ПОМПИ, БУТИЛКИ, КОНЕКТОРИ, МАРКУЧИ, РЕЗЕРВОАРИ, КОМПРЕСОРИ, МАНОМЕТРИ - как, откъде и всичко за високо налягане.

немезис

Редовен Потребител
А една гума на колко бара ще напомпи?
Ще я напомпи и на повече от 2,2 бара (не съм пробвал колко)но на 2,2 бара съм помпил 33 цола джипова (ходя "чат,пат" офроудърски) има хора любители (и профита) офроудъри ползват си я тази екстра.
 

SEPULTURA

Редовен Потребител
Днес след близо 6м работа почистих основно компресора. Разглобих го напълно. Работил е с маслото от снимката ,което е 20лв. Компресора беше по-чист отколкото когато го купих и го разглобих за почистване директно от кашона,още преди да го пусна. А
маслото беше много леко потъмняло,като не е сменяно до сега. Няма смисъл да си купувате 0.5л бардак масло за по 50-70лв. Това масло върши чудесна работа.



received_595011725970307.jpeg
 
Последна промяна:

Kameno Karp

Редовен Потребител

mitkogolf

Потребител
Здравейте,кой от двата да взема и двата са китайски,на единия цената е 250лв повече???
 

Attachments

  • Screenshot_20231006_155634_Chrome.jpg
    Screenshot_20231006_155634_Chrome.jpg
    124.5 KB · Прегледи: 43
  • Screenshot_20231001_063856_Chrome.jpg
    Screenshot_20231001_063856_Chrome.jpg
    107.6 KB · Прегледи: 43

SEPULTURA

Редовен Потребител
И двата са читави и вършат работа.
При по скъпия имаш блок за конденза и повече тръби по главата,което води до по бавно загряване. Според мен ще е по подходящ ако ще пълниш големи бутилки (6.8, 9л).

По-евтиния ще върши същата работа,за по-малко пари,но с +1,2 спирания повече от синия за почивка при пълненето на големи бутилки. По нагоре в темата сме писали за изработка на серпентина (за 15лв) за него,която се слага на местото на малката тръба,която подобрябва охлаждането и допринася за по-бързо помпане.

Та в карайна сметка сам прецени дали ти се дават +250лв за синия. Защото за +още 150 ще си купиш още един цял от по-евтиния :D
Аз избрах по-етвиния и вече 6,7,8 месеца (нещо такова) работи, помпя директно пушките с него,но има колеги пълнят 9-12л бутилки.

Тук може да видиш за колко време пълни 400сс бутилка от 150 до 260 бара

Също така по-евтиния е доста разпространен в БГ и след време ще почнат да излизат части втора ръка за него, а и колегата @laferarri63 ,внася части за тях,както и цели компресори.
 
Последна промяна:

S7anbe7o

Новодошъл
Здравейте имам проблем с компресора чисто нов още на правото помпене и нещо стана монометъра не показва налягане иначе от изхода на глава духа но повече от 20 30 бара не може да на помпи отворих го видях че там кадето се навива монометъра е пълно с каша все едно пресякано масло смених гарнитури почисти го и пак не става
 

SEPULTURA

Редовен Потребител
1. Разглоби го напълно,главата на съставни части и почисти всичко.
2. Замени съмнителните уплътнения с нови,като ги намажеш със силиконова смазка
3 Смажи сегментите на буталото и буталото със силиконова смазка
4. Сглоби всичко и провери една по една всяка една връзка между елементите с пяна,да не издиша отнякъде.

Също така маркуча,маномометъра и филтъра имат бели тефлонови уплътнения в отворите за връзка,ако затегнеш много тефлоновите уплътнения се премачкват и отвора им се запушва,имай и това в предвид.

Снимай какво си открил ,като разглобиш,за да ти дадем по добри насоки.

Иначе точно тая "каша" за която казваш трябва да почистиш хубаво. Тя запушва една пластина която е точно над буталото и компресора помпи само до някакви си барове (каквито се реши).

Ето за тази пластина говоря,аз също съм я снимал по-назад в темата. Трябва да разглобиш напълно главата. Но я махни от компресора и тогава разглобявай,иначе има опасност да прецакаш нещо като напъваш да отвитваш болтовете разчитайки ,че долните ще държат контра :D
Контра си дръж ти с ръката,да ти да ти е сигурна работата хаха



п.с.
Купи си една възглавница за сядане (за стол) от джъмбо и я сложи под коморесора,намалява супер много въбрацийте и шума :D
 
Последна промяна:

S7anbe7o

Новодошъл
Пичове компресора заработи но като помпя има разлика в монометрите на пушката 200 бара а на компресора отива почти до 300 бара нормално ли е
 
Нагоре