ПОМПИ, БУТИЛКИ, КОНЕКТОРИ, МАРКУЧИ, РЕЗЕРВОАРИ, КОМПРЕСОРИ, МАНОМЕТРИ - как, откъде и всичко за високо налягане.

aandreev

Потребител
hristoss написа:
Не беше нужно да отваряш нова тема за този въпрос има тема за бутилки.
Иначе
ето ти я само завиваш твоя накрайник и си готов,ама не знам цената как ти идва ;)
http://www.airgunbuyer.com/details.asp?cat=Charging%20Eqpmt.&SubCat=MDE%20Charging%20Equipment&Product=4377
A мога ли да я помпам с помата от Хатсан-а или трябва да я нося да ми я пълнят...
Ако трябва да се носи, колко струва пълненето? :)
 

lynx

Редовен Потребител
С помпа ще я заредиш до 300 бара за около 5-6 месеца и не всяка помпа ще качи до 300 бара.
Всъщност почти никоя помпа не може да го достигне.
Компресори за сега има само на 2 места в София.
Цената за зареждане дали ще е 3 или 12 литра е еднаква, около 7-8 до 10 лева и не те съветвам да взимаш символична бутилка. Има 6 литрови нови китайски за 310 лева или към 360 някакви уж австрийски.
Още 80 до 100 лева ще ти трябват за маркуч и зарядна станция.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
От 3л бутилка ако пълниш дори и само на 200 бара резервоар от 180к.см., е добре да го сметнеш с фил калкулатор точно колко пълнения ще даде бутилката - да не излезе "златно" ??? Помпа ако ще имаш отделно, на гръб да я носиш, пак не е като бутилка да мъкнеш с пушката. Взаимно се изключват двата ти въпроса и май няма колеги чак до толкова да са се отнесли.
 

aandreev

Потребител
Идеята ми е вкъщи през седмицата да си помпам бутилката с помпата, а съботно-неделно да зареждам пушката с бутилката...
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Яка помпа+малка бутилка=редовен фитнес ;)
На цената на двете може да вземеш 12л немска 300барова бутилка и да я пълниш 2-3 пъти годишно. Всеки сам си определя приоритетите. :cheers:
 

petkof

Редовен Потребител
peko написа:
Яка помпа+малка бутилка=редовен фитнес ;)
На цената на двете може да вземеш 12л немска 300барова бутилка и да я пълниш 2-3 пъти годишно. Всеки сам си определя приоритетите. :cheers:
В първия вариант, ще спести таксата за фитнес залата! ;)
 

lynx

Редовен Потребител
ПОМПИ, БУТИЛКИ, КОНЕКТОРИ, МАРКУЧИ - как, откъде и всичк

Всички сме живяли в заблуда навремето с помпите.
После се осъзнахме и си купихме бутилки.
Има 6-7 литрови карбонови бутилки, които тежат доста по-малко от стоманена 3 литрова, но се намират по-трудно и не са евтини. Моята е 7 литра и тежи 3,9кг.
Ко рече? Помпа ли? .......Никога вече! ;)
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Re: ПОМПИ, БУТИЛКИ, КОНЕКТОРИ, МАРКУЧИ - как, откъде и вси

Друг вариант е пейнтболна бутилка 0,8 или 1,1 литра. Допълваш вкъщи и имаш 1-2-3 зарядки, според налягането, което успееш да постигнеш с помпата през седмицата. Аз така действах 2-3 години и ми беше ОК. Като я набухам на 220-230 Бар-а, напълвам си и пушката и воала стрелба.
И ето ти и една хитринка: постигането на налягане от порядъка на 220-230 Бар-а с помпа не е проблем! Пълниш си малката бутилчица, поставяш я вечерта в хладилника, на сутринта допълваш на 230 Бар-а отново и като стигне стайна температура, ето ти я вече на 250 Бар-а. Така и помпата не се тормози, а я "напиняш" само до 220-230 Бар-а!
 

anibis

Редовен Потребител
Re: ПОМПИ, БУТИЛКИ, КОНЕКТОРИ, МАРКУЧИ - как, откъде и вси

Днес тествахме Едган-а на приятел с Хелий!
За целта колегата бе взел 50л бутилка на 200бр напомпана с Хелий. Пушката нищо не бе пипана,на въздух си стреляше с 280м/с изпуснахме въздуха и напълнихме хелия.
Резултати на хроно тест с жсб Монстер в 5.5мм 1.64гр 330м/с.Хроното показваше стойности по малко от 1м/с но за точността беше доста зле.
Накрая тествахме и тежкото жсб 1.17гр 360м/с :D гърмя си пушчицата точно като огнестрелно оръжие. :confused:
http://s1130.photobucket.com/user/miroslavcho7/media/006_zpsfeb6f656.jpg.html
http://s1130.photobucket.com/user/miroslavcho7/media/022_zpse253ef38.jpg.html
http://s1130.photobucket.com/user/miroslavcho7/media/026_zpsa76812bb.jpg.html
http://s1130.photobucket.com/user/miroslavcho7/media/028_zpsa2615c16.jpg.html
http://s1130.photobucket.com/user/miroslavcho7/media/012_zps985a8468.jpg.html
 

dberov

Редовен Потребител
Re: ПОМПИ, БУТИЛКИ, КОНЕКТОРИ, МАРКУЧИ - как, откъде и вси

Така на закрито ако стреляте цял ден и се насмъркате с хелий може да смените тембъра на гласчето ;)
 

Emp

Редовен Потребител
Re: ПОМПИ, БУТИЛКИ, КОНЕКТОРИ, МАРКУЧИ - как, откъде и вси

Колеги много ви моля ако има някой да ми изработи полиамид за третата степен за помпа хатсан , че вече не мога да си помпя пушката ,О-пръстените ми заминават на 1-2 зарядки :wall:. Ако може някой да помогне , ще му бъда много благодарен .
 

praetorian

Редовен Потребител
Re: ПОМПИ, БУТИЛКИ, КОНЕКТОРИ, МАРКУЧИ - как, откъде и вси

Emp написа:
Колеги много ви моля ако има някой да ми изработи полиамид за третата степен за помпа хатсан , че вече не мога да си помпя пушката ,О-пръстените ми заминават на 1-2 зарядки :wall:. Ако може някой да помогне , ще му бъда много благодарен .
Колега, явно не са пръстените проблема според мен.Не е нормално да заминават ако всичко друго е наред.Смазвай помпата както трябва, разглоби я и провери за остри ръбчета на леглото на о- пръстена на 3 степен.Полирай внимателно с водна шкурка.Внимавай при монтажа на пръстена и после при сглобяването.Шиша, на който се намира при монтажа минава през две малки дупчици, които веднага скъсват о - пръстена, затова трябва да бъдат престъргани внимателно от вътрешната им страна.
 

edinak

Потребител
Re: ПОМПИ, БУТИЛКИ, КОНЕКТОРИ, МАРКУЧИ - как, откъде и вси

Аз на 3-4 помпения моята я смазвам тънко със силиконово масло в темите пише за него ако не го намериш ми пиши на лс и никога не помпя бързо за да не загрява а бавно и доколкото може и равномерно
 

Emp

Редовен Потребител
Re: ПОМПИ, БУТИЛКИ, КОНЕКТОРИ, МАРКУЧИ - как, откъде и вси

Колеги благодаря ви за съветите ,ще полирам въпросното място , но да я смазвам на всяко помпене , малко мночко ми се вижда , всичко си и е идеално гладко , но ако не се получи , ще и сложа полиамид . Аз помпя доста, на ден по 4-5 зарядки ,и на 30 помпи я оставям да почине . :cheers:
 

pitbula74

Потребител
Re: ПОМПИ, БУТИЛКИ, КОНЕКТОРИ, МАРКУЧИ - как, откъде и вси

Има ли някой колега от Пловдив или Асеновград,който да ми смени О-пръстените на 2 бр. помпи Хатсан.Плащам си за услугата.От 2 помпи нито едната не работи.
 

le_corbeau

Потребител
Re: ПОМПИ, БУТИЛКИ, КОНЕКТОРИ, МАРКУЧИ - как, откъде и вси

Привет на всички.
Направи ми впечатление търсенето на различни О-пръстени за пушките. Явно се износват и са си косуматив. Дали на някой няма да му свърши работа нещо от тези комплекти:
 

Attachments

  • rings.JPG
    rings.JPG
    92.4 KB · Прегледи: 91

lynx

Редовен Потребител
ПОМПИ, БУТИЛКИ, КОНЕКТОРИ, МАРКУЧИ - как, откъде и всичк

Според мен идеята не е много добра.
Разглеждал съм комплекти за климатични системи.
От целия комплект може да ти свършат работа 2,3 или 4 размера за твоята пушка, но останалото ще ти е излишно.
Цената на зелените о-пръстени/тези за кл. системи/ е висока и не си заслужава.
Също така при климатичните системи се ползуват само определени размери по стандарт.
На повечето пушки има само някои места на които се налага по-честа подмяна на о-пръстени, останалите са почти вечни.
Зареждаш се с проблемните за твоята пушка размери и няма какво повече да го мислиш.
Продават се и комплекти с нормалните черни о-пръстени, там също са главно стандартни размери.
По чуждите сайтове продават комплекти за определена пушка, за подмяна на всичките пръстени по пушката.
Но такива комплекти аз лично не съм виждал по нашите магазини.
$_12.JPG

$_12.JPG
 

mdinkov

Редовен Потребител
Re: ПОМПИ, БУТИЛКИ, КОНЕКТОРИ, МАРКУЧИ - как, откъде и вси

Има ли някой колега от Пловдив или Асеновград,който да ми смени О-пръстените на 2 бр. помпи Хатсан.Плащам си за услугата.От 2 помпи нито едната не работи.
мини през хубата и си вземи О-пръстени и ще ти ги смена за няколко минути.
 

fishermaniac

Потребител
Re: ПОМПИ, БУТИЛКИ, КОНЕКТОРИ, МАРКУЧИ - как, откъде и вси

За третата степен аз си правя пръстени от зелен полиуретан.Много по-издръжливи от обикновенните,и по твърди.Прецакват се и те ,но само ако помпата загрее толкова,че не се пипа.Иначе карат незнайно колко.
 

petkof

Редовен Потребител
Re: ПОМПИ, БУТИЛКИ, КОНЕКТОРИ, МАРКУЧИ - как, откъде и вси

fishermaniac написа:
За третата степен аз си правя пръстени от зелен полиуретан.Много по-издръжливи от обикновенните,и по твърди.Прецакват се и те ,но само ако помпата загрее толкова,че не се пипа.Иначе карат незнайно колко.
Помпата не трябва да загрява до невъзможност за пипане.Това означава,че температурата вътре е много повече от допустимата.Помпата трябва да се "разтоварва" посредством вентила в нея предвиден за сваляне на налягането при помпене от помпата до пушката, поне един-два пъти за едно помпене на пушка.По този начин се изпуска навън влагата кондензирала в корпуса на помпата по време на помпене и се предотвратява вкарването на влага в цилиндрите на пушката.Ако се спазват тези правила, ще си ползвате помпите поне 7 години/както аз ползвам моята от 2007 насам/ и няма да има излишна влага в цилиндрите на пушките Ви.Моята помпа е ФХ и я купих с първата си такава пушка, а сега помпя четвъртата и то до 250 атм.,когато в бутилката няма толкова. :)
 
Нагоре