ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

SvilenP

Редовен Потребител
Благодаря! Лек ден на всички и дано не вали всеки ден, както тук при мен :mad:
 

Страйкър

Новодошъл
Здравейте колеги имате ли някаква информация за матриците клещи на Lee USA в калибрите 45 и 50. За 45 до 200 грейна.
И благодаря на колегата за насоките.
 

dberov

Редовен Потребител
Лично аз не съм използвал такива клещи но от приятели които имаха пушки в тези калибри зная че са качествени.
избора е много голям, остава да си харесаш и да намериш кой да ти ги внесе ако ти не можеш.
Използвай по често Google търсачката, там има всичко.

https://www.ebay.com/sch/i.html?_fr...dkw=Lee+Precision+Bullet+Mould++50+CAL+200Grn

https://www.ebay.com/sch/i.html?_fr...recision+Bullet+Mould++50+CAL+200Grn&_sacat=0

https://www.google.com/search?clien...hXQaFAKHUHrAK8QBQgxKAA&biw=1280&bih=667&dpr=1
 

barbaron

Редовен Потребител
Здравейте колеги имате ли някаква информация за матриците клещи на Lee USA в калибрите 45 и 50. За 45 до 200 грейна.
И благодаря на колегата за насоките.
Матриците са хубави, но какво ще излезе от "производството" - е много относителен момент. Аз лично съм доволен от матриците (имам опит с 2 хамерикански), но не съм дУволен от резултатите на проектилите. На външен вид изглеждат много добре, но летят като мухи. Може и аз да греша някъде, но като цяло изоставих това начинание, защото смятам, че не е оправдано. Като ми остане време, дори смятам да пусна клещите за продан (cal. .30 - в една матрица - 2 вида проектили)
 

doctora

Редовен Потребител
Матриците са хубави, но какво ще излезе от "производството" - е много относителен момент. Аз лично съм доволен от матриците (имам опит с 2 хамерикански), но не съм дУволен от резултатите на проектилите. На външен вид изглеждат много добре, но летят като мухи. Може и аз да греша някъде, но като цяло изоставих това начинание, защото смятам, че не е оправдано. Като ми остане време, дори смятам да пусна клещите за продан (cal. .30 - в една матрица - 2 вида проектили)

Колко грама проектил излизам от матрицата и може ли някоя снимка
 

Страйкър

Новодошъл
Останах без думи. В момента съм с 45 кал конични заострени с далеч повече дефекти по тях от колкото от тези в саита. Евала на групата
 

SvilenP

Редовен Потребител
Здравейте колеги моля дайте съвет за браузър за моя стар тел Самсунг Галакси S4, рутнат с андроид 6.01?

На времето използвах Делфин и горе долу беше добре, но имаше проблем с флаш. После минах на Хром, излязаха проблеми след някои ъпдейти..., после Лисицата...подобно...и след това отново минах на Хром.

"Нещата" са ми Гугъл ориентирани, което е добре от една страна, но от друга не. За Интернет браузъра бива (Хром), но много ми товари стария тел - доведе накрая до ремонт/връщане на началните настройки. Батерията грее яко и свършва за минути!!! не часове. Батерията е нова, понеже старата се наду!

Да не говоря, че постоянно се включва (Хром) дори да го спирам, зарежда ненужни новини и реклама. Тествам с програми - макс трафик, процесор и батерия без да съм влизал...чист законен хак!

Сега сложих след като изтрих Хром, Лисицата, но тя така зарежда, че се сетих как беше скоростта преди 20 години с модем - 7 мб за 7 лева...а съм у дома с WiFi 200мб...

Идеи?
 

lynx

Редовен Потребител
Нещо си го омазал, а и батерия която грее най-вероятно е грозно менте.
Имаме у нас един резервен S4 на доста годинки, държи си нормална температура и нета му лети с повечето браузъри.
Телефонът не е руутван, в оригинален вид е.
 

Dominus

Редовен Потребител
Greenify е приложението с което да хибернираш всякакви знайни и незнайни приложения.
 

SvilenP

Редовен Потребител
Да знам го Доминус, но това няма да ми свърши работа относно браузър, аз съм с рут и това го мога, а относно батерията тази която смених си беше оригиналната и при нея грееше и затова се наду...
 

lynx

Редовен Потребител
Аз бих му качил някакъв чист оригинален ром, без руут.
Би трябвало да спре печката, батерията е по-малкия проблем.
Може нещо важно да се препече по платката и чао телефонче :confused:
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
2 седмици греене и всичко вътре е разклецано. На сина преди години S5-ца така изкара няма и месец. Не си струва наливането на пари и разправиите в стар телефон. Един "модерен" китаец да вземеш за 100$ ще "хвърчи" из нета.
 

SvilenP

Редовен Потребител
Той моя грее сигурно вече година и повече...ама има по важно от него - нова пушка и прочие :) дано издържи още ...

Пробвах няколко браузъра и последно съм с Опера да видим...
 

dberov

Редовен Потребител
Аз съм със Samsung Galaxy s4 mini 4 ядрения.
Преди 7 дена почна да грее и се резстартира сам.
Ресетнах го и същата работа.
В събота намерих оригинален РОМ, сложох го с Один и сега е все едно нов, хвърчило от всякъде.
 

SvilenP

Редовен Потребител
Моя правеше така докато блокира от всякъде и тогава го дадох за ремонт. Оправиха го някак, но само програмите и нещата ми изчезнаха.

Вчера направи така да се изключи и ще видя дали ще го направи отново, тогава и аз ще мисля нещо...

Не му разбирам толкова и не съм го рутвал аз, а приятел по Интернет, но той отдавна е с iPhone и не се занимава вече, та дано не се налага отново да се занимавам с тела....
 

dberov

Редовен Потребител
С малко четене и елементарни познания можеш да се справиш и сам.
РОМ лесно се намира, виж тук >> https://forum.xda-developers.com/galaxy-s4/ROM
Трябва ти един дата кабел да го вържеш към компа и се инсталира с odin.
А РУТ-ването го правиш с Kingoroot.
В https://forum.xda е изписано всичко, там има и прикачени всички нужни програми.
 

nikisv

Потребител
Щом телефона ти е рутнат сложи си adAway спира всички реклами .Относно само стартиращия се браузер има приложения който замразяват програми и такива който трият и системни програми.Рута ти дава права върху корена на андроид можеш да го промениш по твой вкус или да го забатачиш тотално.
 

Stefan.hs

Потребител
Здравейте ! Някой който използва 4х32 на леапърс , може ли да ми снима мишена ( А4 лист ) на 30-50 метра .
Да се ориентирам колко приближава .
Благодаря предварително !
 
Нагоре