Пушките на AIR FORCE - Talon/TalonSS/Condor/Edge/Texan

cdman

Администратор
biserterziyski написа:
Мисля ,че сте прави за сега първо ще пострелям на открито и ще наблегна на визуален тунинг(дръжки и лазерче),че като си знам познанията и сръчността по добре да не пипам.

Не си давай парите за лазерче :) , скоро ще разбереш че не върши почти никаква работа за въздушните пушки!
 

biserterziyski

Потребител
Вече го поръчах,нищо здраве да е.Също си поръчах релсата на аирфорс.Може ли да ме насочите към някои които може да ми изработи дървени дръжки (качествено-парите са от мен:)
 

lynx

Редовен Потребител
Ако си от София, мисля че Локи ще ти свърши работата, така че ще останеш доволен ;)
 

shooter

Потребител
Модератор за Талон СС
http://www.youtube.com/watch?v=icq_hzMM ... re=related
източника
http://www.talonairgun.com/forum/viewtopic.php?t=17930
а за размисли защо го правят това
http://www.talontunes.com/

по принцип доколкото знам се разпробиват отвори за въздуха в
първия барелбушинг и се увеличава обема на модера назад

Лично мое мнение е, че тапата на модера
е добре да е тежичка поне 400 гр
 
A

Anonymous

Гост
Здравейте,
Имам питане за размера на двата гумени пръстена в "затвора" на AirForce.
Някой сменял ли ги е?
Благодаря.
 

Attachments

  • Zise Oring.JPG
    Zise Oring.JPG
    23.1 KB · Прегледи: 163
A

Anonymous

Гост
Вчера вечерта се хванах и извадих уплътненията (писани преди два поста). При теста с въздух имах пропуски.
Оказа се че това откъм цевния отвор за зареждане (т.е. задното) бе изсъхнало и направо хлабаво.
Говорим за Кондор на около 1000 изстрела и 3 години, гледан но не стрелял много.
Предното беше добре смазано, но се бе разширило, но значително по-малко.
Оказа се че са стандартни О-пръстени. Преди време в ЛИДЛ имаше комплект О-пръстени различни размери за 3.90лв в кутийка повече от 20 размера и всеки по 10бр. Така че единият размер "заспа". След "ремонта" при теста всичко бе ОК.
Пръстена на прехода за зареждане на бутилката (този на помпата) също бе подменен.
Днес ако имам време ще отворя и помпата да провера как са О-пръстените й.

Така че препоръчвам този комплект за "без пари", като подходящ за хора занимаващи се с ПЦП и съжалявам че си купих само един.

P.S. Ако модераторите преценят може да преместят поста в "Работилница"
 

biserterziyski

Потребител
Колеги,искам да ви попитам искам да си купя куфар за талона,но размера на ширина е 27(понеже сложих релса за да повдигна оптиката) , а повечето куфари които гледах в нета са по 25см,моля да ми дадете някакви препоръки понеже нямам време да ходя по магазините с пушката и бих искал да си го поръчам от нета.Ако прецените че не е в раздела моля преместете я.
 

biserterziyski

Потребител
Здравейте колеги да ви се похваля талона днес вече замлъкна тотално, така както си го представях.Нещата който ми помогнаха са модератор Weihrauch и адаптор от leupy custom shop.Пострелях малко на беседкта даже се запознах с няколко колеги. Ефекта от модератора е супер –само щракване.Ето малко снимки
IMG_1815.jpg

IMG_1816-1.jpg

IMG_1813.jpg

IMG_1812-1.jpg

IMG_1814.jpg

IMG_1811.jpg
 

ангел иванов

Потребител
В смисъл частта с двата канала я монтираш на мястото на предната тапа ли?
Как е като точност с този преход,пусни някоя група ако е възможно.
Принципно най добре е когато заглушителя контактува челно с цевта,и аз затова си нарязах резба на моя,но при теб конструктивно не
може да се получи :(.Важното е разбира се ти да си си доволен.
И :bravo: за тунинга! :cheers:
 

biserterziyski

Потребител
Монтирам алуминиевата част както самата тапа с винтче от долу.Черната част с двата канала е тапа за резбата когато не е с модератора.Преминах на тази стъпка след няколко неуспешни опита с ролки и шаиби в тръбата на талона да го заглуша.Групи нямам за сега.Малко ми е слаба оптиката,но определено е много тиха и не се наблюдават някакви проблеми при летежа на чашките.Днес го видях твоя бивш талон на беседката-също е тих с модератора.
 

ангел иванов

Потребител
Ясно,разбрах,а и аз грешно се изразих,имах впредвид това което ти каза,алуминиевата част на мястото на тапата.
Пробвай за група как е,и пробвай и с моя заглушител като пак се засечете с Иво горе. :cheers:
Има ли Талони и Кондори извън София останали някъде още?
Май не останаха много.
 

sainnerman

Потребител
Браво този Leepy e голям майстор аз от там си поръчах кожух на цевта на талона с така наречения Barrel support и с преходник за модератор по назад в темата съм постнал снимки уникално се получи а и групата се сви така
 

biserterziyski

Потребител
Колеги,искам да се допитам до вас за талона.Още както го взех нов забелязах ,че шапката на клапана (това сивото)има лека подвижност около 2 милиметра в ляво и в дясно.Пушката стреля без проблем,нямам хроно и не съм замервал.Сега реших да пробвам да го затегна с една отверка т5 и се стегна перфектно и няма никакъв луфт.Въпроса ми е :този луфт нормален ли е,да не го прецакам нещо като стегнах шапката(така стегнато ми изглежда да е по логично ),пуснах два празни изтрела и си трещи нормално.
 
A

Anonymous

Гост
Правилно си го затегнал. Имат навика да се разхлабват точно тези контри на шапката и от време на време е хубаво да ги проверяваш защото ако се премести се разцентрова клапана.
Успех!!!
 

biserterziyski

Потребител
Колеги исакм да ви попитам понеже съм се засилил да си копувам регулатор(редуктор)и манометър за талона от тоя саит http://jdsairman.com/Airforce.html.Проблемно ли е развиването на клапана?Има ли опасност нещо да се прецака при монтажа.Ще излезне 200 долара(90 регулатора и 90 манометъра) с доставката.Другия вариянт е да си поръчам оригинална ботилка с монтирани регулатори и манометър от този тип и направо да ми я изпрати ,като ще ми стъпи 425 долара за нормалния клапан и 455 за кондорския с пружина тежест и ударник за кондор.По принцип бих искал да спестя от кеша ,но ме притеснява самия монтаж и дали бих се справил.Вашето мнение по въпроса ще ми е полезно.
 
Нагоре