ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

Kotarak

Потребител
Здравейте, колеги.
Искам да изкажа впечатление от днес..Без да подкрепям или упреквам някой..Всеки си знае положението и всеки иска нещо хубаво на ниска цена,но...
Излязохме да простреляме една флоберка 22ри калибър с една оптика Диана пак от Алито за 100на лв..
Извадена от кутията се оказа че кръста не се мести въобще нагоре и надолу..Можеше само наляво и надясно..
Незнам може би случайност или лош късмет...Но факт..Може би наистина трябва да се прежалят малко повече пари ,но да имаш гаранция за нещо качествено..
 

sts1969

Редовен Потребител
оптика Диана пак от Алито за 100на лв..
Не разбрахте ли, че хубаво евтино няма. Имаше преди години евтини Липърси за 350лв някаква цветна серия, и те си имаха даже торба косури...какво очаквате от оптика за 100лв.
Петел за 1лв ...пее колкото за 1лв :pardon:
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Имаше преди години евтини Липърси за 350лв
https://gunshop.vertex-bg.net/Shop/Product/Оптически-прицел-3-12x44-30-mm-SWAT-с-подсветка-RGB-EZ-TAP-превключвател-дължина-356-mm-5b4de77215e82
Още ги има. Имам я от 10-15 години. Подсветката е боклук! Диоптричната корекция "хлопа" и си мести кръста, но аз като си нагласих по моето око диоптъра, стегнах окуляра към корпуса на оптиката с дебел о-пръстен и заспа!
п.п. Имам оптика за 2к. и като и развих диоптричния коректор също се наблюдава този проблем. Обаче и там му намерих цаката и не седнах да рева по форумите! Явно колегата се е налапал с много теория и практиката му куца.
 

njatanasow

Редовен Потребител
Здравейте, колеги.
Искам да изкажа впечатление от днес..Без да подкрепям или упреквам някой..Всеки си знае положението и всеки иска нещо хубаво на ниска цена,но...
Излязохме да простреляме една флоберка 22ри калибър с една оптика Диана пак от Алито за 100на лв..
Извадена от кутията се оказа че кръста не се мести въобще нагоре и надолу..Можеше само наляво и надясно..
Незнам може би случайност или лош късмет...Но факт..Може би наистина трябва да се прежалят малко повече пари ,но да имаш гаранция за нещо качествено..
Колега и на теб ли да пиша защо стрелям с Леополд за над 1500 долара на мойта флоберка 22ри кал.Как не разбрахте ,че хубавата оптика вади най доброто от пушката.Това,че пестите с евтина оптика си е пълна заблуда защото хвърляте пари за нещо което не върши работа и в крайна сметка ще ви излезе по скъпо да си купите добра оптика!Дано си ме разбрал правилно! :cheers:
 

st_beer

Редовен Потребител
Аз до последно бях с такава като от клипа и си бях доволен за стрелба по мишени за кеф. Беше евтина, китайска и хубава според моите изисквания.
 

xpresident

Редовен Потребител
Майстори, някой лакирал ли е дюшеме? Колебая се с какъв лак да го мина. Ново е, искам да остане свело.
 

astra

Редовен Потребител
Майстори, някой лакирал ли е дюшеме? Колебая се с какъв лак да го мина. Ново е, искам да остане свело.
Васко, преди години лакирах стар паркет, след като го изциклих, с гръцки яхтен лак. Стана по-хубаво отколкото очаквах и 5-те години през които ходих по него не го изхабиха.
 

Dominus

Редовен Потребител
Майстори, някой лакирал ли е дюшеме? Колебая се с какъв лак да го мина. Ново е, искам да остане свело.
Защо не го минеш с масло? Аз не обичам лакове. На лидл имаше големи кутии масло което според мен е по-добро от бохумита.
 

rivan

Редовен Потребител
Ако го мине с масло, след време ще потъмнее, ако го мине с лак, ще запази светлия цвят. Има лакове за паркет, реактивни, нанасят се с противогаз, че много миришат, но са издържливи. Яхтените също стават.
 

xpresident

Редовен Потребител
Защо не го минеш с масло? Аз не обичам лакове. На лидл имаше големи кутии масло което според мен е по-добро от бохумита.
Защото е чам (бял бор), а маслото е подходящо за твърдо дърво. Лака прави повърхността по-твърда и не остават отпечатъци от всичко. Иначе отвън къщата ми е само с масло.
Има лакове за паркет, реактивни, нанасят се с противогаз, че много миришат, но са издържливи. Яхтените също стават.
50% ми препоръчват с яхтен. Но той е много мек, ще се драска лесно и бавно съхне, ще иска поне месец. Имам предвид български яхтен на Леко, другите ми идват скъпи.
Колебая се между яхтен и полиуретанов. Тези реактивните от едно време не знам дали ги има още, но не ги ща.
Има и някакви на водна основа.
 

Dominus

Редовен Потребител
Меката дървесина с каквото и да я минаваш твърда няма да стане. Бий му един уретанов лак. Малко матов седи. Мисля, че ще свърши работа. Яхтения е лъщялка.
 

xpresident

Редовен Потребител
Васко, преди години лакирах стар паркет, след като го изциклих, с гръцки яхтен лак. Стана по-хубаво отколкото очаквах и 5-те години през които ходих по него не го изхабиха.
Гръцкия яхтен излиза доста по-скъпо от полиуретановия. Предпочитам да го ползвам за яхта.
 

sts1969

Редовен Потребител
Последно и аз реших полиуретанов двукомпонентен.
Васко, сигурно ти е останала някоя изрезка от дюшемето...пробвай ефекта първо на нея, за колко време съхне, как променя цвета след всяка ръка. Може след първата ръка, дървото да "настръхне" и да се наложи леко зашкурване. :cheers:
 

Dominus

Редовен Потребител
То трябва да е топола че да настръхне. Иначе си е правило винаги да се пробва на малък участък и после изцяло.

Ползвал съм еднокомпонентен уретонов, но не и на чам, ама като му гледам цената.... А е купуван преди 7-8 год.IMG_20220108_114830.jpg
 
Последна промяна:

runi.b

Потребител
Има на Левис добри мат лакове
В големите магазини продавачите ги познават и ще те насочат
 
Нагоре