ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

roskokn

Потребител
Аз имам,трябва ти монтаж тип,,лястовича опашка,,11мм.Даи снимка на пушката и на монтажите които имаш да ти помогнем.На пушката снимаи мястото където седи оптиката,монтажите ги снимаи от долу.
 

st_beer

Редовен Потребител
С тези монтажи няма как да ти се случат нещата.
Вземи си този моноблок. Универсален е и е хубав. Ще ти свърши работа
Монтажи и стойки - Универсален моноблок Konus Ф25 Ф30 11 мм и 22 мм N7237 - Konus Universal mount for 30-25 mm riflescopes N7237 (pushka.eu)
Докато работих в магазина го монтирах на доста пружинки и е хубав от лично наблюдение го препоръчвам.
 

st_beer

Редовен Потребител
Ще стане. Монтирал съм го на такава пушка. ЗА оптика с 30 мм тръба се вадят пръстените, а в твоя случай е 25 мм и се прави с пръстените. За да се захване към пушката се развиват трите болтчета напълно и се обръщат шиничките да стана за 11 мм.
Забравих да спомена за стоперното винтче. То се развива на ръка да се маха ако не ти паства на отвор и се навива на по-предната дупка с резба. Сега може да не ти е ясно за какво пиша, но като го хванеш в ръце ще си ме разбрал.
 

Frankeiy

Потребител
Някой знае ли дали 5 метра хоризонтален път са проблем за аспиратор за кухня, че ги забърках едни...?
Ще има и два, три завоя на 90 гр. да може да влезе в куфар.
 

astra

Редовен Потребител
Някой знае ли дали 5 метра хоризонтален път са проблем за аспиратор за кухня, че ги забърках едни...?
Зависи от сечението на въздухопровода. Сложи тръби с най-голямо възможно сечение, за да нямаш особено съпротивление на въздушния поток пък, ако ще и 10м да е дължината. Ще спечелиш и доста по-тиха работа на цялата аспирация.
Преди 1-2 години смених въздоховодите с препоръчаното сечение с такива с максимално възможното за монтаж и останах твърде доволен. А бях тръгнал да сменям аспиратора, че е шумен, а не тегли добре :)
 

emci74

Редовен Потребител
При мен е 7м и няма проблем..... след като инсталирах някакви немски тръби, които имат насочващи въздушния поток ламели на извивките. Преди това с гофрирана алуминиева тръба- биг проблем!
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
160мм неръждавейка димоотвод. 3,6 м с 3 колена и преходна муфа за изхода на аспиратора. Гладък отвътре, сглобките са с о-пръстени(няма свистене), самоносещ. Има и естетичен вид, може да не се вкарва в кнауф. Е, не е евтин кат алум. гофре, ама то не вършеше работа наистина.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Сглобките са с достатъчна стегнатост, посредством о-пръстени. Няма хлабини. Няма и скоби към стена или таван, конструкцията си е самодостатъчна. Котела на парното също с такива, само че 200 мм. Също няма ни звук ни стон.
 

Frankeiy

Потребител
Ще бъде с пвц тръби. Вместо куфар от картон, ще направя такъв от същата плоскост като на кухненските шкафове-става въпрос за 130см. участък преди да вляза в гаража. А там ще си остане на гола тръба. По ме притесняваше дали хоризонталния път и изпаренията ще се разберат, но щом при вас работи значи действам.
Благодаря.
Поздрави.
 

oblaka

Редовен Потребител
ФТКС
Вземи си аспиратор с добър дебит. Продават се отделно промишлени вентилатори. Вършат перфектна работа.
 

Бай Колю

Редовен Потребител
Буквален превод:
Пилотът на НАТО се разплака след срещата с руския Су-30 над Балтийско море. novostivl.ru "Бях на ръба. Бях толкова скован от страх, че дори стигна до върховете на пръстите на краката ми. Разбрах, че руският пилот изпробва възможностите ми и възможностите на самолета ми, налагайки близки бойни действия. Мислейки за това ме накара да плача неволно"
1f62d.png
- каза той. При завръщането си в базата редовен психолог му поставил диагноза нервен срив, затова пилотът бил изваден от полетите и изпратен у дома.
 

Djack

Редовен Потребител
Коментарите под клипа и те са интересни! Е, малко контрастират с драмата и психолога, ама...!
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Буквален превод:
Пилотът на НАТО се разплака след срещата с руския Су-30 над Балтийско море. novostivl.ru "Бях на ръба. Бях толкова скован от страх, че дори стигна до върховете на пръстите на краката ми. Разбрах, че руският пилот изпробва възможностите ми и възможностите на самолета ми, налагайки близки бойни действия. Мислейки за това ме накара да плача неволно"
1f62d.png
- каза той. При завръщането си в базата редовен психолог му поставил диагноза нервен срив, затова пилотът бил изваден от полетите и изпратен у дома.
Нещо обърка темата май?
То туй си е за любопитните простотии.....
 
Нагоре