ПОМПИ, БУТИЛКИ, КОНЕКТОРИ, МАРКУЧИ, РЕЗЕРВОАРИ, КОМПРЕСОРИ, МАНОМЕТРИ - как, откъде и всичко за високо налягане.

Коцкар

Редовен Потребител
Много време се чудех как да транспортирам голямата ми 10 литрова бутилка в кола и как да я изкарам от блока в колата без всички бабички на седянката от пред да се обръщат след голямата бутилка.️‍️‍И намерих в алито за 50 кинта това сакче с размери 95см на 20см за статив за камера. Слагам линк към по скъпа обява защото има и 110см дълги за по големи бутилки но ако скролните до края излизат и други оферти за по малки размери сакове. Също е удобно и за носене на ръка ако трябва да я мъкнете по дълго време цялата е подплатена с мека вата.Aliexpress Link
 

Attachments

  • 20220607_003537.jpg
    20220607_003537.jpg
    103.9 KB · Прегледи: 64
  • 20220607_004025-min.jpg
    20220607_004025-min.jpg
    160.3 KB · Прегледи: 63

xpresident

Редовен Потребител
Тези бутилки някой знае ли ги какви са?
 

venciru

Редовен Потребител
Здрасти Васко,
Според мен си вземи от Евгени от Варна. Бутилките са чисто нови и си струват някой друг лев отгоре.
Лично мнение!
 

Ivalpetkov

Потребител
Въпросът възникна поради логиката ми че щом съдовете за високо налягане трябва да минават периодична проверка тогава и тези резервоари също..но явно греша в логиката си.Благодаря ви.
 

Mutata

Потребител
Тези бутилки някой знае ли ги какви са?
Аз съм с такава. Всичко си е редовно, няма проблем да ги пълнят.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Въпросът възникна поради логиката ми че щом съдовете за високо налягане трябва да минават периодична проверка тогава и тези резервоари също..но явно греша в логиката си.Благодаря ви.
Логиката ти е правилна, но това не променя факта, че ще те надживее.
 

llcoolj

Редовен Потребител
Тези бутилки някой знае ли ги какви са?
Това е фейса на момчето което ги продава. Като ги пусна в началото бяха по 240 лв. Сега гледам, че е свалил цената им.
 

Attachments

  • Screenshot_2022-06-07-21-45-57-663_com.facebook.orca.jpg
    Screenshot_2022-06-07-21-45-57-663_com.facebook.orca.jpg
    110.6 KB · Прегледи: 38
  • Screenshot_2022-06-07-21-45-45-189_com.facebook.orca.jpg
    Screenshot_2022-06-07-21-45-45-189_com.facebook.orca.jpg
    93.8 KB · Прегледи: 38

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Ориентирай се към ПЦП-та дето им се сменя цилиндъра,освен ако не сменяш пушките на 2-3 години.Законите на физиката не зависят от опита...иначе ясно...заеби тирбушона...давай с пирона!
 

Niki

Редовен Потребител
Някой помпал ли е 200барова бутилка повече, нали им дават 300тестово?
 

Niki

Редовен Потребител
До 220-230 дали да я пробвам? Да не ме фрасне по веждата, че после ще и е-а майката?
 

dilom08

Редовен Потребител
Гледай след това да не я забравиш в колата на слънцето, че от топлината ще вдигне още 40-50 бара .
 

xpresident

Редовен Потребител
Водолазните ги пълнят повече, че като истинат да слязат на 220 бара. Ама аз бих предпочел да не си правя експерименти. Един приятел който има компресор, казва "Бутилка гърми веднъж в живота на човек" :)
 

Niki

Редовен Потребител
Бутилката не излиза от багажника, като начало ще и пусна 210бара
 

Mutata

Потребител
До 220-230 дали да я пробвам? Да не ме фрасне по веждата, че после ще и е-а майката?
Колега, ако това бутилче те "фрасне по веждата" те уверявам че повече нищо няма да можеш да правиш.... така де, после ще трябва някой друг да и е-а майката. По повод горния въпрос, дали ги помпят на повече от 200 бара, ами да, много хора го правят което е абсолютно грешно. Знам един дето я праскаше почти на 300 бара, щото човека видял че така пишело на бутилката. Да ама от незнание той е гледал тестовото (PH 300 Bar) и си е мислил че това е нормалното налягане за тази бутилка.
В заключение: 200 барова бутилка издържа 300 бара тестово, но това се прави само веднъж. Ако редовно се пълни до 300 бара, много скоро може да стане белята. Моето пушкало (Бигмакс Х) го помпя максимум до 220 бара, но това го правя на собствена отговорност и НЕ съветвам никой друг да го прави.
 
Последна промяна:

Коцкар

Редовен Потребител
на моя биг макс × вече 20 пъти му пълня налягането до 250-260бара и не е имало проблем със задната бутилка и знам още 2ма като мен но гледам винаги да стрелям след това иначе вкъщи го държа на 200 бара. Все с надеждата че ако се спука ще е някоя малка цепнатина и ще изфъска. Все пак вътре има само въздух а не запалим газ или пък вода като при бойлерите като гръмне и събаря 2 панелни апартамента. Но я изпратих за смяна на бутилката защото почна да изпуска въздух нещо (преразход при стрелба само 14 изстрела със слаба скорост) надявам се с новата да има повече изстрели + по безопасна за пълнене.
 
Последна промяна:

Mutata

Потребител
Колега Коцкар, станало е някакво объркване с цитирането. Аз такова нещо не съм писал :)
Относно спукването на бутилката, зависи какво ще е то.... може да получи цепнатина и въздуха да се освободи, но може и да се скъса изцяло и да добие начална скорост... бог знае. Каквото и да е, но ако се случи докато прикладвате... сам знаете какво следва. Често наричаме бутилките "бомби", но бомбите са хуманни защото там скоростите на разширение са от порядъка на 6 до 8 хиляди метра в секунда при което изчезваме мигновенно без да разберем какво се е случило, обаче при въздушните бутилки може и да нямаме този "късмет".
Нека да си спазваме правилата за безопастност, за да нямаме проблеми.
 
Нагоре