ОПТИКИ и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

Дискусия в 'Оптики' започната от scandalo, 6 Октомври 2008.

1. hristoss

hristoss Редовен Потребител

Публикации:
    527
    от:
    Пловдив - 0899001948
    Licho харесва това.
  2. sevdaka80

sevdaka80 Редовен Потребител

Публикации:
    728
    от:
    гр. Елена 0877 51 54 51
    Ууу чак нагарчат. :D

3. bleu81

bleu81 Редовен Потребител

Публикации:
    286
    от:
    София

Sen харесва това.
  4. RANGER

RANGER Потребител

Публикации:
    29
    от:
    Сл Бряг
    Здравейте момчета, трябва ми помощ. Имам оптика за ремонт, ако знаете човек които извършва такъв, дами дадете телефонен номер за връзка с него. За предпочитане да е от Бургаския регион. Предварително благодаря.

5. Ctan4o

Ctan4o Потребител

Публикации:
    110
    от:
    Добрич
    Имам телефона на едно момче от Варна. Казва се Живко. Ще ти го пратя на лично ако те интересува. Незнам как работи но мисля да му дам моя хоук защото имам прашинки вътре. Ако някой е ползвал услугите му нека да сподели.

6. bleu81

bleu81 Редовен Потребител

Публикации:
    286
    от:
    София
    Без да им правя реклама видях на сайта на хоук, че заримекс са им станали вносители. Не знам дали като вносители са длъжни да осигурят сервиз на марката... Трябва да се пита.

7. Ctan4o

Ctan4o Потребител

Публикации:
    110
    от:
    Добрич
    Проблема е че тази оптика е купена от pyramidair и отговора в България е че щом не е купена от тук няма как да я пратят за рекламация. В заримекс не съм питал обаче ще пробвам.
    Всъщност след това не съм се интересувал как стои въпроса с международната гаранция. Преди години имах проблем със счупено ножче ледерман и представителя се направи на луд но когато писах за проблема в Америка веднага го подмениха.

Последна промяна: 15 Септември 2018
  8. hunter_78

hunter_78 Потребител

Публикации:
    41
    от:
    Варна
    Разглобяване на оптка ZOS 10-40SFE.
    Реших да пусна малко снимки на разглобяване на въпросната оптика.На някой може да му бъде от полза.. 20180930_205045.jpg 20180930_205105.jpg развиваме внта държащ паралаксното колело с шестограм номер 3.Вадим внимателно колелото,лепено с китайска плюнка.Под него се показва широка гайка с външна резба също лепната с плюнка,развива се лесно с помоща на шублер. 20180930_205153.jpg вадим бронзовото колело кето движи паралакса...

Gadnqra харесва това.
  9. hunter_78

hunter_78 Потребител

Публикации:
    41
    от:
    Варна
    20180930_205337.jpg 20180930_223655.jpg Паралакса се движи от малкото бронзово винтче което съм оградил...Развиваме трите винтчета с отверка и махаме детайла който държи паралаксното колело и задвижващия механизъм.. 20180930_210654.jpg

Gadnqra харесва това.
  10. hunter_78

hunter_78 Потребител

Публикации:
    41
    от:
    Варна
    Сваляне на задния окуляр... 20180930_223441.jpg За целта развиваме гайката с външна резба на която има два процепа....ограден е в червено единия,пак с помоща на шублера.Развива се лесно. 20180930_223534.jpg

Gadnqra харесва това.
  11. hunter_78

hunter_78 Потребител

Публикации:
    41
    от:
    Варна
    Следва продължение,надявам се утре вечер.

Gadnqra харесва това.
  12. hunter_78

hunter_78 Потребител

Публикации:
    41
    от:
    Варна
    И така обещаното продължение...
    Развиваме предната леща 20181001_200205.jpg след това трябва да се преборим с гайката с външна резба омазана здраво с китайска плюнка..за целта нагряваме гайката с малка газова горелка,има ги в бриколажа и практикер.... 20181001_200257.jpg за развиване ползвах отвертка на която дръжката пасна по размер на гайката,влезе с малко зор но се заклини и свърши работа.Въртях отвертката с клещи за металната част.След развиване на гайката от вътре излязаха 2 пружини,по дълга и по-къса вместо една дълга.Но това имали това сложили.. 20181001_200344.jpg
    След това развиваме малкото бронзово винтче мацнато отново с плюнка и вадим така наречения паралакс... 20181001_222406.jpg
    Продължаваме от другия край... 20181001_222652.jpg развиваме бронзовото винтче ...издърпваме назад колелото и от долу се показват 3 малки винтчета 20181001_222620.jpg развиваме смело и освобождаваме вътрешната част с лещите и корекцията.. 20181001_204446.jpg тази част излиза назад,за целта разпояваме кабелите на подсветката.В моя случай ги резнах и утре ще ги споя...но първо трябва да разглобим механизма на подсветката. 20181001_201112.jpg ..... 20181001_203828.jpg преди да издърпаме средната част махаме алуминиевата шайба облечена с гума,не е лепена учудващо.. 20181001_204118.jpg и накрая достигаме лещата на която е гравирана скалата...захваната с 3 малки винтчета.. 20181001_205025.jpg вече може да бъде почистена и зглобена по обратния ред....Предварителното зглобяване показа че всички механизми работят и утре на дневна светлина ще бъде зглобена окочателно.Снимки утре вечер,надявам се да съм бил полезен.Съжалявам че преди време не снимах и пълното разглобаване на един лийпърс 3-9×40 с преден паралакс който краси хатсанчето на село.

Последна промяна: 1 Октомври 2018
    kosmev, sir John, rashko and 8 others like this.
  13. andi

andi Редовен Потребител

Публикации:
    2,588
    от:
    Пловдив 0878 916 789
    Една сравнително стара и интересна оптика .

SvilenP харесва това.
  14. Karlito/Man

Karlito/Man Потребител

Публикации:
    64
    от:
    Стара Загора
    Здравейте Колеги, препоръчайте бързомер за Zoraki HP 01. Бюджет до 120лева.

В крайна сметка взех това.

Прикачени Файлове:

• image.png
      image.png
      File size:
      638.5 KB
      Прегледи:
      43
    Последна промяна от модератор: 17 Ноември 2018
    Gadnqra and andro ruskov like this.
  15. MAD MAX

MAD MAX Модератор Модераторски Екип

Публикации:
    2,520
    от:
    ВАРНА
    Купих си тоя Сайтрон https://www.optics-trade.eu/en/sightron-s-tac-4-20x50-sf.html и съм много щастлив! Оптиката е Перфектна - уникален контраст и фокус. Направо е кристал. Скалата е МОА 2(благодаря на Павката). Единствено много ме бърка, че няма надписи с дистанциите на паралакса. Понеже нямам време да го въртя в моя спорт(ХФТ), където като преценя или премеря дистанцията - направо нагласям предварително(макар и грубо) паралакса и после като вдигна пушката - направо стрелям. Ако сложа колело ще ми пречи. Или някаква лепенка да сложа ама не видях как се сваля точно паралаксния турет. Някакви съвети?

venciru, SvilenP and oblaka like this.
  16. Dominus

Dominus Редовен Потребител

Публикации:
    2,543
    Не барай там.
    Иначе честито.

17. dberov

dberov Редовен Потребител

Публикации:
    2,654
    от:
    Добрич
    И да са надписани белезите, те ще са в ярдове.
    На малки дистанции, например от 25 до 50 ярда става, понеже разликата в съотношение ярд - метър е малка и за ХФТ не е толкова фатално, но с увеличаване на дистанцията, съотношението ярд - метър прогресивно нараства (видно по долу) и ще те бърка с изчисленията на кой мил да стреляш.
    Ето какво е съотношението ярд - метър от 25 до 500 ярда - така е разграфен моя паралакс и затова пиша тия показатели.

25yd - 22.86m
    50yd - 45.72m
    100yd - 91.44m
    150yd - 137.16m
    200yd - 182.88m
    500yd - 457.2m

Имаше един период, когато въртях много оптики и на паралакса им лепвах времянки от хартиено тиксо, което маркирах с маркер по време на замерване. На последната оптика, която си оставих времянката все още стои, не е голямата красота, но ми върши перфектна работа.
    Щом паралаксово колело ще ти пречи, можеш да измериш колко е ширината на вътрешната част на турета, там където е разграфен, изрежи по този размер лента от хартиено тиксо със същата ширина и я навий/лепни върху разграфената част на турета и си я разграфи с един тънък пермаментен маркер на дистанциите в метри на които стреляш. Ако пък не ти хареса, винаги можеш да го разлепиш, без да останат каквито и да е поражения по турета.
    На долната снимка се вижда как съм си разграфил колелото и разминаването от ярд / метър. Между другото, това хартиено тиксо е лепнато и разграфено преди повече от 4 години.

4.jpg

Честито и от мен нова оптика!
    Според това което прочетох и видях спрямо друг модел на Sightron избора е добър.

18570761.jpg

Последна промяна: 18 Ноември 2018
    Gadnqra, sir John and MAD MAX like this.
  18. MAD MAX

MAD MAX Модератор Модераторски Екип

Публикации:
    2,520
    от:
    ВАРНА
    Митак, откъде я изкара тая снимка бе?! :D Заради нея си купих още една такава!

petkof, dberov and Gadnqra like this.
  19. Пламен ss

Пламен ss Потребител

Публикации:
    61
    от:
    Добрич
    Здравейте решил съм да си купя оптика до 400 лева може и малко плюс гледам в китайските сайтове само дисккавърито ли да гледам или и те не са ок. Има и други марки с готини скали за около четиристотин и нещо после и мито не е проблем или да се ориентирам от Бг да си взема ако може да ме насочите или да си дадете мнението благодаря.

20. xpresident

xpresident Редовен Потребител

Публикации:
    906
    от:
    Варна
    За какъв вид стрелба ще я ползваш?

Сподели Тази Страница

Софтуер за Интернет Доставчици и Кабелни Оператори | Мартеници Галена