ПОМПИ, БУТИЛКИ, КОНЕКТОРИ, МАРКУЧИ, РЕЗЕРВОАРИ, КОМПРЕСОРИ, МАНОМЕТРИ - как, откъде и всичко за високо налягане.

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Намерих две снимки останали неизтрити.
Ръжда имаше и вътре в тръбата на третата степен.
 

Attachments

  • IMG_20160130_161839.jpg
    IMG_20160130_161839.jpg
    306.7 KB · Прегледи: 99
  • IMG_20160130_161936.jpg
    IMG_20160130_161936.jpg
    287.3 KB · Прегледи: 97

Alucard

Редовен Потребител
ФТКС
Така разглобих го това чудо с "мамамата" и т.н.
Има ли някой размерите на О-пръстените на Хатсанска помпа от новите?
Предпочитам да ги сменя и другите нищо,че не са ми давали проблеми.
 

praetorian

Редовен Потребител
Провери задължителво малконо пръстенче НАД 3 степен.Намира се на бронзовия накрайник в който се завива стерженчето на 3 степен...В него клапчи бронзовото търкалце на 3 степен.Смачква се здраво, а е незабележимо и после се чудиш,отде идва проблема.Имам такова,дай ми адрес да ти пратя,имам май останали и за 3- тата.Само за конусния клапан май нямам....
 

djordjano.1

Новодошъл
Можете ли да ми кажете за метан каква бутилка да си търся(какво трябва да е работното налягане,дали става бутилка която е ползвана на кислород ....да кажем със работно 200-220,понеже искам да е някоя до 6-7 литра).Другото което ми е любопитно дали бутилка с изтекла водна проба подлежи на нова такава...да кажем изтекла е 2014 мога ли да я подновя 2016,ако няма водна проба дали ще правят проблем на метан станцията?Въздух или метан кое е по-добро според вас?Благодаря за отделеното време.
 

andi

Редовен Потребител
за колегите с пушки с големи цилиндри ,и се чудят каква бутилка да си вземат : Еваникс Монстер (почти 1л обем, 250работно ) при мен за тунинг . След сглобяването за първото зареждане бутна 6 литрова бутилка от 265 бара на 210 бара .
Хахаха .
Това в събота , и седя и пляскам с ръце щото ако имам късмет компресора ще работи най-рано другия понеделник м/у 17,30 и 18,00 часа . Тоест след 10 дена ............
Та калкулаторите да имат да вземат , че става с малка бутилка.
 
Последна промяна:

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Те калкулаторите са си точни, ама ти се иска да излъжеш физиката.
На всеки калкулатор си задаваш от колко налягане ще пълниш нагоре и до колко.
Заложи твоите параметри и ще ти даде само 1 пълнене.
Празен такъв резервоар ще бутне и 12 л-ва бутилка.
Проста физика с малко математика.
Затова, прави си сметките предварително и е хубаво да се обзаведеш отново с помпа, та до 100-на бара или доколкото издържиш по-нагоре, да "думкаш" с нея празните пушки, а после от бутилката само да вдигаш налягането до нужното.
Хем ще ти намалеят ходенията до компресора, хем ще подобриш и фигурата.:)
ПП. По-мързеливите, като мен, ползват няколко бутилки, и не ходя да пълня всяка като падне под 180 бара, а си ги ползвам и под 100 даже да имат, точно за начални "нулеви" пълнения или при тестове на редуктори.
Снощи правихме сметка, 4л-ва на 305 бара, до напълни 1-литровата на Адаша(към 285 изравни май), 2 пъти Крикета на Пето(до 250), 2 пъти моя Крикет до 240 и 3-4 пъти пищова до 200(единия от нула, ама той знаеш е като спринцовка). И сега е на 200.
 
Последна промяна:

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
И аз съм си спретнал два комплекта бутилки.
Когато правя ремонти ми се налага по няколко пъти да изпразвам резервоари.
Пълня първо от едната.
От другата само допълвам, че иначе не се издържа, ама пак доста въздух си отива.
 

totomoto

Потребител
Колеги, можете ли да ми кажете какъв размер "бърза връзка" ми трябва за този куик фил?







Проблема е, че не знам размерите и трябва да обикалям по магазините с резервоара и маркуча на помпата (хатсан) и вече каталясах. Благодаря предварително!
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Вероятно е Фостър.
male-foster-quick-connector.jpg
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС

Attachments

  • штуцер квик для Крикета2-3.jpg
    штуцер квик для Крикета2-3.jpg
    248.8 KB · Прегледи: 22

totomoto

Потребител
Извинявам се за качеството! Забравих да напиша външния диаметър, който е 7.85.
 

Attachments

  • 20160728_162327.jpg
    20160728_162327.jpg
    222.3 KB · Прегледи: 34

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Много са близки размерите, явно твоето е правено от стругар, но не е доизкусурено.
На руския чертеж също не са идентични с английските. Сега проверих мъжкото, там където заключват съчмите е 2,8 мм, но е с конус, а не е чист праг, като на двата чертежа.
Трябва да се пробва на место, дали се чифтосват добре, но е правен явно с идеята за QRC.
 

totomoto

Потребител
Не е правено от стругар. Купешки редуктор е с куик фил. Можеш ли да ми пратиш детайла пък аз в еконта ше пробвам пък каквото сабя покаже! За моя сметка естествено!
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Няма проблем, прати ми на ЛС до кой офис и дали за Събота да е пратката.
 
Нагоре