ПОМПИ, БУТИЛКИ, КОНЕКТОРИ, МАРКУЧИ, РЕЗЕРВОАРИ, КОМПРЕСОРИ, МАНОМЕТРИ - как, откъде и всичко за високо налягане.

Gadnqra

Редовен Потребител
Рачо, благодаря! Да си ми жив и здрав!
 
Последна промяна:

shopeka

Новодошъл
Здравейте някой има ли идея от къде мога да си закупя манометър 300-400 баров с резба 10х1 за компресор и зарядна станцията.Виждам че в алито има но не съм доволен от тях.
 

bgloop

Потребител
Здравейте,
Тъй като от скоро имам бутилка, и досега съм я зареждал само при Руси от бенковски, нормално ли е да има вода при резбата на бутилката?
Притеснява ме, че може да влиза вода и в самата бутилка, а това май хич не е добре?
И още един въпрос. В Сотис ок ли е да си зареждам бутилката, тъй като ми е относително близо?
 

Laferrari63

Редовен Потребител
В сотис я пълнят до 270-80 бара, не веднъж се е случвало и на мен и на колеги приятели. Иначе ако нямаш сепаратор, хубав филтър и силикагел, който да обира конденза, всичката тази вода и гняс влиза после в пушката.
 

emci74

Редовен Потребител
Да ви споделя немеца как го е измислил и някои идеи за тунинг.20230522_123143.jpgНа тръбата е направена резба, която действа като радиатор.
А иначе въпросния компресор охлажда въздуха с фреон и на изхода излиза студен.20230522_123148.jpg
 
Последна промяна:

bgloop

Потребител
В сотис я пълнят до 270-80 бара, не веднъж се е случвало и на мен и на колеги приятели. Иначе ако нямаш сепаратор, хубав филтър и силикагел, който да обира конденза, всичката тази вода и гняс влиза после в пушката.
А си мислех, че инвестицията е в бутилка и зарядна станция!!! А къде пълнят чист и сух въздух, за да не инвестирам още средства за филтри, сепаратори и силика гел.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
А си мислех, че инвестицията е в бутилка и зарядна станция!!! А къде пълнят чист и сух въздух, за да не инвестирам още средства за филтри, сепаратори и силика гел.
Тия неща се монтират на изхода на компресора. Щом нямаш компресор,не ти трябват.
 

jony

Потребител
Колеги, аз пълня моите пушки с помпа до 200-220 бар и проблеми с влагата нямам, защото помпата я държа в дома в който живея а не в багажника на колата или в мазето и когато навън вали не помпам а само при хубаво време, всичко е толкова просто ама си трябва и малко акъл.
 

jony

Потребител
Така е колега, концентрацията на влага във въздуха по черноморието е доста завишена, затова и проблемите са ви доста повече.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Проблемите идват като вкараш конденз в пушката, а не въздух с някаква влажност. Нашите бутилки като ги пълнят,влажността на въздуха в тях е контролирана. Трябва да е между 50 и 55%.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
jony, помпите, по принцип създават доста конденз. Без значение, при какво време пълниш и какъв е въздухът навън. Това важи и за компресорите, но при тях има възможност за отделяне и изпускане на влагата. При някои помпи, също има възможност за филтрация.
 
Последна промяна:

jony

Потребител
Специални благодарности на колегите които обърнаха особено внимание на моят пост. Това което се опитахте да споделите като информация , за жалост се намира някаде далеч в моето минало, накратко казано не бяхте особено полезни.
 
Нагоре