ПОМПИ, БУТИЛКИ, КОНЕКТОРИ, МАРКУЧИ, РЕЗЕРВОАРИ, КОМПРЕСОРИ, МАНОМЕТРИ - как, откъде и всичко за високо налягане.

A

Anonymous

Гост
Какви снадки и нитове?! Всичко излиза през дупките от куршуми :D

Линкс, Ининия е прав. Това, че не сме им основни клиенти, не означава, че на нас не пробутват същите номера като на основните...
 

delpx

Потребител
Здравейте , къде в София мога да напълня СО2 пожарогасител и каква е горе долу цената? Благодарял
 

dwado

Потребител
Бутилки с CO2 пълнят в Месер на гара Искър или в бившия Газкооп близо до Сточна гара, месерите са много претенциозни по отношение на бутилките, така че ти препоръчвам тези които са на Сточна гара >>>
СОЛ България ЕАД - София (старо ТГК Техно-газ-КООП София АД). Адрес, ул. "Владайска река" № 12
от кръговото на Сточна гара излизаш посока мелничния комбинат /към Х.Димитър/, след като минеш под моста държиш само на право / главния път завива надясно / в дъното ще видиш табели, големи ресивери и т.н.
на фона на разкарването и загубеното време цената е пренебрежима - за малка бутилка за телеподаващо мисля че беше около 5лв. ама сега май са сложили някаква такса за малките бутилки.
 

lynx

Редовен Потребител
На гара Искър или на Сточна гара?
Ако визираш второто, вече не правят.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
НА Сточна. Не знаех и се извинявам за подвеждането. От кога не правят и къде сега мога да си направя такава проба ? Благодарско, Рачо !
 

lynx

Редовен Потребител
На Сточна гара не правят от половин година, може и доста повече да е.
Доколкото разбрах са разпродали и техниката, вече нямали лиценз и няма да го подновяват.
Финасово не било оправдано, да я извършват вече тази дейност.
Мисля, че в Месер може, данните са ми от преди 1 месец.
Май там е единственото място за момента, където ще свършат работа за района на София-град.
 

martins

Потребител
Привет имам нужда от помощ относно следниятр проблем.
Вече съм горд собственик на бенджамин роуг...до тук добре.
Оказа се че "стандартният" куикфил за зареждане го няма никъде в София(да не изреждам къде съм бил и на какво се наслушах).
Та питането ми е има ли някъде да се продават въпросните бързи връзки (1/8'' BSPP) както ги водят или направо да се ориентирам към поредното чакане митници и тем подобни хубавини.
 

martins

Потребител
Благодаря на всички проблема е разрешен скоростно благодарение на фатален огрмони благодарности за отзивчивостта.
Ревю ..... даже няма и какво да и се прави .... никакви впечатления нямам. Освен че са се оляли с предпазителите един добре, два пак добре но реално се получават 3 в един момент :)). Цевта е доста екзотично заглушена до степен че направо не ми е ясно как я заглушава ако не е надупчена цевта. Качетсвото е добро определено. Пушката е ГОЛЯМА. Доста дълга не по тежка от суматра но доста по удобна за мое учудване ... приклада е малко екзотичен но доста удобен и за прикладване и за прицелване. Като я заредя и дам някой друг изтрел ще понапиша по-подробно и с някоя друга снимка.
 

tzocho

Потребител
Коолеги, повода за това ми питане беше инспирирано от моя колега Олег от украинския форум ...

"Похоже, некоторые "товарищи" не придают должного значения ВОДЕ в воздухе и своевременной просушке-замене осушителя в насосе. Вот что потом бывает."

Mamba_240.jpg


SHtok_mamby_240.jpg


Rzhavchyna_na_tarelkakh_240.jpg


Rzhavchyna_na_tarelkakh_1_240.jpg


Търсачката не ми даде конкретен резултат, затова да попитам - някой да има информация или сам да е пробвал да тунингова хатсанска помпа с филтър -дехидратор?
 

lynx

Редовен Потребител
Цочо е искал да покаже, че помпата е напълнила редуктора с вода.
Но как е отишла вода при пружините е чудно, те са отделени и при тях има отвор към атмосферата.

По принцип Асановата помпа си има влагоуловител в дръжката, но дали върши работа е отделен въпрос.
Цочо, ако имаш предвид да се посади влагоуловител от помпа Хил на Асанова помпа,.....амчи влагоуловителя на Хил струва почти колкото Асановата помпа :-[ , май няма голям смисъл.
 

st_beer

Редовен Потребител
lynx написа:
............................
По принцип Асановата помпа си има влагоуловител в дръжката, но дали върши работа е отделен въпрос.
..................................

Не върши никаква бих казал. Иска си хасанската помпа редовно почистване и смазване и няма никакви ядове. Аз когато бях с хасански помпи ги почиствах поне веднъж месечно най -малко когато стрелям поне 2-3 пъти седмично.
 

dilom08

Редовен Потребител
Аз слагах филтър от бояджийски пистолет. струва около 10 лв.Представлява кутийка в средата на която има един месингов порест детайл, през който преминава въздуха, а конденза се събира в кутийката и после се изпуска с клапанче.. Но за да има ефект го слагах във фризера и го вадех само за помпенето. Понеже самия филтър вътре е месинг и когато има голяма разлика в температурата обира мигновено влагата от въздуха който преминава през филтъра.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Колеги случвало ли ви се е помпите ви да не искат да помпят на студено? С колегата Нико Сузуки и още един приятел напомпихме 2 БАМ-а с бамска помпа и помпа Еърфорс. Помпите работиха перфектно. После излязохме и стреляхме навън. Стояхме около 30 мин. след което отново започнахме да помпим. Този път и двете помпи отказаха. Прибрахме се и пробвахме отново. Еърфорса се съживи сам след като се затопли, а на бамската помпа и липсваше едно парче от опръстена на 3-а степен. След смяната му и тя се оправи. Предполагам че от студа опръстените са се втвърдили и това е спряло помпите. След като са се затоплили-опръстените отново са заработили. Кажете и вие мнения
 

tzocho

Потребител
Е-е, убихте ме, ... бързаци ;) :cheers:
Gadnqra, гадно е, но си прав ... от студеното ще да е ... ;)
В показаното става въпрос за ...изродско, ... руско помпане ;)
Колегите по тия географски ширини май нямат граници ... :eek:
Мой познат след като беше гмуркал на три континента ми призна, че след като отишъл при братушките ... ги признал за извънземни :crazy: ;)
По въпроса - правя профилактика на помпата и намям проблеми, но то като се замисля ... намям време и да стрелям :'(
По скоро търсех евтино и тарикатско решение като това на dilom08. :)
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
lynx написа:
Цочо е искал да покаже, че помпата е напълнила редуктора с вода.
Но как е отишла вода при пружините е чудно, те са отделени и при тях има отвор към атмосферата.


Това визирах точно!
Няма как да влезне въздух от помпата при пружините на редуктора! Освен да е изпуснало уплътнение и оттам да е цвъкнало насъбрала се гняс :D
 
Нагоре