Пружинките на GАМО - Hunter -1250, Hunter - 440, CFX и др.

lu-bo

Редовен Потребител
Преди месец във VIP имаше маншони за всички Гамо за О-пръстени не знам.
 

veso94vn

Потребител
Маншет(10лв) и О-пръстени(8лв) поръчани от гънс.бг общо с доставка на адрес към 22-24лв :cheers:
--
О-пръстените не са оригинални ! Маншета е добър.
Колеги някой ,да е виждал подобрен СМ за Про Хънтер 1250 и има ли ефект от смяната на заводския с такъв ?
 

didarai

Редовен Потребител
Днес пробвах ЦФХ-са как стреля с фабричната ГП на Норика.На 25м. , стрелба от "стабилизирана" маса и чувалче с пясък , ако се изключи флаера , 5 изстрела ги групира в 16-17 мм.(по краищата). Мощността и отката обаче са повечко от колкото трябват за моите цели(и ЗОС-а) и скоро сигурно ще видим ГП-то в купува-продава.Третия изстрел го дадох "халосен" , защото смачках полата на чашката при зареждането.
My Edited Video
 

veso94vn

Потребител
Колеги как се вади цевта от цевната кутия на Hunter 1250 ? И от къде може да се купи цев и за колко
 

lynx

Редовен Потребител
Няма нужда да я вадиш от блокчето.
Цевите на пружинните пушки се продават в комплект, набити в цевната кутия.
Питай във ВИП за нова цев, те са вносителя на Гамо за БГ.
Но според мен е малка вероятноста да я имат в наличност и са скъпчии за повечето стоки.

P.S.
Сега видях, че тая цев в Англия струва 160 лева без доставката :eek: :wall:
Представям си ВИП-а каква цифра ще оферират :'(
 

kappo

Новодошъл
Здравейте колеги.Имам въпрос свързан с 2та странични болта на приклада на CFX-a.Някой сменял ли ги е?Имам една пушка на брат ми,вчера тръгнах да махам приклада и видях че единият не беше сякаш завит до край около 2-3мм .При опит да го до затегна не помръдна.Сякаш самият болт беше по-дълъг за мястото за което беше предвиден.
След което с кански мъки го отвих защото главата му (еврейска звезда) беше тръгнала да се "предава".Та въпроса ми някой ако ги е сменял,нека моля да каже от къде ги е купувал?Интересува ме за София.
Вчера бях до "евроболт" нямаха нищо подходящо като глава на болта.Оригиналния е с фрезенкова глава за да се не развива предполагам.
Ето и снимка на въпросния болт.
7053849v.jpg
7053850z.jpg


На всички отзовали се предварително благодаря. :cheers:
 

didarai

Редовен Потребител
Аз на моя веднага подмених и 3-те с шестограмни полуобли . Може да сложиш и пружинна ,а след нея и обикновенна шайба. После ръждясаха и сега съм ги сменил с неръждаеми с цилиндрична глава и малко стърчат навън , ма ни мъ пука , а и странично пушката опира на тях , а не на приклада.
 

kappo

Новодошъл
didarai написа:
Аз на моя веднага подмених и 3-те с шестограмни полуобли . Може да сложиш и пружинна ,а след нея и обикновенна шайба. После ръждясаха и сега съм ги сменил с неръждаеми с цилиндрична глава и малко стърчат навън , ма ни мъ пука , а и странично пушката опира на тях , а не на приклада.
Здрасти колега,искаш да кажеш,че след като си ги подменил с такива с цилиндрична глава не си слагал гумените части които крият болтовете на приклада ли?От къде купи тези цилиндрични болтове за (шестограм)
Ето това ми предложиха в "евроболт" като заместител на моите.

7053939x.jpg
7053940h.jpg
 

didarai

Редовен Потребител
Моят е дървен. Къв да е винт с полуобла глава и същата дължина ще свърши работа .
 

lynx

Редовен Потребител
Колега kappo, в Евроболт имат всякакви болтове и може да си избереш каквото желаеш.
Моят съвет е да си вземеш болтове от неръждавейка с обла глава и вътрешен шестостен
106050047_3_644x461_bolty-m3-m42-v-assortimente-elementy-krepezha.jpg

Ако си мераклия, може да направиш следното:
Хващаш болта за резбата в патронника на бормашината.
Пускаш да върти на бързи обороти и с по-едра шкурка/примерно 400/заглаждаш главите, после с фина шкурка/примерно 2000/ги доизглаждаш до стъклен блясък.
Като качиш болтовете на пушката, ще останеш очарован колко добре е станало.
Ако в Евроболт нямат точната дължина като оригиналните, може да вземеш по-дълги и да си ги скъсиш на точния размер.
 

kappo

Новодошъл
Благодаря за отговора колега "lynx",само се чудя защо вчера като бях с оригиналните болтове от приклада в "евроболт" категорично ми каза че нямали такива,и ми даде единствено горе посочения от мен с цилиндричната глава :(
Ще хвана да се разходя днес пак до тях да направя 2ри опит и направо ще търся болт 5ца с обла глава и вътрешен шестограм.


П.С току що звъннах в "евроболт" и ги питам,имате ли болт 5ца ,12-14мм дълъг с обла глава с вътрешен шестостен и отговора им отново беше че нямат.
Ти колега "lynx" от къде си взел тези болтове, които си показал на снимката.?
 

lynx

Редовен Потребител
Купувал съм от Евроболт в София на "Раковска" най-различни размери и досега каквото съм потърсил, всичкото е било налично.
Само дължината на резбата не пасва понякога и взимам по-дълги, като в последствие ги подкъсявам до търсения размер.
Може да им звъннеш да ги питаш дали имат М5-неръждавейка с обла глава и вътрешен шестограм на тези телефони:
тел/факс: 02/931 81 21
мобилни: 0887 639 645; 0887 639 662; 0884 429 696
0887 639 627; 0878 639 627
 

kappo

Новодошъл
Koлега "lynx" преди 10мин им звънях и точно това ги попитах,отговора беше че нямат такива болтове :( По принцип и аз за каквито и странни болтове и гайки(шайби) да съм търсил винаги съм намирал там но от вчера бия на камък в "евроболт",живея близо до магазина на ул.Раковска
Колега "anibis" ще взема да се разходя до някой такъв магазин за крепежни елементи и да потърся там въпросните болтове.Благодаря Ви колеги,ако някой скоро ги е сменял и има прясна информация да я дава :) :cheers:
 

lynx

Редовен Потребител
Хммм, интересна работа :wall:
Сега си огледах едната пушка, на 3 места съм слагал такива болтове М5 и са 3 различни дължини, всичките съм ги взимал от Евроболт. Или са ги свършили или продавача го мързи да рови и за по-лесно е казал "нямаме".
 

kappo

Новодошъл
Toчно така 3 дължини са и на мен ми направи впечатление вчера като тръгнах да я разглобявам,че единият болт на приклада май десния беше, гледайки пушката по посока на стрелба, че не беше завит докрай,и главата му прецакана.Та от там тръгнах да ги сменявам. 2та от страни на приклада са с различна дължина единия е 10-12мм или 12-14мм този на спусъка май е 16 или 18мм. не съм ги мерил ей така на "око".

То остава да закарам пушката направо в магазина да ги хвърля в смут :)
 

lynx

Редовен Потребител
Ако наистина ги няма в Евроболт и трябва да се скита из магазините, май ще излезне по-евтино да се вземат отвън.
Доставката до БГ е 3 лири, но ако се обикаля из магазините ще излезне по-скъпо.
Направо си натовари в количката нужните размери и дължини и ги чакай да пристигнат
http://www.ebay.co.uk/itm/M4-M5-M6-M8-M10-SOCKET-BUTTON-DOME-HEAD-BOLT-A2-STAINLESS-/110921668026?pt=UK_DIY_Material_Nails_Fixing_MJ&var=&hash=item19d37255ba
В Ибей има и дуралови-анодирани във всякакви цветове, дори и позлатени ;)
Мани-мани, докъде стигнахме? И винтчета отвън да си поръчваме ;)
 

kappo

Новодошъл
xixi благодаря за линка колега.То вярно само това остана да пазаруваме от ебей болтчета :)
Аз я събрах пушката днес с болтовете с цилиндричната глава които вчера взех от "евроболт" като единствения заместител който можеха да ми предложат.Подложиш по 1шайба 5ца и го стегнах добре,за сега държи добре,но ще търся като посочените от теб по-горе някъде по магазините за (крепежни елементи) като обикалям по улиците. :)


П.С сега се връщам от полето, правих и прострелка на оптика на около 30-35м добре се държи,пострелях малко по "половинки" шишета от газирани напитки на 30-40метра от прав почти нямах пропуск в хубавото време днес :)
Минах я и на хронографа показа много задоволителни мерки 3 изстрела с GAMO Pro Мagnum 1g между 205-212м/с


П.С 2 - колега виждам че и ти си притежател на CFX също пък и другите колеги които имат такава пушка,дайте съвет от къде мога да си набавя О пръстени за цевта, и за затвора(магазина)за проектил ,както маншет,пружина,че да си имам в резерва.Все пак това са си консумативи, рано или късно ще се налага ,за съжаление. :pardon:
 

ininia

Потребител
ФТКС
Щом си от София,основното място е магазина на ВИП на бул.Г.М.Димитров.
Може да помолиш и Иво Радев от магазина на Кр.село :)
 
Нагоре