Приклади - изработка и поддръжка

cilindura

Редовен Потребител
Колеги, благодаря ви за адмирациите и признанието! :yes: Държа всички, които се занимават с подобен род дейност, било то като хоби или професионално, да си изпипват нещата до последния детайл, тъй като материалите, които използваме са уникални! Никога повече не може да се повтори в природата фладера на дървесината (шарката)! Тя е уникална и не трябва да бъде просто, ей така заносвана! Както и изделието което сътворяваме е неповторимо.
 

kvn

Потребител
Направо сложи в малкото си джобче всички тук "майстори". Евала и от мен. :bravo:
 

HellBoY

Потребител
Браво , красота от където и да го погледнеш :bravo:

Може ли малко разяснение относно процеса на скрепяне и оеднаквяване на формите от различните матеряли ... как се постига това преливане , предполагам на лентов шлайф но може и да греша :-[
 

The_Incredible

Потребител
И аз като колегите имам вупрос :) с какво е лепен алуминия за дървото? :sos:
П.С. Понеже съм търговски на Henkel и по цял ден продавам, какви ли не лепила ми стана интересно :). Не че нямам предположения .... ^-^
 

angelmr

Редовен Потребител
Аз око за дизаин по принцип нямам, но този приклад е невероятен. Поздравления и от мен. :)
 

cilindura

Редовен Потребител
Колега, не разполам с лентов шлайф. Първото нещо което правя е: подбирам си дървениеят мятериал, така че да е с минимум чепове и дефекти; изработвам приклада на 98% (почти завършен), след което изрязвам детайлите от алуминий, много близки по размер до тези на дървото; след това в предварително подготвени отвори в дървесината, поставям алуминиеви щифтове посредством които закрепвам декоративните капачки ( в случая дуралуминий и махагонов ламинат). Лепилата, които използвам са обикновено епоксидни смоли. Така скрепените елементи притискам с пистолетни стеги. След 70 часа съхнене в топло помещение преминавам към обработката на многопластовите детайли. Обработването става с няколко размера пили и шкурки монтирани върху чуканчета с определена за целта извивка (профил). Не използвам машини при външната обработка на приклада. Що се отнася до слепването на алуминия с пластмасата и дървото, то това е една от най отговорните работи. Предварително обработвам алуминия по следния начин: обезмасляване с чист бензин; след това шлайфане (но не полиране); нанасяне на епоксидна смола върху отделните пластини и притискането им с дървотелски стеги по този начин залепените плоскости от различен материал една към друга, не могат да бъдат разделени. При опит за разделяне те се чупят, но не се разлепват.
 

SHADOW

Потребител
cilindura колко кеш искаш, за да ми направиш един приклад и на мене за Хатсан 75 по мой размер, шаблон и с мое дърво - дъб? Говоря само за израборката, без да го мажеш с нищо и без метали по него...само оформяне и да е с дупките за болтовете и спусък!
 

cilindura

Редовен Потребител
Колега SHADOW, жената в момента жестоко ме е притиснала с един ремонт на апартамента, където също се налага да прилагам дизайнерски хватки, които страшно ме изчерпват емоционално и физически. Освен това работя върху тунинга на Хънтър 1250 със сгъваем приклад и върху една Суматра, която също ще бъде с революционен за модела дизайн. Така че не мога да кажа кога ще се освободя, за да бъда полезен за братята по оръжие.
 

SHADOW

Потребител
cilindura написа:
Колега SHADOW, жената в момента жестоко ме е притиснала с един ремонт на апартамента, където също се налага да прилагам дизайнерски хватки, които страшно ме изчерпват емоционално и физически. Освен това работя върху тунинга на Хънтър 1250 със сгъваем приклад и върху една Суматра, която също ще бъде с революционен за модела дизайн. Така че не мога да кажа кога ще се освободя, за да бъда полезен за братята по оръжие.

Добре тогава, когато съм наред, ми пиши на ЛС да знам колко да почна да събирам поне.
 

praetorian

Редовен Потребител
Това мен ако питаш ми блъска на къснокомунистически модернизъм. :quiet:Това си е мое мнение де...Малко намирисва и на руската школа ;)Забележи готиното дърво с добра шарка, което е било първончалния вариант.И впоследствие е окипазен.Лично мнение де... ;) :D
 
A

Anonymous

Гост
Всъщност е Американджас ;)
Това е реклама на машинки за гравиране!
Всъщност единствения кусур който аз виждам е, че в горната част на приклада е трябвало да излезе на 0, така както е отдолу.
 

Loki

Потребител
xman написа:
Ето едно произведение на изкуството
http://profitablehobbies.com/blog/wp-co ... 700pix.jpg

Уплеткта с кленовите листа е стилна, ноо останалото е пълна безвкусица, не бих го нарекъл кич, просто излишно...
Такива творби са дело предимно на добре осигурените американски пенсионери с карирани ризки, на които им е скучно и се записват в разни кръжоци за дърти скаути, а такива в Щатите- бол...
 
A

Anonymous

Гост
На мен ми допаднаха тези 2 та, естественно не искам гравюри по ръкохватката, да се запълват само с боклуци...Най много някаква накатка. Ама май накатките не вървят с гравюрите.
Имаше един приклад с глиган, и той беше станала успешно.
 

Attachments

  • gun-carving-by-joe-cummings-1.jpg
    gun-carving-by-joe-cummings-1.jpg
    47.5 KB · Прегледи: 242
  • moose-carving-with-ivory-inlay1.jpg
    moose-carving-with-ivory-inlay1.jpg
    40.7 KB · Прегледи: 241

andro

Потребител
Нещо наистина стилно .И българско.
 

Attachments

  • Blaser-4-smoll.jpg
    Blaser-4-smoll.jpg
    82.6 KB · Прегледи: 270

qtex

Потребител
Супер-красиви са си според мен, почти всичките. Само този с лоса не ми харесва нещо. Сигурно направа на такова нещо ще струва колкото една нова пушка... ;)
 

Loki

Потребител
andro написа:
Нещо наистина стилно .И българско.

Евгени Димов го обсъждахме вече, но пак заслужава- човека си е професионалист, има си стил и работи добре! Виждал съм негови неща на живо. Парите за такава изработка ще стигнат за класна пушка + оптика, но оправдават вложения труд и идеи.. Гравюрата е като солово музикално изпълнение пред пълна зала- сбъркаш ли една нота и си .... мамата.. ;)

Лоса наистина е брутален... :crazy: ;)

http://www.czub.cz/zbrojovka/cz-catalogue/CZ-engravings-2009.pdf
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Нека се похваля с новото ми прикладче за Бам-а.Перфектно изработено от колегата bio_game много коректен и точен.Аз лично останах много доволен.
 

Attachments

  • DSC01635.JPG
    DSC01635.JPG
    172 KB · Прегледи: 304
  • DSC01638.JPG
    DSC01638.JPG
    108.8 KB · Прегледи: 241
  • DSC01639.JPG
    DSC01639.JPG
    103.5 KB · Прегледи: 225
  • DSC01640.JPG
    DSC01640.JPG
    59.4 KB · Прегледи: 204
Нагоре