Приклади - изработка и поддръжка

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
току що си поръчах ... Дано не смърди чак толкова...
 

anibis

Редовен Потребител
Самурай остави приклада на вън да го нагрее малко слънцето и след това мажи много обилно 1-2ти и ще видиш за какво иде реч. А за този пиниз с приклада да се остави на слънце ми го каза моя човек който ми барна булпапа,така когато се е затоплил много по добре поема от препарата. :yes:
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Я кажете сега - Балсин Ред Браун /RB/ или Дарк Браун /DB/ ? Колко "дарк" е ДБ-то? Има ли някъде снимки че не можах да намеря.
 

dilom08

Редовен Потребител
не е много дарк. на хайнела които продавам в раздела купува-продава приклада е с дарк браун 4 ръце през седмица горе доло. иначе приклада е от бук и като се изтърже хубаво става доста светъл и с 4-те ръце с се получи сегашния резултат. дано да се добива някаква представа от снимките.

http://forum.airguns.bg/http://forum.ai ... ic.php?t=6
 

FreeMan

Редовен Потребител
Светлия също прави тъмен приклада. Ако си с Орех ти препоръчвам светлия.
Преправих един вайраухски орехов приклад и стана префектен като цвят.
Зависи какво харесваш.
 

zack

Потребител
Здравейте,
Искам да ви питам къде може да намеря TruOil в България. Ако е в София по-добре,
но и на друго място да е пак става. Все ще намеря как да го купя :cheers:

Поздрави,
zAcK
 

zack

Потребител
Мерси много за препоръката!
Поръчах 2.5 повече(240мл) за почти същите пари като тука заедно с шипинга :cheers:
Първо ще се тествам на един стар приклад от една гладкоцевна 16-ка успуредка. После ако всичко е наред, на новия й ;)

Също так мисля да освежа приклада на Feinwerkbau-то 300S, което взех от дядо Данчо, защото грам не обичам лаковете.
Лакиран приклад е нещо, което много ме дразни :( Това е може би едно от малкото неща, които бих променил по тая пушка!
За мен, една пушка за да има душа, по нея нямат място лакове и някакви пластмаси, но това си е мое виждане и никой не ангажирам с него :cheers:
Просто самата пушка е по-жива, по-приятна на допир, по-красива. А колкото ти е по-приятно, толкова по-добре стреляш все пак.

Вярно, с тия лакове и т.н. се подобрява примерно износоустойчивостта и т.н. на приклада, ама не ми дреме, пък и аз си пазя нещата :cheers:

Та някой ако може да сподели, дали ще се получи това, най-вече с приклада на Фанито да казва, че да не го окепазя ???

Поздрави,
zAcK

tru-oil-ivaylovgrad-2w.jpg
 

lynx

Редовен Потребител
Ето ти снимки Преди/След с Тру Ойл на 300s-ката на колега от форума, за да видиш какво ще се получи ако го направиш добре:
 

Attachments

  • pushki 2010 167-1.jpg
    pushki 2010 167-1.jpg
    518.6 KB · Прегледи: 303
  • pushki 2010 171-2.jpg
    pushki 2010 171-2.jpg
    1.3 MB · Прегледи: 333

Loki

Потребител
@zack Значи труойла е гъсто и покривно масло и се държи повече като лак отколкото като импрегниращо массло. С тая разлика, че има добра разливност и все пак попива в началото. То затова го използват повече лютиери, отколкото за приклади.. Още повече, че крайния резултат е полугланц- гланц.
Най- добре се получава при напълно отстранено предишно покритие, но става и при зашлайфано само, особено ако е масло. Препоръчва се първите ръце да са с разредено масло- до 30% терпентин или най-добре Уайт спирит- обесмирисен минерален терпетин, да не се бърка с чист спирт!! (пиша го за пореден път...) Намира се в магазините за художници.
Потърси н нета инструкции за нанасяне (ако си добре с английския) или направи няколко предварителни проби, че не е толкова лесно, но вкрайна сметка зависи и от критерия... :cheers:
 

FreeMan

Редовен Потребител
Какво би станало ако се нанесе ТруОйл върху обработен приклад с Балсин (на Балистол)?
 

Loki

Потребител
FreeMan написа:
Какво би станало ако се нанесе ТруОйл върху обработен приклад с Балсин (на Балистол)?

Ще стане по-здраво и устойчиво покритие, но може да излъска, зависи колко сложиш...

Между другото ако някой поръчва, нека вземе и едно шУшенце за мен, че съм го свършил ;) Само не го купувайте на спрей- не става.. :stop:
 

DANNY

Редовен Потребител
Създаване на "рисунък" върху дърво
Не много сложен начин за създаване на изображение- в случая- монограм на на пета за приклад.
Материали, които съм исползвал:
-основа-абанос
-вградена чимширена вложка
-монограм от запълнен епоксид и фин прах от абанос

Изображение
Показани са етапите на изпълнение:
1-издълбава се рисунъка на около 1,5 мм дълбочина
2-намазва се с тонирания епоксид
3-изпилява се и полира до равнището на чимширената вложка
4- готовия вече рисунък

Методът наистина не е сложен, и може да се приложи без проблем на дръжка на нож. Рисунъка може да се издълбае с борче(макар че съм много, ама много против този метод). В този случай е добре да се застраховате, и в дъното да пробиете с финно свредло отворчета в различни посоки, да се получат в последствие нещо като коренчета.

Ако искате да "вържете" цветът на рисунката с присъстващо на близо дърво, както в случая- монограма и основата, препоръчвам исползването на абанос. Заради тъмният си, почти гарваново черен цвят, не се случва неминуемото изтъмняване при забъркването на праха и епоксида... или почтииии не се случва
 

Attachments

  • 455134.jpg
    455134.jpg
    49.4 KB · Прегледи: 225
A

Anonymous

Гост
Това е добро. Само едно допълнение - епоксидната смола "носи" до около 40% добавки и пълнители, след това качествата й се влошават.
Много дълбок черен цвят се получава, ако в смолата (а и всякакви бои и т.н.) се добави черен железен оксид (Fe3O4), който е силен пигмент. Купувал съм си от фирмен магазин на Оргахим, евтин е, опаковката не е голяма, но се слага по малко.
 

andro

Потребител
Началото на нещо вече почти готово... :)
 

Attachments

  • 1346095922179.jpg
    1346095922179.jpg
    30.5 KB · Прегледи: 208
  • 1346095948239.jpg
    1346095948239.jpg
    32.2 KB · Прегледи: 206

dinkata

Редовен Потребител
Дай да видим докъде е докаран края, щото т'ва сърце юнашко не търпи ! :bravo: :cheers:
 
Нагоре