Пружинките на GАМО - Hunter -1250, Hunter - 440, CFX и др.

cilindura

Редовен Потребител
Колега, не приемай по-горе написаното от мен като заяждане. Както виждаш след написаното съм подредил три охилени човечета, които сами по себе си са сигнал за шега. Естествено, че неточността на пушката е съвкупност от много фактори. Така че отварянето на оръжието е абсолютно задължиелно и внимателното оглеждане на бутално-компресорната група, също. Това че аз съм ти посочил един от факторите (недобре конструирана шарнирна връзка) не значи, че това е единствената причина за неточността на твоята пушка. Аз например експериментирах с няколко трансферпорта. Моята пушка, която все още имам (разглобена), беше с газова пружина. Фабрично трансферпорта е 4 мм и скоростта й беше 295 м/сек с 1 гр проектил. При този отвор 4 мм пушката стреляше много неточно поради фатка, че газовата ми пружина беше мощна и ударът й изпреварваше проектила. Ясно се усещаше първо ударът на буталото и чак след това ударът върху мишената. Проектилът напускаше цевта със закъснение и се влияеше от сътресението на пушката. За целта изработих няколко трансфепорта с различна конфигурация и диаметри. Така в момента съм с тесен трансферпорт, скъсена цев и подобрена точност. Също така мога да ти дам следния съветМ за плъзгач на ригела не ползвай стар маншет, той е достатъчно мек, зада бъде размазан от натиска на ригела и отново да се получи задиране. За целта ползвай полиамид или полиацетал. Тези два материала са практически вечни за плъзгача , който ще направиш. Другият ми съвет е - направи плъзгача по-широк като разшириш П образния прорез в ригела.
 

mildot

Новодошъл
Може би продаването на една пушка с две различни пружини , силна и слаба , е грешка . Колкото повече мисля толкова повече стигам до извода че силата на пружината , масата и диаметъра на буталото , размера на трансферпорта , масата на съчмата са променливи в едно голямо уравнение , и като промениш едното от тях, трябва да промениш и останалите (тука май влизат ъгъла на фаската , дълбочината и стъпката на нарезите и дължината и въобще всички характеристики на цевта)...
Откъде се взема полиацетал , за какво го ползват?
 
Последна промяна:

sts1969

Редовен Потребител
На прав път си в размислите, винаги започнеш ли някаква промяна с цел тунинг...подменяш няколко елемента комплексно, не може да промениш един елемент и да очакваш добри резултати.
 

cilindura

Редовен Потребител
Така е, колега. Не можем да очакваме от фабрично произведена пушка с определени параметри някакви чудеса. Тя така е направена и така стреля, а цената й е такава (за нас може би висока), защото все пак тя е съобразена със средноевропеските доходи. За да стане тази пушка скалпел то наистина са необходими огромни усилия. Като например усилията, които е положил руският колега. Резултатите от неговия труд са ясни, но представете си ако във фабриката пушката бъде произведена със старанието и многото часове работа по нея то каква би била цената й. Все пак тук говорим за пушка от среден пружинен клас, която е масовка. Именно поради тази причина някои от нас, включително и аз са положили доста усилия, за да превърнат пушките си в "часовници". Трудът, който сме положили и полагаме никога не може да бъде овъзмеден. Върху моята пушка съм работил в продължение на близо година, като на седмица съм полагал около 10 часа труд. Точно и за това не мисля да я продавам, но пък ако реша да я продам никога не мога да й взема цената, която тя заслужава: множество експерименти; безсънни нощи, изработка на детайли ,които в последствие са отишли в коша за боклук и изработването на нови докато се постигне това, което в крайна сметка съм искал. А като добавим и магазинската цена, тя става една - не е за разправяне. На всичкото отгове по време на експериментите взе, че се строши скапаният приклад, който само по себе си педставляваше един кютюк и въпреки широките ми длани е толкова неудобен за прикладване, че съдбата ме изпревари иначе щях да го строша аз. Сега се ослушвам за материал, за да си направя нов приклад, който да ми е удобен за стрелба и дълги и уморителни преходи, тъй като обичам да стрелям по бутилки сред природата.
 

alex70

Потребител
Колеги, знаете ли как е закрепенa мушката на Gamo black knight, или на други подобни модели. Имам една схема на която ми се вижда резба, но с нормален натиск не се отвива. Идеята ми е да сложа стабилизатор на цевта, но май няма да стане.
 
Последна промяна:

amvr13

Новодошъл
Понеже я имам от вчера,а ще мога да стрелям с нея чак в края на седмицата,бих искал да попитам как би се справила пушката при стрелба на разтояние 20-25-30-50 м. та дори и повече.
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Gamo Black Knight IGT Combo 4,5mm-далечна стрелба.
Честита пушка и много да те радва! Едва ли има много фенове във форума с твоята пушка.
Вземи си една тестова кутия на JSB постреляй и ще разбереш...
И да ни разкажеш :cheers:
 

amvr13

Новодошъл
Пушката ми е втора,но не е със пружина,а с газово бутало,което намалявало вибрациите при изтрел и значително одължавало живота на пушката.
 

amvr13

Новодошъл
shstanchev, Взел съм една кутия на "Гамо",тежащи 0.68g.,които са подходящи за стрелба на по-големи дистанции.
 

methaa

Редовен Потребител
После си вземи JSB както те посъветва колегата, ще усетиш разликата след няколко изстрела. JSB нито цапат нито се разлитат като мухи.
 

andi

Редовен Потребител
Гамо правят само едно нещо дето става за нещо - кутийки за чашки ;););) :cheers: Стреляй с JSB . ще ти спести нерви и време .
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
shstanchev, Взел съм една кутия на "Гамо",тежащи 0.68g.,които са подходящи за стрелба на по-големи дистанции.
Остави цевта сама да си избере чашките. Вземи това което ти предложих и не се престаравай в дистанциите!
Изпукай тази тестова кутийка на мишена на 25 метра.
 

amvr13

Новодошъл
Благодаря за съветите :) А да ви попитам какво мислите за немските сачми "Баракуда"
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Пробвай с Баракуда и с ФТТ.

ФТТ са производство на същата фирма и като цяло всичките ми пружинни пушки много ги харесваха.
 

venciru

Редовен Потребител
Вземи си една тестова кутия на JSB постреляй и ще разбереш...
И да ни разкажеш :cheers:

После си вземи JSB както те посъветва колегата, ще усетиш разликата след няколко изстрела. JSB нито цапат нито се разлитат като мухи.

Колегите са напълно прави.....

Между другото можеш да пробваш и с Гамо про хънтър, моето бившо Гамо CFX (с ГП) беше най-точно именно с тях.
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Добре дошъл Колега! Преди обаче да пускаш нови теми на неподходящото място, прочети правилата(т.8. Преди да отворите нова тема първо проверете дали вече няма съществуваща такава) и поразгледай Форума. Снощнати ти тема е слята тук http://forum.airguns.bg/index.php?threads/gАМО-hunter-1250-hunter-440-cfx-extreme.25/page-45 където й е мястото. След малко и тази ще я последва там.
 

amvr13

Новодошъл
Добре дошъл Колега! Преди обаче да пускаш нови теми на неподходящото място, прочети правилата(т.8. Преди да отворите нова тема първо проверете дали вече няма съществуваща такава) и поразгледай Форума. Снощнати ти тема е слята тук http://forum.airguns.bg/index.php?threads/gАМО-hunter-1250-hunter-440-cfx-extreme.25/page-45 където й е мястото. След малко и тази ще я последва там.

Еми хубаво щом като чак нищо не е в ред на темата
 

Емо

Потребител
Jsb не е панацея обаче, гамо пушките, освен че са супер чупливи, стрелят перфектно на къси 10-20м. дистанции с гамо мач, гамо про хънтър, h/n holloupoint и geco... с баракуда също, но не и баракуда мач, там има нещо сбъркано
 

ToHKa

Редовен Потребител
Фен съм на пушките Гамо и притежавам 2 модела. Gamo Shadow 640 в 4.5 , пушката е бръснач до 30 метра.
Gamo Shadow RSV в 5.5, в заводски вариант идва с оптика Гамо, която обаче мърда назад при изстрел,и то не малко, е стегната стабилно.
с помоща на mitaka101 се превърна в страхотно развлечение,но и сега с ГП-то, оптиката мърда по малко назад, и май скобите ще са проблема :(

Искам да си закупя още един модел на Гамо, изчетах по-голямата част от темата и разбрах че всичко под Хънтър 1250 са с едни и същи цилиндри,цеви,пружини и тнт.
Модела е голямата котка (Gamo Big Cat 1250 в 5.5) ,някакви впечатления и нещо по специфично след като всичко е еднакво в тях,защото изгледах над 30 клипа с пушката и по видяното съдя че стреля доста добре и хората нямат проблеми с движението на оптиката от отката (дори заводската оптика) .
Измерената скорост на клиповете варира между 830 и 910 фпс в зависимост от чашките.

Нещо ?
 
Последна промяна:
Нагоре