ПОМПИ, БУТИЛКИ, КОНЕКТОРИ, МАРКУЧИ, РЕЗЕРВОАРИ, КОМПРЕСОРИ, МАНОМЕТРИ - как, откъде и всичко за високо налягане.

lynx

Редовен Потребител
Някъде гледах че го продаваха в по-едри количества и сега не мога да го намеря :(

p.s.
Намерих един непроверен линк , дано е валиден:
ф-ма ТЕКОМ - килото струва 10 лв.
тел. 962 42 27 / 962 43 37

Вариянт 2
Повечето фирми, които правят дограми/стъклопакети ползували 2 вида, по-едрия ставал за нашите цели и бил евтин.
 

apapazov

Редовен Потребител
като се замисля този силик гел за да върши работа би трябвало да е някъде на изхода на пушката където налягнето е голямо и въз основа на което се получава конденз.
 

kid

Редовен Потребител
ФТКС
За да се отдели влагата/конденза/ от въздух под налягане се правят други фатки...
Силикагела се слага да обере влагата от въздуха на входа.

П.П.
Нямам идея как се дължи силикагела при високо налягане.
 

valentin4o_mihailov

Новодошъл
току що ходих до един магазин до нас и продавачката ми даде около 5-6 бройки,другите ги хвърли ла.Напъхах във помпата,че като знам няколко пъти вече помпих Суматра така,дано да не е станало късно само
Колко могат да се ползват,трябва ли да се сменят и на колко време
пздр Вальо
 

traun

Потребител
принципно могат да се сушат в микровълнова фурна.аз съм пробвал и става.
 

hunter1250

Потребител
бутилката ми е МЕВА 7л на 250 бара работно някои може ли да ми каже дали мога дамина на метан с тази бутилка
 

andi

Редовен Потребител
Аз съм с такава Мева на метан . Само си сглобих това http://forum.airguns.bg/http://forum.ai ... 18#p120618

За мен тези 200 и 250 барови пожарникарски бутилки са едни от най-удобните, евтини и леки варианти за минаване на метан .
 
A

Anonymous

Гост
Имам стоманен цилиндър за Walther / Hammerli, който искам да го преобразувам в алуминиев. С други думи, манометърът и тапата ще се запазят, а ще се смени стоманеното тяло с алуминиево и ще се постави куик фил отпред. Външен диаметър на цилиндъра - 32 мм.
Някой знае ли, може ли това да се направи качествено в България? И кой това?
 

Grifcom

Потребител
Умирам от желание да се похваля, защото си мисля ,че нещата се получиха по-добре от снимките с тела.
Зарядните станции са месинг, хромирани, с холендрова гайка, изпразнител и 3 мм винтче-забавител.
Формата предоставя възможност за за различен монтаж и окомплектовка, както и директен монтаж на
"маркуча" от хатсанската помпа, а за "тънкия" вече си имам и конектори :yahoo:
Прикачват се на ръка, без инструменти , а изпразнителят работи на четвърт без усилие.
ПП Някои от снимките са преди финала.
 

Attachments

  • 14062012855.jpg
    14062012855.jpg
    959.5 KB · Прегледи: 216
  • 09062012828.jpg
    09062012828.jpg
    662.3 KB · Прегледи: 163
  • 03062012789.jpg
    03062012789.jpg
    520.9 KB · Прегледи: 149
  • 09062012829.jpg
    09062012829.jpg
    423.8 KB · Прегледи: 145
  • 14062012856.jpg
    14062012856.jpg
    889.6 KB · Прегледи: 145
  • 31052012788.jpg
    31052012788.jpg
    661.5 KB · Прегледи: 137
  • 03062012813.jpg
    03062012813.jpg
    567.9 KB · Прегледи: 147
  • 03062012815.jpg
    03062012815.jpg
    622.3 KB · Прегледи: 183

Grifcom

Потребител
И четирите ЗС са правени по "пожарникарския" кран и не знам дали ще паснат точно на твоя "дрегерския" кран .
Трябва да ги пробваме , като остава и опцията да ти сътворим нова по "индивидуален" проект :cheers:
 

skokot

Потребител
здравейте!Някой може ли да ме насочи от къде в Пловдив мога да си намеря бутилка която да пълня с метан понеже вече от 2 месеца си търся и не намирам и немога да стрелям.Не държа да е задължително от метанова уретба. Благодаря предварително
 

hristoss

Редовен Потребител
ФТКС
skokot написа:
здравейте!Някой може ли да ме насочи от къде в Пловдив мога да си намеря бутилка която да пълня с метан понеже вече от 2 месеца си търся и не намирам и немога да стрелям.Не държа да е задължително от метанова уретба. Благодаря предварително
Дори и да си намериш няма къде да ти я узаконят вече а без преглед няма да ти пълнят никъде в Пловдив,макар че и така някъде не пълнят ако не ги познаваш искат да е монтирана в колата бутилката.
 

jost70

Потребител
ФТКС
Мога да потвърдя думите на andi.
Преди време мой познат взе ЗС +маркуч за ВН от Тишо , появи се проблем. Колегата /ММst/ реагира адекватно и колегиално !
Благодаря , за реакцията !Точен е и не се отмята ,замени дфектиралият дтайл за своя сметка .
Тишо , :cheers: :cheers: :cheers:
 

Карлсон

Потребител
Колеги, колко литра е най-малката бутилка подходяща за резервоара и работното налягане на АТ44-ката... Моля, дайте съвет от къде мога да си поръчам прилична бутилка на прилична цена, а ако някой от вас има за продаване, драснете по едно лично.... :cheers:
 

st_beer

Редовен Потребител
Защо ти най-малката бутилка?
Ако си вземаш си вземи бутилка на 300 бара и примерно 6-7 литра за да имаш достатъчно на брой пълнени на пушката и по рядко ходене на компресора и плащане на пари. Има нови чисто нови китайски бутилки във Варна на хубава цена мисля 310 лв бяха 6 литра. на 300 бара работно налягане.
Ето и сайта на Мева ако си харесаш нещо :
http://www.meva-bg.com/index.php?cPath=399_402
 

Карлсон

Потребител
Имам близък притежаващ 12 литрова бутилка, която по ред стечения на обстоятелствата скоро няма да използвa и мога да я ползвам аз - идеята ми е да си пълня малката от голямата и да си щъкам с нея из поляните, мисля че за тази цел литър, два са ми пре...... ;) А и намерих къде в Бургас да пълня литър за 50ст., така че... :rambo:
 

st_beer

Редовен Потребител
Водолазните бутилки в повечето случаи са на 232 бара работно. Ако вземеш 1 литър бутилка и я напълниш с 230 бара . При цилиндър 180 СС начално налягане 200 бара и стреляш до 100 бара ще имаш максимум две такива зарядки на цилиндъра. Ако бутилките са 300 барови ще има 5-6 зарядки на цилиндъра на пушката. Ти си прецени дали си заслужава вече.
 
Нагоре