ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

sts1969

Редовен Потребител
Когато въртиш по часовниковата стрелка, придвижваш (приближаваш) кръста към копчето на въртока...така най-лесно ще се ориентираш.
 
A

Anonymous

Гост
Как приближавам колега?а хоризонтала как става придвижването на горе и долу?
 

sts1969

Редовен Потребител
...как приближаваш..и как придвижваш на горе на долу по Хоризонтал... :confused: кажи ми че се шегуваш :mad: Моля те... без да се сърдиш...отиди с пушката при някой който си има представа от тези неща да ти монтира и настрой оптиката, ще си спестиш поне една кутийка патрони :pardon:
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Най лесно ще го запомниш така:
"UP" означава нагоре.
Значи като въртиш в посоката указана на стрелката, попаденията ще вдигат...
И с ляво/дясно е така, но не виждам какво пише на страничната ти корекция.
 

ilko_dim

Потребител
shstanchev написа:
Най лесно ще го запомниш така:
"UP" означава нагоре.
Значи като въртиш в посоката указана на стрелката, попаденията ще вдигат...
И с ляво/дясно е така, но не виждам какво пише на страничната ти корекция.

На другата врътка има буквата "L" . Това означава , че като въртиш по посока на стрелката , придвижваш кръста наляво. :cheers:
 

DoDo

Потребител
Искам да сложа сенник на тази оптика(10-40х50) и се чудя възможно ли е, защото е скосена. ???
Рових из нета, но чичо Гугъл не ми отговаря задоволително.
10x40x50_tilte-500x500-500x500.jpg
 

lynx

Редовен Потребител
За тези модели оптики също се предлагат сенници, само трябва да намериш подходящия.
Ако не намериш ще трябва да го правиш при стругар и няма да е евтино, предвид врътнята при изработката.
Ето един оригинален сенник, за оптика с "cut sunshade"
images
 

praetorian

Редовен Потребител
http://fegyvervideo.hu/articles.php?article_id=967 Някой би ли ми обяснил съгласно сега действащите закони тук, какъв е варианта човек да се сдобие с по- горе посоченото оръжие ??? Реално, не виждам защо да може да се продават муфи и гумени топчета за стрелба с газово оръжие, а да не може да се ползва такова...
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Въпросът е да намериш същия размер исъщата резба.
Това че е скосена отпред няма никакво значение!
 

lynx

Редовен Потребител
DoDo, това което си показал на снимката ми прилича на някой от клонингите на Зос, Вектор и прочие.
Ела на някое състезание, на което се събират повечко хора.
Ще пробваш 3-4 сенника на хора с китайски оптики с предна леща 50мм. и вероятноста да уцелиш от какво ще пасне резбата и диаметъра е голяма.
 

DoDo

Потребител
Тенкю за инфото(имам надежда вече ;)), още в първата почивка почвам да обикалям магазините във Варна, но дълбоко се съмнявам че ще намеря отделно да се продава сенник. Имам шублер с дълбоки "човки" но не мога да стигна до резбата за да я измеря точно. За сега външен диаметър 57мм., вътрешен 54,5(6)мм. на предната чиста част без резба.
А стругар/фрезист не ми е проблем бащата е такъв, но материала и анодацията са проблем в подледствие.

P.S. Хем съм от Варна и още не съм ходил да тормозя колегите в "новото" стрелбище в Белослав. Не съм стъпвал там, но скоро може да се отбия , белким намеря подходящ. Бях на работа миналата събота и неделя иначе щях да дофтасам :) :cheers:

P.S. Оптиката е no name 10-40x50(на 99% Xinde Opt), но така като гледам табелата не е от значение, щото всичко е от един дол дренки. Не съм стрелял още с нея, но на първо четене всичко си е на мястото и изглежда здрава и стегната (и дано е такава защото ще се качва на BAM-а ;) ).
 

lynx

Редовен Потребител
Преди време зяпах в нета из сайтовете за аксесоари, плочки за изместване на оптиката настрани.
Пише, че предназначението им е за да могат десняците да стрелят с лявото око.
Мислих, мислих и нищо не измислих ;)
Защо им е на десняците да стрелят с ляво око? :confused: ???
 

Attachments

  • 3340.jpg
    3340.jpg
    100.4 KB · Прегледи: 72
  • 3341.jpg
    3341.jpg
    74.5 KB · Прегледи: 67
  • 3342.jpg
    3342.jpg
    73.3 KB · Прегледи: 61

lynx

Редовен Потребител
Аз затова съм казвал, че най-добрите майстори на ФТ-то са хората с гадните оптики ;)
При някои оптики, като промениш зуума или нанесеш корекция по вертикала, попадението се премества на където си иска, и въпреки всичко хората с такива оптики уцелват често.
Това е истински майсторлък! ;)


P.S.
Я да видим, кой ще познае какво е предназначението на този уред, който съм обозначил с червената стрелка? ;)
 

Attachments

  • FT-Worlds-2013-280813-035.jpg
    FT-Worlds-2013-280813-035.jpg
    151.5 KB · Прегледи: 156

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
И да я намира по-лесно, и да я следи с лявото око.
Не необходимо да се гадае, питал съм го лично ;)
 

sir John

Редовен Потребител
ФТКС

aspirin

Потребител
DoDo написа:
Искам да сложа сенник на тази оптика(10-40х50) и се чудя възможно ли е, защото е скосена. ???
Рових из нета, но чичо Гугъл не ми отговаря задоволително.
10x40x50_tilte-500x500-500x500.jpg
опитаи в е-беи.
sun shade, lens hood..........
http://www.ebay.com/itm/Genuine-Metal-lens-hood-for-Minolta-75-200mm-4-5-lens-Great-/161173748798?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2586b43c3e
мислиа че това е нещото дето ти трябва
 
Нагоре