ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

Павката

Редовен Потребител
Май нещо още по-добро има вече.ARKEN ZULUS
Х 20 увеличение,чип на
SONY,500гр тегло и цена 600 UK паунда.Пращат и у нас,
ама пусто мито...С познати ,които пътуват ще стане работата.
 

llcoolj

Редовен Потребител
Здравейте,
Балистичният му калкулатор взема ли предвид и ъгъла на стрелба?
Поздравления за придобивката!
Има жироскоп в прицела и предполагам, че го взема под внимание. ARKEN ZULUS на мен ми привлчене вниманието преди месец, два. Плюса при него, че има по голямо увеличение от Part 008s / DS 35 и по ниска цена, но аз се спрях на Pard, защото е дългогодишен производител на прицели и е тестван във времето.
 
Последна промяна:

O.K.

Потребител
Благодаря за отговора. Ще бъде интересно да публикувате мишени, стреляни в едно и също време, на еднакво разстояние по хоризонтала, но на различна височина. Дали разстояние от 10...15м ще е достатъчно да изяви влиянието на инклинометъра върху пресмятанията на балистичния калкулатор?
Весели празници!
 

BLUNDER

Новодошъл
Някой да има идея от къде могат да се купят подобни втулки
 

Attachments

  • FB_IMG_1703881211207.jpg
    FB_IMG_1703881211207.jpg
    307.7 KB · Прегледи: 57

dani62

Потребител
Колеги,може ли някой с цифров прицел или с опит с термоприбори да сподели как е нощния режим
без подсветка в сумрак и пълна тъмнина.За нестрелкови цели питам.
 

shaman

Редовен Потребител
Мдаа...

За термото няма никакво значение дали е светло или тъмно.. то вижда само топло и студено.

Повечето дневно/нощни оптики виждат добре без подсветка в сумрак, но като стане тъмно трябва да се включи фенерчето.
 

dani62

Потребител
Мдаа...

За термото няма никакво значение дали е светло или тъмно.. то вижда само топло и студено.

Повечето дневно/нощни оптики виждат добре без подсветка в сумрак, но като стане тъмно трябва да се включи фенерчето.
Изглежда има терминологични несъответствия,защото има маса изделия
които се определят като термо,а имат подсветка.
 

Wolverine

Новодошъл
Здравейте !

За Много Години …

Не съм сигурен дали това е най- подходящата тема за моят въпрос, но искам да попитам някой по- запознат от мен относно следните параметри на оптически прицел:

  • Поле на обзор: 7.35 м 1.49 м на 91.44 м.
  • Поле на обзор: 18.3 м -4.6 м на 91.44 м.
Това са показатели посочени на два идентични модела!
Интересувам се какво точно се има в предвид “поле на обзор” ?
Как да разчитам трите мерни единици ?
Кой от двата варианта би бил по- доброят избор ?

Когато разглеждам двете оптики пред мен се появява и въпрос, който доста е “дъвкан” тук, но искам да ви помоля за мнение ”FFP” оптика с увеличение
“6-24х” би ли вършила работа за мишени разположени на 25м., както и за мишени разположени на 50 метра ? За мишени на 100-150-200 метра ми е известно по всичко изчетено до тук, че ще върши добра работа, но някой от вас има ли опит с първа фокална при по- малки дистанции- като гореописаните ?

Благодаря предварително !
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Трябва да се сравняват всички показатели, не само един.
Обзора(видимото поле) в случая ти казва колко ще виждаш на 100 ярда при минимално (по-голямия диаметър) и при максимално(по-малкия диаметър) увеличение на оптиката.
А относно близките мишени, си има друг показател - минимално паралалсно разстояние. Примерно от 10 м до безкрайност, от 30, от 50. Което означава, че ако примерно е от 30м паралакса, мишена на 20 м, няма да можеш да изчистиш пафалалсната грешка. Макар и да докараш що годе ясен образ, като си мърдаш окото пред окуляра, ще ти мърда и кръста по мишената. Демек не всеки път ще вишдаш една и съща точка от мишената.
Това си важи и за двата вида оптики FFP и SFP.
 

Licho

Редовен Потребител
Здравейте колеги,
Искам да попитам дали някой от притежателите на оптич.прицел Дискавъри 8-32×50SF знае какво трябва да бъде разстоянието от окуляра до окото(Eye- relief) за конкретната оптика?
За съжаление,в книжката към модела този показател липсва! Не го намерих и в интернет.Необходим ми е,защото искам да си поръчам наочник,отговарящ на съответните размери.
Благодаря предварително!
 
Последна промяна:

Licho

Редовен Потребител
За съжаление,оня не можа да стане!
Обещаха обаче да ми направят по поръчка!
Ще се чуем по телефона.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Става перфектно с приставка. Имам някакъв смътен спомен,че ти я показвах дори!?
 
Нагоре