РИБОЛОВ - МОЯТА Е ПО-ГОЛЯМА...

st_beer

Редовен Потребител
Това е резултата от тази вечер след работа от 18.00 до смрачаване:



Това е вчерашния улов в завършен вид :cheers: :cheers: :cheers:

 

st_beer

Редовен Потребител
Много жалко че се стъмнява много бързо и разполагам с не повече от час и половина време иначе щях да и накъсам шорталаците. Почти нямам проводка на воблера без да го бутне риба. Всички малки риби ги пускам обратно да порастат. Върнал съм поне още толкова риби обратно тази вечер.

Няма да казвам колко ми е тежко за това което ще пропусна за да се видя с хората от форума. Това е риска човек да има две хобита и да съвпаднат датите на сбирките и трябва да се избира къде да се отиде. Аз все пак реших и ще съм с хората братя по оръжие. Риби винаги могат се ловят :cheers: :cheers:
http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 47&t=54476
 

sess84

Редовен Потребител
:) малко далеч ми идва Тунджа пък и сега едни паламуди ми налитат и ги дърпаме докато ги има :)
 

st_beer

Редовен Потребител
sess84 написа:
.................................. сега едни паламуди ми налитат и ги дърпаме докато ги има :)
Знам знам за паламудите. В каякарския форум пишат много за него. Дори заради него направиха тая сбирка към която пуснах линка. Това е снимка пусната в каякарския форум от пристана в Созопол.Явно тая година морето е щедро към рибарите :cheers: :cheers: :cheers:
img0589mc.jpg
 

sess84

Редовен Потребител
:) доволен съм аз ако даде време и късмет малко лефер да вземе ще е супер
 

Attachments

  • DSC07300.JPG
    DSC07300.JPG
    110.3 KB · Прегледи: 103

prinz Eugen

Потребител
barbaron написа:
prinz Eugen написа:
Рибари ще стават членове на румънския съюз заради забраната за нощен риболов
***
Членовете на „Мач тийм“ вече са организирали подписка за отмяна на ограничението, която възнамеряват да внесат в Министерството на земеделието и храните и в Изпълнителната агенция по рибарство и аквакултури. Подписи под нея вече са сложили няколко стотин любители на риболова.

Дайте! Къде е тая подписка??? Искам и аз да се включа!!! Някой знае ли къде и как можем да се запишем/подпишем???

Това със скриването на слънцето да си стягам такъмите не ми е готино...
Днес в Изпълнителната агенция по рибарство и аквакултури ще бъде внесена подписката с искане да се узакони нощният риболов по река Дунав.


Това съобщи председателят на клуб „Мач тийм“ Родан Милков, който е инициатор на подписката. Искането е подкрепено с подписите на близо 1600 русенски любители на риболова.
„Като няма риболовци вечер на реката, бракониерите атакуват реката. Лови се с ток, с мрежи, с много видове уреди, които са противозаконни. Смятаме, че ако има риболовци в тъмната част на деня, бракониерските набези ще намалят", категоричен е Родан Милков. Другата причина е, че определени видове риби се хранят и се ловят единствено през нощта – например сом и бяла риба. Не по-малко важно е, че любителите-рибари са на работа през деня и имат възможност да хвърлят въдицата едва към 18.30 ч, а през есента и зимата се мръква рано. Така те са в нарушение на закона и ги грозят глоби от 300 до 650 лв., тъй като няма точно определение за тъмна и светла част на деня.
Русенци са водили предварителни разговори с местното представителство на ИАРА, с които са постигнали договорка за местата за нощен риболов. Те ще бъдат предложени на министър Найденов за одобрение и издаване на съответна заповед. Всички места са подбрани така, че да има достъп до тях с автомобил и да може да се осъществява контрол.
:cheers:
 

staif

Редовен Потребител
Ръце пълни и сърце пълно след днескашния улов :yahoo:
 

Attachments

  • Picture 1767.jpg
    Picture 1767.jpg
    908.4 KB · Прегледи: 131

st_beer

Редовен Потребител
Прекрасен и много хубав улов.Дай боже всеки му.
:bravo: :bravo: :bravo: :bravo:
Аз тая вечер се прибрах капо без нито една рибка.
 

staif

Редовен Потребител
st_beer написа:
Прекрасен и много хубав улов.Дай боже всеки му.
:bravo: :bravo: :bravo: :bravo:
Аз тая вечер се прибрах капо без нито една рибка.

Предните два пъти и аз се прибрах без нищо от същото това место(ако не броим каракудите)..После върви та обеснявай че "рибата си нямала ден" :) ..курозното беше че от 4 пръта този улов е хванат само на единия от тях и то на стръв различна от обичаината захранка
 

angelmr

Редовен Потребител
Имам една голяма молба към колегите от черноморския регион. В момента пиша становище свързано с поемания с храната селен. Моята теза е че има големи регионални разлики дължащи се на морската храна. Но имам само литературни данни, а по нашите магазини няма как да съм сигурен че рибата е точно черноморска. Та ще е възможно ли някой да ми помогне с една-две проби от консервирана черноморска риба, и/или други видове редовно консумирана морска храна? Обещавам че ще върна данни за съдържанието на тежки метали (селен, арсен, олово и кадмий, живака ни е малко труден, но и него ще опитам да вкарам в програмата).
 

corsa16v

Потребител
Да покажа какви риби има в Тунджа около Ямбол
 

Attachments

  • Снимка0122_001.jpg
    Снимка0122_001.jpg
    836.6 KB · Прегледи: 120

staif

Редовен Потребител
Никулден наближава ;) ;)
 

Attachments

  • 224046_481013158617620_772397314_n.jpg
    224046_481013158617620_772397314_n.jpg
    98.7 KB · Прегледи: 86
  • 531080_481009625284640_118267215_n.jpg
    531080_481009625284640_118267215_n.jpg
    50.2 KB · Прегледи: 86

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Абе, брачеде, то туй без бутове бре.. На царевица ли го хвана или на качамак ? ;)
 
Нагоре