ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

apapazov

Редовен Потребител
Под 1000лв е и Фалкон Т35. Аз самият го гледах като бюджетен вариант и даже говорих с фабриката . Имаха няколко налични ,но в крайна смвтка се спрях на Т50 като компромисен вариянт.
Имах и Вектор 10-40х50 и той въобще не е лош за парите си. Даже мисля че е малко по добре от Зоса
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Да разбирам ли че е и достатъчно здрава да държи на пружинка (с Дампа моноблок)?
На каква цена и нова мст 8-32х60 от каде може да се поръча
Ами аз доста търсих из нета има го на доста различни цени стигащи до разлика от 200 лева, въпроса е да я има и налична, защото се оказа, че я има в сайта, но я нямат налична - търсене си трябва.
Под 1000лв е и Фалкон Т35. Аз самият го гледах като бюджетен вариант и даже говорих с фабриката . Имаха няколко налични ,но в крайна смвтка се спрях на Т50 като компромисен вариянт.
Имах и Вектор 10-40х50 и той въобще не е лош за парите си. Даже мисля че е малко по добре от Зоса
Да и Т35 е вариант, но с това фиксирано увеличение си е зор работа според мен особено ако стреляш прав, пък и лично аз големи увеличения използвам само за мерене и стрелям на увеличение около 16.
Друга подходяща оптика за ФТ на която бях се спрял е bushnell elite 8-32x40 и е подходяща за пружинка, но мен лично ме спряха габаритите и, инак е доста добра според това което намерих за информация за нея. Тука уж я има http://www.johngunshop.com/bg/Артикулна-информация/145-Elite-4200-mod.-42-8324M-Rainguard/ даже мога да намина през магазина да питам дали я има налична пък и да я огледам евентуално ако някой се интересува сериозно.
 
Последна промяна:

lynx

Редовен Потребител
Ай стЮга уе :eek:, ти наистина ли ще дадеш 850 лева за оптика с преден паралакс?
Това особено за ФТ, където непрестанно въртиш колелетата, ще е истинска мъка! :confused::wall:
УжасТ:
EliteWheel.jpg
 

xpresident

Редовен Потребител
Към този Бушнел отдавна проявявам интерес, но до сега не го намерих никъде.
Само че мисля че не е с милдот
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Рачо свиква се, по принцип въпрос на навик си е, аз до сега все оптики с преден паралкс съм ползвал не ми прави впечатление, но наистина страничния си е по-удобен и за това съм решил евентуално да си взема такава пък и чакам един колега да се обади да се разберем за цена евентуално.

Към този Бушнел отдавна проявявам интерес, но до сега не го намерих никъде.
Само че мисля че не е с милдот
Да мина да проверя в Джонса или ще им звъннеш ти ?
 

lynx

Редовен Потребител
Любо, сега поогледах в нета, на Бушмена за да му се надпишат нормално метрите му слагат 25см. плака.
Оптиката е доста дълга.
Ако искаш едновременно да зяпаш мишената и с лявата ръка да въртиш паралакса, трябва лявата ти ръка да е дълга 1,5 метра o_O
1-1.jpg
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Еми не знам Рачо, аз лично както писах се отказах от този вариант и заради цената освен габаритите и, но все пак си е доста ползвана оптика за ФТ и без подобни изпълнения на снимки които си показал ( и аз съм ги виждал и съм се смял на някои :D ). Образа и бил чудесен и мерела добре това не е малко.
 

andi

Редовен Потребител
Точно този Бушнел е при мен , оставен за продаване . Елит 4200 8-32х40 , оригинален Японски . гледа зверски (сравнявал съм го с 3 от новите серии 6500 и е по бистър от тях)и предния паралакс мери мнооого точно .
ПП Напоследък заради няколко стари серии на Бушнел разбрах на какво се дължи добрата им репутация.
 

lubo

Редовен Потребител
Точно този Бушнел е при мен , оставен за продаване . Елит 4200 8-32х40 , оригинален Японски . гледа зверски (сравнявал съм го с 3 от новите серии 6500 и е по бистър от тях)и предния паралакс мери мнооого точно .
ПП Напоследък заради няколко стари серии на Бушнел разбрах на какво се дължи добрата им репутация.
Напълно съм съгласен! Най-хубавото стъкло слагано на бушнел.Сравнен с елит 6500 и голямо нико, гледа по добре! М/у другото очаква се новия елит 4200 със SF
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Любо (Саундмакс) е свикнал с преден паралакс и според мен Бушнел Елит 4200 е най-доброто за пружинка ФТ и в този ценови диапазон.
На световното имаше пружинкаджии точно с този бушнел. Да няма го с милдот, но за ФТ е по-добре да се стреля на кликове, а елита си клика добре. 850 лева е добра цена за Елита , втора ръка на по няколко години ползвани в Англия по форумите гледам вървят 300 паунда (значи и цена държи). Това което чета за него е че няма шифтове на различни температури и че мери точно. Може да му се сложи едно рингче малко по широко (но не като на снимката на Рачо) Казват че въпреки малкото разтояние между 45-55 ярда отсича много точно и се мери без проблем.
Даже в момента чета теми за пружинкаджии дето търсят оптика с по-ниско тегло и предпочитат този бушнел, защото другата алтернатива за лека ФТ оптика е Леуполд Компетишъна (но е фискирано увеличение и скъп), а за променливо увеличение лека оптика е Марч 10-60 :)
 
Последна промяна:

dreamdreamt

Потребител
Здравейте колеги, мисля, че по моя казус локализирах проблема.
Чудех се просто какъв метод да използвам и реших с известния метод с огледалцето с ластиците.
Предния паралакс настроих до край на безкрайност, зума на минимален (3х)
От елевейшъна и уиндиджа на оптиката настроих (нулирах) реалния кръст и отразения (огледалния) напълно да съвпадат. Направих няколко изстрела да видя дали откатът ще размести нещо, но не забелязах промяна. След това ми текна да почна да въртя напред назад паралакса и зума, от единия край в другия. След няколко тура върнах настройките в изходно положение, в което бях нулирал в началото оптиката и.... разминаване. Два три опита такива направих и резултатът беше един и същ - някога по-малко, някога повечко разминаване от нулираното, но го имаше. От вашата практика какво би ви говорило това :)

Благодаря на колегите за предложенията, но повечето ми идват скъпички, а другите с фиксиран зум са на 6х, аз свикнах добре с 9х.
Разгледах снощи различни оптики и за сега съм се спрял на UTG 3-12X44 30mm TS
http://www.leapers.com/prod_detail....30mm&itemno=SCP3-U312AOIEW&status=&mtrack=1m1

Има същия вариант като параментри, само че е по-къс (водят го Compact). Кой е по-добре? Иначе ако има някой коментари за дадената оптика.... welcome ;)
 

anibis

Редовен Потребител
Някой може ли да ми каже,от къде да си взема силиконова смазка спрей,за О/пръстени?
Все ми излизат смазки за гумени уплътнения за вратите на кола.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
http://www.decocolor.bg/
Търсиш силиконов спрей. Аз от години ползвам само такъв. Не само за пушката и помпата. Дори за почистване на пластмасови приклади.



П.п. Намерих го.

http://www.decocolor.bg/index.php/produkti/tehnicheski-spreiove/silicon-spray-силиконов-спрей-detail

В повечето магазини за бои, както и в авточастите предлагат марката. Във авточастите повечето го имат наличен заради широкото приложение.

Sent from my A850S using Tapatalk
 
Последна промяна:
Нагоре