ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

SvilenP

Редовен Потребител
...зависи какво търсиш точно? - ако стреляш на 50 метра стандартна мишена 14х14 см се вижда може да се каже добре за прицелване, но попадението, ако е в черното на мишената поне аз не го виждам и трябва да отида да видя, вече на 32 метра (35 ярда) нещата са по добре.

Ако говорим дали 4х32(@35ярда) е достатъчна за стрелба до/на 50 метра - Да, но ако търсиш конфорт и много добър "поглед" на мишената, то ще трябва по голямо увеличение. Предполагам, че 6х ще е добре, но такъв Липърс май никой вече не е намирал наличен поне последната година може и повече...

С други думи, ако търсиш конфорт вземи 3-9х с уговорката, че фиксираните са по издръжливи по общо мнение.
 

Stefan.hs

Потребител
3-9х40 ми е над бюджета :| поне като ново .
Има модел 3-9х32 , но за него от никой нищо не чух . Дали е достатъчно здрав като големия си брат .
Тъкмо се канех 4х32 да поръчвам .. но май ще се откажа и от него . Не искам да се играничавам до 40/50 метра .
А други фиксирани на Леаперс май няма . В бюджета около 150 лв . Други марки които да държат на ПП ?
 

SvilenP

Редовен Потребител
Без да съм разбирач, но до тези пари мисля, че видя вариантите от предните постове на колегите. От тук нататък имаш три варианта - за повече пари, на старо и някаква китайска (не че почти всички май са такива...) която обаче гледай да са я казали като вариант, като Хамър който бях ти писал от еБей.
 

bleu81

Редовен Потребител
Привет,
Търся си определен вид оптика но засега удрям на камък. искам да е Mil/Mil 10х40 до 10х50 и ако може и с такава или подобна "скала"
upload_2018-8-3_0-46-7.png


До тук най близкото което намерих е Optisan EVX 10x44i MH10
https://www.krale-schietsport.nl/en/rifle-scope-optisan-evx-10x44i-mh10.html#all_specifications
в англия е с 200 лева по изгодна, но не пращали до България.
Някой знае ли дали е проблем да се шипне оптика от УК през Габко, че англичаните не можели да пращат оптики над 9х извън острова.

Някой сеща ли се за друго по добро около тоя ценови диапазон.
Във форума в момента се продава Sidewinder FFP 6-25×56 но габаритите и са шокиращи поне за мен.

Приемам съвети :) а ако някой има нещо подобно може да ми предложи на лични.

Поздрави
 

lynx

Редовен Потребител
Привет,
Някой знае ли дали е проблем да се шипне оптика от УК през Габко, че англичаните не можели да пращат оптики над 9х извън острова.
Не би трябвало да е проблем.
Единственото неприятно е, че това не е китайска оптика за 50-100 лева.
Ако при транспорта се повреди, няма да е много приятно.
На мен са ми увреждали пратка и после ми я плащаха, но имаше леки разправии.
 

zograffa

Редовен Потребител
http://www.discovery-optics.com/index.php?m=Product&a=show&id=163

Това гледа ли го.Имам Дискавъри от евтината HI серия 5-20х44 и съм много доволен.Гледа добре и на сумрак,а това трябва да е още по-бистро.Дори се замислям да си го взема и аз,защото реално стрелям на едно увеличение 13-14,а меря с далекомер.
 

bleu81

Редовен Потребител
http://www.discovery-optics.com/index.php?m=Product&a=show&id=163

Това гледа ли го.Имам Дискавъри от евтината HI серия 5-20х44 и съм много доволен.Гледа добре и на сумрак,а това трябва да е още по-бистро.Дори се замислям да си го взема и аз,защото реално стрелям на едно увеличение 13-14,а меря с далекомер.

Някой европейски сайт предлага ли я? Излизат ми само резултати от "алибаба" а с тях не ми се занимава.
 

zograffa

Редовен Потребител
https://www.naboje-prebijanie.sk/puskohled-discovery-hd-10x44-sfir

Някакви чехи,ама виж цена:confused:.Какво те притеснява алиекспреса,взимал съм доста неща,включително и оптиката от там,няма проблеми.Чакането е около 2-3 седмици и идва в пощата,може да се уговориш с продавача да напише друга цена и артикул на пратката за да избегнеш митници и усложнения.
 

bleu81

Редовен Потребител
https://www.naboje-prebijanie.sk/puskohled-discovery-hd-10x44-sfir

Някакви чехи,ама виж цена:confused:.Какво те притеснява алиекспреса,взимал съм доста неща,включително и оптиката от там,няма проблеми.Чакането е около 2-3 седмици и идва в пощата,може да се уговориш с продавача да напише друга цена и артикул на пратката за да избегнеш митници и усложнения.

Тия чехи вярно са се поувлекли... Поръчвал съм си доста неща от Али, но все дреболии които могат да почакат. Когато искам сериозно нещо предпочитам да си платя ка'т поп и да ми го донесат на крака. Иначе нищо лично против китайците. Доста са патили от европейците и сега си го връщат ;-)
 

SvilenP

Редовен Потребител
ЕБей е по - добър вариант и ако искаш може да провериш дали Дискавъри продават пряко там, като в Алито.

Американците и те "преоткриха" Дискавъри и отзивите са много добри, даже като се замисля не съм чел лоша дума за тези оптики никъде!

Екстрите си идват с оптиката, че даже понякога в повече от това което пише, че съдържа, а при много брандове много неща трябва да се купуват отделно а и някои неща трудно се и намират.

Само по отношение на монтажите често не ги използват, защото залагат на доказали се такива, като ФХ, СпортсМатч и прочие, но пък някои си използват и тези дето си идват с оптиката.
 

bleu81

Редовен Потребител
http://www.balistas.com/riflescopes/valiant-riflescopes/valiant-10x44-sf-sir-fbr/
http://valiant-optics.com/en/katalog-detail/4/
от любимите ми чехи.... Fixed zoom is ideal for sport discipline FIELD TARGET. може би имат в предвид HUNTER FIELD TARGET,но грешката е вярна :)

Kifa, тази която предлагаш е 1/4моа/МИЛ
Държа да взема 1/10-мил/мил.
Иначе може би е добър по бюджетен вариант.
 

bleu81

Редовен Потребител
1/10-мил е в първа фокална.

Бъркаш 1/10 кликове има и в първа и във втора финална. Просто няма връзка.
1/10-мил е в първа фокална.

Оптисана и дискавърито по-горе са втора фокална и имат кликове с 1/10 мил и мил скала. Освен тях има десетки други оптики 2-ра фокална които са с мил скала и 1/10 мил кликове но са варио. Даже има оптики на които се сменя "врътките" и може да ги имаш в 1/10мил, или 1/8 МОА. С две думи няма връзка.
 

bleu81

Редовен Потребител
е
Е, едното е 1см на 100 метра другото е 0,25 инча на 100 ярда (6,350мм на 91,44 метра ) :)

Кифа просто не им ща мерките и теглилките на тия империалисти дето са избили повече хора от монголите, османците и Хитлер взети заедно и са окрали половината свят а сега ми се правят на радетели за права и свободи. (Поздрави на Гари! Ще му пратя една книга, която четох наскоро "Shashi Tharoor - An Era of darkness") Мозъка ми работи в см не в инчове ;-)
 

bleu81

Редовен Потребител
Комерад Гари расбрах ;). Софиа капатилисти е проблем!:D
bleu81, if I can help I will. I have a personal delivery coming here on 11th August.:) Send me a link to the item or pm me. Something for you may be included. I am around my Bulgarian house and internet this weekend.

Dear Gary, Next days I go to West Indies for 2 weeks to make some money in one ex british colony ;-). Dont call me colonialist about. I will purchace the scope when I come back home with the money ;-) I dont care that much about the shipment as for my right choice. I want 10x fixed power with the right non-imperial Mil turrets and the right Mil reticle (see the picture above). Thanks for your willl to help and dont take my comments above too personnal ;-)
 
Нагоре