ПОМПИ, БУТИЛКИ, КОНЕКТОРИ, МАРКУЧИ, РЕЗЕРВОАРИ, КОМПРЕСОРИ, МАНОМЕТРИ - как, откъде и всичко за високо налягане.

SEPULTURA

Редовен Потребител
1.По принцип винаги гледаш манометъра на пушката,той ти е "мастера".
2. Разлика от 100 бара между двата е много голяма. Единия не работи със сугурност,въпроса е кой от двата. Предполагам този на компресора не е читав нещо,но все пак трябва да видиш и двата.
Пушката до сега с какво я помпи?

И какъв беше проблема с твоя компресор? Добре би било да напишеш,защото някой в бъдеще може да има същия.
 
Последна промяна:

S7anbe7o

Новодошъл
1.По принцип винаги гледаш манометъра на пушката,той ти е "мастера".
2. Разлика от 100 бара между двата е много голяма. Единия не работи със сугурност,въпроса е кой от двата. Предполагам този на компресора не е читав нещо,но все пак трябва да видиш и двата.
Пушката до сега с какво я помпи?

И какъв беше проблема с твоя компресор? Добре би било да напишеш,защото някой в бъдеще може да има същия
 

S7anbe7o

Новодошъл
1.По принцип винаги гледаш манометъра на пушката,той ти е "мастера".
2. Разлика от 100 бара между двата е много голяма. Единия не работи със сугурност,въпроса е кой от двата. Предполагам този на компресора не е читав нещо,но все пак трябва да видиш и двата.
Пушката до сега с какво я помпи?

И какъв беше проблема с твоя компресор? Добре би било да напишеш,защото някой в бъдеще може да има същия.с ръчна помпа
 

Бай Колю

Редовен Потребител
Модераторски Екип
Провери дали нямаш запушване на маркуча. Аз имах такъв проблем. Пълня бутилката през зарядна станция. Манометъра на зарядната станция показва 150 бара, а манометъра на компресора над 300. Мислех, че проблема е във филтъра. На финала установих, че имам запушване на маркуча. Не може да се оправи това запушване. Смених маркуча и всичко стана ок.
 

Бай Колю

Редовен Потребител
Модераторски Екип
Да споделя малко опит от неволята.
Имам компресор Yong Heng (благодарение на dberov) който работи прекрасно. До вчера ползвах 15-литров съд с дестилирана вода в който слагам замразени пълнители от фризера. Въпреки това компресора загряваше бързо. Т.е. пускам компресора при температура около 22 градуса. Докато напълни системата и въздушния филтър (и да качи налягане около 220-230 бара) температурата се качва до около 35 градуса. Тогава отварям крана на бутилката да почне да пълни. Реално работния цикъл трае максимум 3-4 минути - докато качи 50 градуса, когато трябва да го спра за да не прегрее. Т.е. за да допълня 6 литрова бутилка от 250 до 300 бара се налага да правя поне 5-6 цикъла.
Вчера ходих в магазина на Shaman-а да си полафим и видях, че той си е вързал охлаждането на компресора към чешмата. Викам си - ай да пробвам. Речено-сторено още днес. И, о чудо - при течаща вода от чешмата си допълних бутилката от 250 до 310 бара за 10-12 минути като температурата не надвиши 38 градуса без да се налагам да прекъсвам работния цикъл.
 

emci74

Редовен Потребител
В Синхрон Бургас има компресор и охлаждането му е с фреон.
Някой, който е на ти с хладилна или климатична техника, може да каже могат ли и китайчетата да се модифицират с подобно охлаждане.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Ами не е чудо,а съвсем нормално. Аз дори и не съм си мислил моя да го оставям да работи с помпата. Директно го вързах към чешмата,ама си го нагласям да работи на 50-55 градуса.
 

Дончо Иванов

Редовен Потребител
От доста време коментирам,че водата трябва да е в по голямо количество!При 15-20 литра вода тя бързо се затопля и компресора почва да вдига градуси!Аз ползвам съд с 70 литра вода(не слагам лед)и спокойно пълня на три пъти шестлитрова бутилка.Температурата на водата не е най големия проблем!Проблем е,че маслото не се охлажда!
Компресорът ми е двуцилиндров!
 

bulexpert

Новодошъл
Здравейте, компресора който имам е tuxing txes022. Четох, но не разбрах, ако се направи нова серпантина сменяте ли накрайниците, или купувате нови (размер и откъде). Колко витки е най- добре да се направят и кой е най оптималния диаметър на медната тръба ( външен, вътрешен диаметър). Извинявам се ако съм пропуснал отговора, но това четене от последна страница към първа, а те са доста ми идва в повече вечер - нямам толкова време, иначе с удоволствие ще прелистя всички. Минавам по 30 страници и дотам. Не мога да се върна там докъдето съм прочел. Много Ви Благодаря!
 

bulexpert

Новодошъл
И още един въпрос. Мож би отговора ще даде Kameno Karp. Ако си взема голям филтър като втори за компресора, мога ли да го пълня по следния начин - малък тампон, оцветен силикагел, малък тампон .
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Ще отговоря на въпроса който е към мен.
Относно първия ти пост ... това четене от последна страница към първа, а те са доста ми идва в повече ... С колегите сме отделили време да споделим опита си и написаното да остане. Има и снимки и видеа. Тук спирам,че почват да ме стягат нервите от такива постове и ....
Сега на въпроса към мен. Отговор не мога да дам,но ще кажа какво мисля по въпроса. При така направената от мен филтрираща система,всичкия конденз се отделя в сепаратора. На практика силикагела при мен не върши нищо. От месеци си стои и няма нито едно оцветено зрънце. За сведение,като извадя силикагел на масата,за няколко минути позеленява. След наблюденията които имам,какво бих направил на твое място. Бих пъхнал един тампон във филтъра който си идва с компресора и това е всичко. Но това си е само и единствено мое мнение основано на наблюденията над моята филтрираща система.
Това което до сега съм пропуснал да пиша е че горната половина на сепаратора съм я натъпкал с такава тел за съдове.
53199-(2)_big.jpg
 
Последна промяна:

bulexpert

Новодошъл
Благодаря за отговора за филтъра, а ще прочета всичко от темата за компресорите. Грешката е моя, че не съм прочел всичко. Лека вечер!
 

Laferrari63

Редовен Потребител
Хора има нещо нередно, ако пълните 6Л бутилка на 2 или 3 пъти. Аз винаги съм си я пълнил на един път, ако не е под 220 бара. Нищо няма да им стане на компресорите, ако позагреят малко повече. Аз си ги оставям до 60-62 гр, малкия след 55гр вдига по градус на 3 минути. Пълнил съм и 9Л от 240 до 300 на 1 път и 12Л от 200 до 300 на 2 пъти с две 25 минутни сесии. Това да пълниш 6Л бутилка на 3 пъти направо си е мъка. Експериментирал съм с малкия нарочно - 6Л от 0 до 280 бара на една сесия около 40 мин, на 280 бара компресора изключи сам, биметалната пластина сработи. Не са чак от кашкавал, не ги жалете толкова.
 

Stefan_top

Потребител
Аз пълня 9л бутилка от 200 до 300 бара за около 20-25 мин и 10л кофа с вода.Компресора вдига до 55-57 градуса...С предния компресор беше по-трудно.Очевидно тия китайски компресори е на късмет.
 

Бай Колю

Редовен Потребител
Модераторски Екип
За моя компресор над 50 градуса не е ок. Аз съм с Yong Heng. В началото, като го взех, го отървах да стигне 53-54 градуса и взе да затяга и да блокира.
 

Stefan_top

Потребител
За моя компресор над 50 градуса не е ок. Аз съм с Yong Heng. В началото, като го взех, го отървах да стигне 53-54 градуса и взе да затяга и да блокира.
Аз моя го утървах веднъж до 70 и то без вода.Помпих си урагана.....и още бачка ;)
 
Нагоре