ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

dreamdreamt

Потребител
Може и моноблока или релсата да не са съосни с линията на оптиката, на 25м. да се пресичат двете линии и след това да се разминават и изстрелите да бягат на страни. Може и самата цев да е леко крива на ляво или дясно, няма да е за първи нито последен път нова пушка да е с крива цев.
Съгласен съм с теб колега, че това може да са възможни причини, но защо смятам че при мен не е така: когато рече да стреля, значи вертикалата я сече, независимо на какви дистанции и точно тогава се хващам за главата, колко добре стреля и си викам никакво баране и.......ето днес странна работа - първо местих групата да дойде наляво, а след това горе долу с толкова обратно !?!?
Между другото сега гледах с огледалце отпред дали не се движи свободно нанякъде вътре хикса. Някой знае ли добри методи за констатиране?
 

angel angelov

Потребител
Залагам на оптика,от нея идва местенето на прострелката

И при мен го имаше двукратно този проблем на пцп първия път на китаиска оптика бушнел която беше 100тина лв втория на липърс китаиска 6-24х50 въпросът е какво да се вземе в ниския ценови клас което да неизмества прострелката
 

dreamdreamt

Потребител
Последна промяна:

dberov

Редовен Потребител
По цената ще ги разбереш, не че най високия им клас са кой знае какво. За мен Hawke има само един сполочлив модел и това е малката Hawke Sidewinder 6.5-20x42, всичко друго на пълен зум или в сумрак е боза. Също както при Nikko Stirling единствения модел който си струва парите е голямото Нико и другото е талаш.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
По цената ще ги разбереш, не че най високия им клас са кой знае какво. За мен Hawke има само един сполочлив модел и това е малката Hawke Sidewinder 6.5-20x42, всичко друго на пълен зум или в сумрак е боза. Също както при Nikko Stirling единствения модел който си струва парите е голямото Нико и другото е талаш.

Напълно съгласен съм с теб. Гледал съм поне през дузина модели на Hawke и половин дузина Nikko и съм стигнал до абсолютно същия извод. Това и беше причината да се насоча точно към Hawke Sidewinder 6.5-20x42, а не нещо "по-силно".
 

dberov

Редовен Потребител
Струва според това от къде ще се купи. Най евтина е в щатите $470, в Кипър е 395 евро+20 евро доставка а в ebay.co.uk и ebay.de вече стария модел не се предлага а новия е 339 паунда в UK или в Германия 490 евра. Тук могат да ти я донесат по поръчка за 925лв.
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Ако е. за пружинка има едни фиксирани 4х32 люгер ...аз ползах такава и беше по лесно да виждам и целя с нея отколкото с китайка 3-9х40..присто тоя люгер държи на откат и е много бистър...110 -120 лева беше..фиксиран и без паралакс но на гамото ми държа 2 години и после го продадох. Имаше го скоро в армс-бг.ком
 

dberov

Редовен Потребител
Сигурно ще се повторя обаче ми се вижда много добро решение в твоя случай
http://pushka.eu/product/Оптика_LEAPERS-6x32-mod.SCP--632MDL3R
За пружинна пушка и аз съм на мнение че е добре да се вземе оптика с фиксиран зум и като цена предложената от теб е добро решение но колегата е писал по назад че иска с оптика голямо увеличение а не виждам каква да е тя хем евтина хем хубава.
Видях една която е внесена от USA и мисля че по добре да купи ползвана но хубава от колкото нова боза + това колегата Propar го познаваме като точен човек и няма риск от стъпване на криво.
Търся оптика с по голямо увеличение до 300лв
имам едно ТАСКО 8х32-50 30мм туба за тия пари
 
Последна промяна:

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
За ФТ като за начало става ли?
За ФТ като за начало ЗОС 10-40х50..скоро продаваха един за 190 лева. Не знам колко струва нов ..моя на времето го купих втора ръка с колело и сенник и наочник за толкова.
Не знам на силна пружинка държи ли ....на 16 дж Айр Армс тх200 държи
 

оги-пз

Редовен Потребител
Зоса за начинаещ е най добре.
Следва МТЦ 8х32х56
След това биг никото и нагоре по стълбата.
Моето мнение е че ако няма да е профисионално занимание с ФТ зоса или мтц са перфектни.
 

Propar

Потребител
Аз имах ZOS 10х40-60 чисто нов внесена благодарение на Божо.
Не бях доволен . След 25-30 изстрела започваха да ми сълзят очите .
За осем годишен опит стигнах до заключението , че : Евтино - хубаво няма :
 
Последна промяна:

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
За ФТ като за начало става ли?

Не, не става. Увеличенето е твърде малко, за да постигнеш задоволително мерене между 40 и 50м.
ZOS става, но да те откаже от спорта или в по-добрия случай от евтините "компромиси". МТС 8-32Х60 е първия заслужаващ си вариант за по-нискобюджетна оптика. Имай предвид, че цената й е 2-3 пъти по висока от ZOS примерно. Ако намериш такава, но нямаш пари за Falcon, то това е правилния избор за начало.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Не, не става. Увеличенето е твърде малко, за да постигнеш задоволително мерене между 40 и 50м.
ZOS става, но да те откаже от спорта или в по-добрия случай от евтините "компромиси". МТС 8-32Х60 е първия заслужаващ си вариант за по-нискобюджетна оптика. Имай предвид, че цената й е 2-3 пъти по висока от ZOS примерно. Ако намериш такава, но нямаш пари за Falcon, то това е правилния избор за начало.
Да, и не случайно, и аз искам именно МТС 8-32Х60 :)

Да разбирам ли че е и достатъчно здрава да държи на пружинка (с Дампа моноблок)?
ДА :cheers:
 
Последна промяна:
Нагоре