускат та бавно стават нещата затова и всички са ловджии (200 хил) след 30тина години можеби като вече всички държави са го възприели като спорт около нас и при нас ще стане. Миналата година между другото видях един пост във FB в някаква група че министерство на замеделието е отпуснало терен близо до софия и беше между ниви така с формата на триъгалник и имаше някак естествени диги все едно е било нещо като мина едно време и било с цел точно защото няма стрелбища но няколко дни по късно тоя пост беше изтрит и не се чу нищо за нови стрелбища на открито но явно не го коментираме само ние говори се за проблема.
 

Laferrari63

Редовен Потребител
Е как ве на стрелбището в село лозен диана комплекс отиваш записваше се в книгата казваш на стрелбищара с какво ще стреляш няма проблем 30лв на пушка ако идеш с 2 60лв те с какви оръдия се стреля там една въздухарка е нищо. Ако не за 40 мин си на стрелбището в радомир още не съм ходил но ми е мерак. По принцип събота и неделя е лудница добре е да ходиш в делничен ден през деня че нямаме много стрелбища има само по мазетата за пищови да се надишаш така добре с олово.
Дианата е супер, но не бих дал 50 лв да мръзнс навън , при положение, че мога да стрелям от капака на джипа на поляната по същия начин, единственото по удобно е, че има маси, за лятото е супер.
 

peterct

Новодошъл
Освен Диана(в с. Лозен) има още едно открито стрелбище близо до София, с голяма територия и дистанция за стрелба за по-мощните пушки. Намира се до с. Огняново, район Елин Пелин. Казва се Ранчо Вакеро. Там достъпът за стрелци с ОГНЕСТРЕЛНО оръжие е силно ограничен. Но, за нуждите на вашата общност(неогнестрелно оръжие), нещата са различни. Тъй като за вас не се изисква специализиран курс, сертификат и/или разрешително за транспорт и употреба, нещата са много опростени. За организирани мероприятия смятам че със сигурност ще бъдете приети. Успехи в стрелбата на всички!
 
Нагоре