ПОМПИ, БУТИЛКИ, КОНЕКТОРИ, МАРКУЧИ, РЕЗЕРВОАРИ, КОМПРЕСОРИ, МАНОМЕТРИ - как, откъде и всичко за високо налягане.

Валката

Потребител
Някакви съвети моя туксинг ме иска да помпи
Помпеше ама съвсем бавно и едвам до 240 бара след разглабяне и сменя на малките сегменти не искаше да помпи изобщо разглабяне 3 път чистя събрах го сега помпи само да 150 бара
Или нещо пропускам или китаеца ще хвърчи от третия етаж
 

Sax

Потребител
Най вероятно ти е заминал клапана.Не зная тези компресори на колко степени са.Ако се е счупила пластината(клапана) направи нова от лента на банцинг;)
 

Валката

Потребител
Прочети темата на зад. Коментирано е.
Колко назад прочел съм 20 страници назад на колегата проблема се е решил с нови пръстени на втората степен при мен стана по зле след смяна сега изобщо не иска да тръгне веднъж само направи 150 бара
Най вероятно ти е заминал клапана.Не зная тези компресори на колко степени са.Ако се е счупила пластината(клапана) направи нова от лента на банцинг;)
Пластината която затваря и отваря първата степен ? Здрава е даже имам резерва
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
1 Липса на херметичност.
2 Смачкано тефлоново уплътнение
3 Незатварящ клапан на изхода на втората степен ( под манометъра)
4 Проблем в клапана ( шайбата) който е на цилиндъра на втората степен или наранена или замърсена глава над шайбата.
Ако помпиш само със затапен маркуч завит на втората степен,как е? Като изключиш компресора пада ли налягането и духа ли през отдушника на картера?
 

Валката

Потребител
1 Липса на херметичност.
2 Смачкано тефлоново уплътнение
3 Незатварящ клапан на изхода на втората степен ( под манометъра)
4 Проблем в клапана ( шайбата) който е на цилиндъра на втората степен или наранена или замърсена глава над шайбата.
Ако помпиш само със затапен маркуч завит на втората степен,как е? Като изключиш компресора пада ли налягането и духа ли през отдушника на картера?
Налягането не пада но издиша от картера много като помпя
 

SEPULTURA

Редовен Потребител
Колега,провери ли за теч на въздух навсякъде с пяна? Абсолютно всички връзки една по една? Почни от долу нагоре : първи основата на радиатора на буталото,после горната му част където е захваната главата маркуча,манометра, връзките на тръбата между първа и втора стемен,провери даже и връзките на синия филтър на входа и на изхода. Първо трябва да си 100% сигурен ,че няма теч и тогава вече,ще даваме акъл за друго. Като подмени тефлоновите пръстени смаза ли ги с силиконова смазка? Трябва да се мажат,хем за смазване хем така уплътняват много по добре
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
В такъв случай остава да е проблема в бутало-цилиндровата група на първата степен. Износени или счупени сегменти,надран или износен цилиндър. Това при условие,че цялата система е херметична и нямаш премачкани тефлонови уплътнения ,запушващи пътя на въздуха.
 
Последна промяна:

Валката

Потребител
Ъпдейт на главоболията ми
Оказа се че има множество течове след 150 бара поради което не съм забелязал че има теч
Първо 2 нарязани дифтунги на манометъра и на изхода за маркуча
И тъпите китайски маркуча изтичат през едно неочаквано място там където е спойката на маркуча случва ми се на 2 маркуча едновременно
Благодаря за съветите аз си мислех че е проблем с пръстените
 

Attachments

  • 16949644391606328340223137000056.jpg
    16949644391606328340223137000056.jpg
    226.4 KB · Прегледи: 55
  • 16949645811956690600984651136659.jpg
    16949645811956690600984651136659.jpg
    254.3 KB · Прегледи: 57

SEPULTURA

Редовен Потребител
Ъпдейт на главоболията ми
Оказа се че има множество течове след 150 бара поради което не съм забелязал че има теч
Първо 2 нарязани дифтунги на манометъра и на изхода за маркуча
И тъпите китайски маркуча изтичат през едно неочаквано място там където е спойката на маркуча случва ми се на 2 маркуча едновременно
Благодаря за съветите аз си мислех че е проблем с пръстените
Аз казах ли ти,че най вероятно издиша от някъде? Ама Тома неврнии го мързеше да провери :D :winner:
 

SEPULTURA

Редовен Потребител
От къде си купувате филтри за синия цилиндър на компресор туксинг с "малката" глава? Нещо ненамирам в алито размери Ф20мм на 60мм?
Някакви заместители,намиращите се бг дали има?
 
Последна промяна:

roskokn

Потребител
От къде да си го купя в БГ силикагела?
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
След незнайно колко пълнения на бутилки,ония ден отварях филтъра да видя какво се случва. Ами нищо не се случва. Всичката влага остава в сепаратора,филтъра бездейства и няма нито едно оцветено зрънце силикагел.
 
Нагоре