ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Аз толкова лекичка оптика от този клас за първи път виждам-под 800 грама е :bravo:
Недостатък е, че гледа от 15 ярда, но и това се оправя! Цената е поносима за ФТ оптика, ще трябва да прочетем отзиви на ползватели.

Kъм 850 грама е. Във втора фокална и ретикъла е реален при увеличение 40. Очаква се лятото да достигнат пазара в UK. Това че не фокусира до 8 метра не е проблем с едно фокус адапторче !
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Приликата с лица и фирми от Форума е случайна, и не трябва да се приема за реклама или обида.;)
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
КОлеги имам един въпрос. Малко съм попрецакал резбата на Sightron-а (камбаната отпред - резбата където се завива сенника) гледам там където захваща първото каналче се е прецакало. Та да знаете как може да се възстанови тази резба ? Търся майстор в София да възстанови резбата, че сега не мога да си навивам сенника на оптиката!
 

stm

Потребител
Здравеите,

Търся някаква непретенциозна оптика за хатсан ат 44 или за флоберка ,още не съм решил къде да я слагам

Какво ще кажете за това :
olx.bg/ad/opticheski-pritsel-bushnell-elite-4-16x50-ID5nvrA.html

Трябва да се събера в около 100 лв,голяма криза в момента....

Този паралакс за какво точно служи и ще ми бъде ли от полза ?
 

streliamto4no

Потребител
Ей начи, сичко с големи мъки става. Турих си нова оптика и се родих направо. Ама моноблока и оптиката стоят накриво. Скобите на моноблока тря се пилнат от едната страна, някои правил ли го е и как става. Реших да питам, а де да пробивам първо както направих с пушката.
 

lynx

Редовен Потребител
Я пусни някоя снимка, да видим какво не е наред?
Обикновено повечето неща се оправят без пили и чукове.
 

stm

Потребител
Здравеите,

Търся някаква непретенциозна оптика за хатсан ат 44 или за флоберка ,още не съм решил къде да я слагам

Какво ще кажете за това :
olx.bg/ad/opticheski-pritsel-bushnell-elite-4-16x50-ID5nvrA.html

Трябва да се събера в около 100 лв,голяма криза в момента....

Този паралакс за какво точно служи и ще ми бъде ли от полза ?


МОля за малко внимание
 

sts1969

Редовен Потребител
Погледнах обявата, направи ми впечатление нещо което явно е грешка:
"- паралакс на фокуса от 18 метра до безкрайност". Ако е вярно, то тази оптика няма да ти допадне, избистрянето на образа от паралаксната корекция е добре да започва от 8м. поне. А тези глупости че е "Аргоно" напълнена, че е 100% водо и удароустойчива...направо ги забрави. Питаш за какво служи тази корекция, има си тема в която е отделено нужното внимание на този въпрос, на кратко служи за намаляване на грешката от фактора "оптичен прицел" и за по-прецизна и точна стрелба.
 
Последна промяна:

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
КОлеги имам един въпрос. Малко съм попрецакал резбата на Sightron-а (камбаната отпред - резбата където се завива сенника) гледам там където захваща първото каналче се е прецакало. Та да знаете как може да се възстанови тази резба ? Търся майстор в София да възстанови резбата, че сега не мога да си навивам сенника на оптиката!
Някой нещо по моя въпрос да знае?
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Някой нещо по моя въпрос да знае?
Пусни една снимка да видим колко се е прецакала резбата, че да го мислим тогава. Минават ми разни идеи ама като не мога да видя какво е положението не знам ще станат ли. Отделно каква е резбата външна вътрешна?

И както писа Анди питай Павката.
 

Б.Богданов

Потребител
Здравеите,

Търся някаква непретенциозна оптика за хатсан ат 44 или за флоберка ,още не съм решил къде да я слагам

Какво ще кажете за това :
olx.bg/ad/opticheski-pritsel-bushnell-elite-4-16x50-ID5nvrA.html

Трябва да се събера в около 100 лв,голяма криза в момента....

Този паралакс за какво точно служи и ще ми бъде ли от полза ?
Според мен една такава нова оптика не струва повече от 70 лева.

Настройката на паралакса служи за изчистване на образа в съотношението м/у скалата на оптиката и целта. Това се налага при при различни дистанции до целта. С една дума - на различна дистанция с него коригираш /премахваш/ замъгляването на целта.
Много важен елемент за една оптика... Удобно е да бъде разположен странично.
 

andi

Редовен Потребител
Настройката на паралакса служи за избягвания на т.н. паралаксна грешка в прицелването при далечни изстрели .
 

lynx

Редовен Потребител
Пусни една снимка да видим колко се е прецакала резбата, че да го мислим тогава. Минават ми разни идеи ама като не мога да видя какво е положението не знам ще станат ли. Отделно каква е резбата външна вътрешна?
И както писа Анди питай Павката.
Задачата е с повишена трудност и Васко трябва да го снима на макро :D
По спомени резбата на Цитрона там беше 62мм.х0.4мм -некъФ УжасТ! :wall:
Има оправяне, но ще е трудно и скъпо! Сещай се, стъпка 0.4мм...:mad:
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Задачата е с повишена трудност и Васко трябва да го снима на макро :D
По спомени резбата на Цитрона там беше 62мм.х0.4мм -некъФ УжасТ! :wall:
Има оправяне, но ще е трудно и скъпо! Сещай се, стъпка 0.4мм...:mad:
Резбата е едно към едно с тази на Биг Никко.
 

lynx

Редовен Потребител
Васко, ако имаш дремелче, може да сложиш някое борче като карфица остро и съвсем внимателно да зачистиш каналите, там където е сдъфкана резбата.
После с перманентен маркер или черен мат може да се дегизира ремонтирания участък.
Ако нямаш инструменти, занеси оптиката на някой златар или часовникар да го оправи.
Естествено, носиш оптиката в комплект със сенника, за да пробва дали се навива свободно след ремонта.
Може да залепиш предварително хартиено тиксо на предната леща, за да не пострада при човъркането на резбата.
 

stm

Потребител
Според мен една такава нова оптика не струва повече от 70 лева.

Настройката на паралакса служи за изчистване на образа в съотношението м/у скалата на оптиката и целта. Това се налага при при различни дистанции до целта. С една дума - на различна дистанция с него коригираш /премахваш/ замъгляването на целта.
Много важен елемент за една оптика... Удобно е да бъде разположен странично.

Здравейте , сега забелязах това :

http://www.ebay.co.uk/itm/Tactical-...hash=item2805ec20b0:m:mtKZ0ECpPsYIk6iopU9eHig

Мнение за това?

Понеже флоберката е без мерни прибори , ако сложа такава оптика и върху нея един бързомер как ще е според вас ?

Как се нарича модела оптики с място за монтаж по тях ?
 
Нагоре