ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

surbino

Потребител
Здравейте колеги,имам една оптика 8х56 чисто нова руска.Става ли за въздушна пушка с пружина китайска от тея по 50 лв. които са?
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Ако има начин да я захванеш към пушката с нормални монтажи за оптика става колега.
 

surbino

Потребител
Ще си купя монтажи.тя има ама не влизат хубаво в каналите и може да хвръкне.Мислех да взема от тези по 10 лв. оптики 4х20 китайска.Но понеже имам тази руската която е качествена се чудех дали ще е подходяща до 30-40 метра все пак пушката ми е пружинка и то китайска с леки доработки,по дълга и по здрава пружина.От 95 та година я имам първите въздушни китайски модел 55 се води.
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Пружините пушки имат гаден откат и често се случва да разсипят оптиката. Нямам представа колко е яка тази руска оптика.
 

surbino

Потребител
Сега я пробвах на бързо,но при крайни корекции пак не бие точно в група.Не ми достигат настройките,позагледах се в пушката цевта е видимо крива нагоре и дясно.Дори с крайни корекции не стреля в целта,дали може да е от монтажите,че са по височки и от там да идва всичко или просто самата пушка е крива?
 

pushka1

Потребител
Здравейте,
интересувам се има ли някакви тънкости при съхранението на ВО през зимата? Понеже се чудя къде да го държа- във вътрешна стая, която се отоплява, или в едно антре, което не се отоплява. Чудя се, понеже ако е на топло, като изляза навън в това време или през зимата, предполагам, че ще се получи някакъв конденз.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Конденза се получава при обратния случай - когато студена пушка я вкарваш на топло..
Иска си грижа после да се избърше и след като се темперира, да я мацнеш с парцалчето с Балистол или друга оръжейна смазка по откритите железарии. После я прибираш в калъфа и не е проблем да стои и в антрето или под леглото.
 
Последна промяна:

andi

Редовен Потребител
как ти дава сърце да трошиш оптиката . Ако е е читава и става за огнестрел, продай я , и си вземи един фиксиран Липърс за пружинки. струва около 115лв
 

surbino

Потребител
Така и ще направя колега,само я пробвах понеже я имах,но самата пушка е китайски боклук и не става.Дават я до 4000 J тази оптика,а самата пушка е слабичка.
 

pushka1

Потребител
Бая съм се отнесъл, вярно че в обратния случай ще се получи конденз. Благодаря. Иначе избърсването първо, и след като температурата на самата пушка се изравни горе-долу със стайната, чак тогава с Балистол? А за цевта нещо по специално, или само отвън с Балистол?
 

andi

Редовен Потребител
стреляй с метан , цевта и О пръстените винаги са чисти и смазани точно колкото трябва
 

lynx

Редовен Потребител
С подложки в монтажите може да я вкараш в нормите.
Друг е въпроса, че тая оптика може би струва колкото 5 китайски пушки :)
 

surbino

Потребител
С подложки в монтажите може да я вкараш в нормите.
Друг е въпроса, че тая оптика може би струва колкото 5 китайски пушки :)

Да така е колега,не си заслужава труда за тая китайска пушка,ще си търся нещо по добро.Китайско и турско вече не,много компромиси и губене на време.
 

pushka1

Потребител
Няма как. Няма къде да зареждам. Иначе съм сложил няколко пакетчета Силика гел в куфара с пушката, за да обира колкото се може влагата, ако има такава в помещението.
 

anibis

Редовен Потребител
Здравейте колеги,имам една оптика 8х56 чисто нова руска.Става ли за въздушна пушка с пружина китайска от тея по 50 лв. които са?
Колега можеш ли да кажеш каква е тая руска оптика?
Скалата каква е,колко е тубоса и т.н.
Благодаря!
 

surbino

Потребител
Колега оптиката е VOMZ 8X56 не е от днешното производство,от много години я имам,но никога не е влизала в употреба,мой роднина ми я даде явно е била закупена преди много години с цел да се монтира на някоя карабина но човека не е ловджия вече и ми я даде комплект със монтажи,предпазни капачки и наочник от който със мъка изтрих някакъв бял прах сигурно талк.А скалата е German #1
 

andi

Редовен Потребител
тази оптика няма да устиска на каквато и да е пружинка . Ако ще и с две ГП да е
 
Нагоре