ПОМПИ, БУТИЛКИ, КОНЕКТОРИ, МАРКУЧИ, РЕЗЕРВОАРИ, КОМПРЕСОРИ, МАНОМЕТРИ - как, откъде и всичко за високо налягане.

lamer4o333

Потребител
Компресора пристигна вчера, естествено не се размина без МИТНИЦА. Първите впечатления са много добри, наду една бутилка на 270 бара без проблем.
 

lamer4o333

Потребител
Защото не исках на първото му пускане да го тормозя до 300. Иначе аз го спрях на 270 не е изкл. сам.
 

Dominus

Редовен Потребител
Ясно. А колко време я пълни и какъв е обема на бутилката
 

lamer4o333

Потребител
6 литра беше тази но беше пълна на около 240 бара, за около 5-6 мин стана 270 . Имам една 10 литра но трябва да и правя някаквъв преход за да мога да я пълня.

Компресора идва с накрайник като за Дейстейт а моята бутилка свършва с накрайник за FX. Дайте идея за някакви бързи връзки с които да мога да пълня без да се налага да развивам и завивам.


ПП: Ако има някакви готови да си купя , защото при нас са голям проблем стругарите.
 
Последна промяна:

lynx

Редовен Потребител
По принцип това компресорче е предназначено да се зареждат резервоари на пушки, а не 10 литрови бутилки.
Аз бих му давал повече почивки при зареждане на голяма бутилка, за да не прегрява.

Не ми се вярва, че ще намериш да купиш готов преходник какъвто търсиш, вероятно ще трябва някой да го прави.
Трябва ти от едната страна male Foster, от другата 5/8'' - 14 навивки за инч.(това е стандартната резба на крановете на повечето бутилки, които повечето от нас ползуват)
Не мисля, че такова нещо се продава на пазара.
 

lamer4o333

Потребител
Компресорчето има водно охлаждане и вчера докато помпих стигна до към 50 градуса и там се кротна. Има и вентилатор които духа и охлажда електромотора и цилиндърчето допълнително. В интернет масово зареждат бутилки с такива, мисля че няма да е проблем.
 

Dominus

Редовен Потребител
В такъв случай може да се каже, че бай Китай е предвидил всичко необходимо
 

lamer4o333

Потребител
Не знам дали е помислено за всичко, но поне основните неща са ОК. Също така искам да вметна че съм далеч от мисълта че това компресорче може да се ползва 24/7 , но за нашето хоби поне от първо впечатление, ще върши работа !!!
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Пусни няколко снимки, когато можеш. Колко пари ти излезе ?
 

lamer4o333

Потребител
ДА това е варианта на компресора, със циклонен филтър и там се събира конденза, съответно изпуска. Има и по евтин вариант на компресора без този филтър .
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Детайла който съм оградил може да се направи от стругар.

В случая е изпълнен от бронз с хромиране, ни и чист пак си върши работата.
Този в случая има 1/4 женска резба на изход, където се навива преходник към 1/8 мъжка.
Стругаря може да извърти мъжкия Фостер директно на детайла, или пък да направи женска 1/8 и да се навие готов такъв.
От където вкарвам бутилките имат този детайл( затапен служи да си провериш налягането в бутилката) и с преходник ще свърши работа, но е към 18 паунда + още за преходник и става скъпо.
upload_2017-7-14_14-36-55.png

По-евтин вариант е този:
http://www.ebay.com/itm/New-HPA-High-Pressure-Air-Scuba-Din-Fill-Station-Adapter-300bar-4500psi/391838302912?_trksid=p2047675.c100005.m1851&_trkparms=aid=222007&algo=SIM.MBE&ao=2&asc=45041&meid=538ab237874848c39728804fda6a8f39&pid=100005&rk=2&rkt=6&sd=311913153410
При него, без да променяш нищо, ще ти трябва само един мъжко/мъжко Фостер да вържеш двата женски конектора или да навиеш на мястото на единия женски мъжки конектор, но пак ще ти трябва преходник и мъжки конектор.
 

Attachments

  • WP_20160412_005.jpg
    WP_20160412_005.jpg
    293.9 KB · Прегледи: 43

lamer4o333

Потребител
Благодаря Пеко, аз мислех да ползвам моя маркуч на бутилката заедно с зарядната и манометъра на бутилката. Т.е да свържа маркуча на компресора с маркуча на бутилката и така да помпя. Така ще мога да сверявам моя манометър и манометъра на компресора.


Ето на този клип е направено така.

 

anibis

Редовен Потребител
Да ти е честито компресорчето колега,да си го ползваш със здраве!
 
Нагоре