ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

Sen

Редовен Потребител
Още една проява на американския абсурд. В почти всички щати можеш по-лесно да си купиш КНО .38 калибър, отколкото някоя отрова в Макдоналдс. После въздушното оръжие им е виновно, че продават ръчни гаубици на душевно болни и полуидиоти :mad:
Vimeo - това е платформата, към която бягат собствениците на канали. Edgun, например, вече се пренася нататък.
 

DeadShot

Редовен Потребител
Те за пореден път го правят това от тубата.Махат им клиповете и след 4-5 дена всичко си е по старому.В началото спряха да им плащат за гледане,а сега ги изтриха. Иначе както казва Sen на всеки малоумник там се дава истинско оръжие.
 
  • Харесвам
Reactions: Sen

promojo

Новодошъл
Здравейте колеги,подариха ми кислородна бутилка с изтекла проба.Колко оринтировъчно ще ми струва тест да видим дали ще мога да я пълня на 300 бара?Ако има колеги от Варна също ми е интересно къде ще могат да я тестват.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Бутилка за кислород или за въздух за дишане?
На самата бутилка трябва да има надпис с работно и тестово налягане.
Тестват според това, което е написал производителя.
Ако е за кислород - няма да стане. Работи на по-ниско налягане.
Ако е за въздух - според работното и налягане написано на нея.
Подарено, харизано - не винаги е = на става или ще стане.....
Напоследък като видя тука думата кислород и почвам веднага да го асоциирам с взрив.
Особено от начинаещ. Нека им се набие в главите, че с кислород за ползване при ПЦП не си играем и не използваме - както се казва "РИСКУВАШ живота си!"
 

promojo

Новодошъл
За въздух за дишане става дума...А проблем ли е ако миналата проба е изтекла преди 3-5 години?
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
На бутилката, трябва да има и месеца и годината на производство. Провери да не е някоя 30-40 годишна.
Но ако не е означена, че е за 300 бара работно и 5 теста няма да ме накарат да я надувам на толкова.
 
Последна промяна:

promojo

Новодошъл
Като се прибера ще погледна колко е годишна и щампата за работно....колкото до теста - ако миналата проба е изтекла отдавна,ще направят ли проблем за теста и оринтировъчно каква е цената на такъв тест?
 

zograffa

Редовен Потребител
Цената според литрите 10-20лв.горе долу.Проблем няма да ти направят,най-добре им я занеси,те хората ще ти кажат стока ли е,и дали става.
 

Zhekov

Потребител
Колеги моля за помощ,трябва ми маншет за въпросният кросман,но не мога да намеря.Даите съвет от къде...размерите му са
Външен-29мм
Вътрешен конус:
Отдолу-14мм
Отгоре-17мм
Благодаря предварително!
 

gary m

Редовен Потребител
[QUOTE = "7842, post: 251855, member: 5501"] [MEDIA = youtube] B-fVf5CRpE0 [/ MEDIA] [/ QUOTE]
Браво ЕД. : bravo:
 

didarai

Редовен Потребител
Колеги моля за помощ,трябва ми маншет за въпросният кросман,но не мога да намеря.Даите съвет от къде...размерите му са
Външен-29мм
Вътрешен конус:
Отдолу-14мм
Отгоре-17мм
Благодаря предварително!
На 125 е с близки размери :
29
14
16
6,5 дебелина .
 

Licho

Редовен Потребител
Днес,случайно попаднах на някаква статия (в Интернет,Директ.бг.днес),която доста ме разтревожи.Тя е озаглавена"Села се въоръжават с тунинговани пушки".Някой(или някоя) много "бдителен" писач(не помня автора)надълго и нашироко обясняваше на доверчивия читател колко либерален бил режимът за притежание на възд. оръжие,как масово се изкупували евтини пружинки,не подлежащи на регистрация и как за 50-60 лв,най -много за час, опитни майстори ги преправяли на флоберки,които лесно убивали човек .Преработвали се дори пейнтболни играчки и т.н,и т.н..И целокупният бълг.народ чете,настръхва и се възмущава...
Не,че тези неща съвсем ги няма,но се боя,че такива статии, според мен доста тенденциозни и манипулативни,могат сериозно да навредят и на нас,съвестните притежатели на въздушно оръжие.Покрай сухото гори и суровото...
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Абе да се надяваме, че либерализма( в хубавата му част) се е захванал по на дълбоко в обществото...и все пак трябва да се търси персонална отговорност за действията а не колективна...това,че някой си е направил Голфо 300к.с. и лети по улиците не значи,че трябва да се забранят колите :) !
 
Нагоре