ПОМПИ, БУТИЛКИ, КОНЕКТОРИ, МАРКУЧИ, РЕЗЕРВОАРИ, КОМПРЕСОРИ, МАНОМЕТРИ - как, откъде и всичко за високо налягане.

Emp

Редовен Потребител
Колеги от къде ги купувате тези О пръстени за третата степен , в нашия град всички вдигат рамене и си ме изпращат с усмивка, седи тази ти ми помпа разглобена тука и от нийде лъч на надежда :wall: :wall: :wall: :mad: .
 

sts1969

Редовен Потребител
Оригиналният резервен комплект на помпата използвал ли си го вече. Обикновенно е вкаран в торбичка в дръжката на помпата под капачето което се развива.
 

Emp

Редовен Потребител
Замина и той като го надявах на накрайника , изглежда е стоял доста дълго :(.
 

sts1969

Редовен Потребител
Аз обикновенно намирам О-пръстени в магазините за резервни части и поддръжка на газови уредби и домакински газови печки и котлони.
 

fishermaniac

Потребител
Аз си ги правя(два до сега).Първия имаше недомислена форма,но втория се държи многодобре засега.Изрязвам ги от полиуретан от зеления от микромакс,70единици ли беше,или може би повече.Играе поялника на финала.
 

Attachments

  • Полиуретан.jpg
    Полиуретан.jpg
    521.3 KB · Прегледи: 107

Emp

Редовен Потребител
Единствените О пръстени които съм намерил по размер досега са на трансфер порта на пушката , и то като ги поръчах от Русе от една фирма , само че няма размер за помпата :rolleyes:.

fishermaniac написа:
Аз си ги правя(два до сега).Първия имаше недомислена форма,но втория се държи многодобре засега.Изрязвам ги от полиуретан от зеления от микромакс,70единици ли беше,или може би повече.Играе поялника на финала.
Блазе ви че живеете в голям град , тук при мен ги няма тези фирми , тук няма нищо , всичко по нета си поръчам , само че някой работи като въпросният размер о - пръстен или подобен ,ги няма . :rolleyes: Поръчах подобен размер, от ето тази фирма, пръстените им са германски , аз за трансфер порта от там си поръчах , но за помпата нямат точния размер . http://semeringi.com/oring_3x2,4_de?filter_name=3x&filter_category_id=201&page=6 дано да станат , че без въздух е много лошо ;).
 

methaa

Редовен Потребител
Здравейте колеги,

може ли някой да ми каже дали фостър конектора на Дейстейт става за хасанската помпа или трябва да се прави преход :D
 

lynx

Редовен Потребител
Когато преди години купувах моя Дейстейт, в комплекта имаше Фостер и на него беше навит преходник, който ставаше и за хасански маркуч.
Но това ти е малката болка, ти мисли как ще пълниш 1/2 литров резервоар с помпа ;) Луда работа!!! ;)
 

methaa

Редовен Потребител
Ако мина на метан, в къщи ще ме качат на бутилката и ще пътувам от 4-ти етаж до долу на кълбо по стълбите ;)
Лека-полека и това мисля да направя :)

Колкото до пълненето с помпа, за сега температурите го позволяват. Лятото ще му мисля.
 

fishermaniac

Потребител
След помпене се появяват капки,които се чудя дали са конденз или част от силиконовото масло.Хатсанска помпа.Скоро не съм я смазвал,но след всяко помпене се налага да развивам и бърша?Резервоара е чист и неопетнен.Има ли решение на проблема,като изключим минаването на пълнене от бутилка?
 

Attachments

  • kapki.jpg
    kapki.jpg
    441.9 KB · Прегледи: 82

methaa

Редовен Потребител
Здравейте колеги,

тъй като ми предстои да се сдобия с мечтаната пушка, а няма начин да си я зареждам сам, реших да се обърна към вас за помощ.
Някой от вас колеги би ли ми изработил преход чрез който да мога да си закача фостър конектора на Дейстейт към хасанската помпа или да ми посочите такъв детайл в онлайн магазин от където да мога да си го поръчам.
Благодаря ви.
 

dilom08

Редовен Потребител
Завива се спокойно на маркуча на хатсанската помпа. Поне при мен беше така.
 

st_beer

Редовен Потребител
dilom08 написа:
Завива се спокойно на маркуча на хатсанската помпа. Поне при мен беше така.
Има дава модела маркучи на хасанските помпи. Ако маркуча на methaa е от тия модели които затягат към щуцера на конус ще ми стане и на дейстеитския без проблем. Ако обаче му е от другия модел които са с една шайба с гумено като пръстен вграден на нея има вероятност да не му се получат нещата. Трябва да се вземе и да се види какво е положението и тогава да се предприемат някакви действия.
 

andi

Редовен Потребител
Понеже днес съм на вълна помпи .
Не знам Хатсанските как точно са изчислявани и от какви матариали се правят .
Но това е от помпа на 1 месец . Не знам колко и как е помпено с нея , но са изстреляни 1,5 кутийки Гамо (около 350-400 съчми) .
И ако някой си мисли , че хатсанските помпи имат филтри и влагоуловители - дрънци !
Само си представете колко л-йна и гняс вкарва в пушката !
 

Attachments

  • IMG_4759.JPG
    IMG_4759.JPG
    919.4 KB · Прегледи: 128
  • IMG_4760.JPG
    IMG_4760.JPG
    932.8 KB · Прегледи: 130
  • IMG_4761.JPG
    IMG_4761.JPG
    928.3 KB · Прегледи: 120

maik68

Новодошъл
Здравейте,някой да е запознат с бутилката от снимката,производство на Backcountry Access,207 бара работно,311 проба,290 см3 обем.Днес ми я подариха,понеже човека не знаеше за какво е,а на мен ми хвана окото да я закача в приклада за втора бутилка.Въпроса е как се инициира изпразването на шишето-на сайта пише,че се закачва кабел на най-горния конектор-електрическо задействане или кабел в смисъл стоманено жило и се дърпа?Бутилката е мн. готина,ама е пълна и седя и гледам и се чудя да пипна ли,да не пипна ли? :rolleyes:
 

Attachments

  • images.jpeg
    images.jpeg
    3.6 KB · Прегледи: 109

lynx

Редовен Потребител

maik68

Новодошъл
Ами на картинката наистина я дават стоманена,ама мойта се оказва алуминиева-ей сега я драснах с ножката,че се замислих-как стоманена,пък не тежи?И как се задейства клапана?
 

aandreev

Потребител
Търсих с търсачката, но не можах да открия нищо по темата, което ме вълнува, а имено:
Има ли бултилки за около 300 бара налягане с вместимост 2 - 3 литра, подходящи за един излет (10 зареждания на цилиндър 0,180 l). Интересува ме малко бутилка с тегло в пълно състояние 5-7 килограма...
Ако да:

Колко биха стрували? (1)

Какво ще е необходимо съответните да бъдат пригодени за помпане на ПЦП (маркуч, манометър, кран, редуктор...?!?!?! ) ?(2)

Възможно ли е бутилката да се напълни чрез помпане с помпа за PCP ? ( Представям си как си я помпам, все едно помпам пушката си, но 10 пъти повече по отношение на количество помпи).(3)
 
Нагоре