ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

emci74

Редовен Потребител
От няколко дни не мога да вляза във форума с ИП от чужбина. Въведени ли са някакви ограничения или проблема е в моя телевизор?
 

xpresident

Редовен Потребител
Не, болтовете са залепени и не трябва да се пипат. Изглежда монолитен но не е.
 

sorcerer

Новодошъл
Здравейте! Интересувам се оптиката LEAPERS 6X32 1" BUGBUSTER SCOPE, AO,MD, QD RINGS дали е подходяща за въздушна пушка Diana ar8 n-tec. С газово бутало в калибър5.5 по данни е 32 джаула.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Да споделя от малкото си опит. Много е важно по какво и на какви дистанции ще стреляш. Отстройката от паралакс трябва да е до тумблерите за корекция, че ако е отпред е мноооого тегава работа.
 

sorcerer

Новодошъл
По хартиени мишени ще се стреля на дистанция до 50м. Итересува ме дали ще издържи на отката, а също и дали да ползвам прилежащия към нея монтаж, или да купувам друг. За настройката на паралакса не ме бърка да е отпред.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Благодарение на Николай Атанасов от Росен можах да видя разликата от оптика да оптика. Благодаря Ники. Та както той се изрази : с тая оптика да стреляш по зайци. И на 25м и на 50м кръста на оптиката скрива мишената! То зависи и от мишената де. Ако е с размера на заек, няма проблем. :)
 

lynx

Редовен Потребител
Здравейте! Интересувам се оптиката LEAPERS 6X32 1" BUGBUSTER SCOPE, AO,MD, QD RINGS дали е подходяща за въздушна пушка Diana ar8 n-tec. С газово бутало в калибър5.5 по данни е 32 джаула.
Този Липърс е от по-скъпите и УЖ е направен да издържа на силен откат/накат на пружинните въздухарки.
Ако искаш да спиш по-спокойно, че оптиката няма да се изсипе скоро, може да купиш един Дампа моноблок(около 150 лева са).
Ето го какво представлява, качен на твоята Диана:
 

leopardars

Потребител
Здравейте,
бъдете живи, здрави и много успешна година.
Понеже темата за уведомиелния режим на ВО е заключена, ще питам тук.
Предлагат ми пушка закупена от чужбина, която не е регистрирана в КОС.
С договор за покупко/продажба м/У мен и продавача, ще мога ли да я уведомя в служба КОС.
 

sts1969

Редовен Потребител
Не виждам защо да не можеш, щом ще разполагаш с договор за полупко-продажба, ще имаш 2 седмици (от датата на договора) да я уведомиш в КОС. Аз съм правил няколко продажби, и винаги съм се "подплатявал" с копие от личната карта на другият човек от договора, за да не се опитат да ме разтакават нашите КОС-аджии (в наше село по някога са малко чепати) :D . Това си зависи от случителите в службата явно. :cheers:
 

dberov

Редовен Потребител
Здравейте,
бъдете живи, здрави и много успешна година.
Понеже темата за уведомиелния режим на ВО е заключена, ще питам тук.
Предлагат ми пушка закупена от чужбина, която не е регистрирана в КОС.
С договор за покупко/продажба м/У мен и продавача, ще мога ли да я уведомя в служба КОС.
Темата за "Закон за притежание, носене и употреба на Пневматично оръжие" е заключена а не изтрита поради многократното задаване на едни и същи въпроси и ортговорите не веднъж са ескалирали в спорове та накрая темата се омаза, но информацията си е налична там, включително и отговора на твоя въпрос. В твоя случай, няма да имаш никакъв проблем с уведомяването. Дори и вече да сте подписали договор за покупко-продажбата чийто срок изтича, с продавача по всяко време можете да унищожите стария и да си подпишете нов договор, с нова дата за да се уведоми в срок.
Успех!
 

sts1969

Редовен Потребител
Даже помня че единият път не бяхме сложили дата на двата екземпляра от договора, за да се разберем с продавача коя седмица ще е най-удобно и за двамата да отидем в клоновете на КОС, бяхме от различни градове. ;)
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Здравейте отново. Някой може ли да ми каже в приложението Стрелок, тази графа "SCOPE HEIGHT" какво означава и какво се попълва в нея.
Screenshot_2020-01-03-12-17-27-780_com.borisov.strelok.png
 

Pcp

Потребител
И аз имам въпрос за програмката.Как изчислявате БК на проектила?По две скорости или има и друг начин?
Питам защото имам разминаване в скоростите които показва програмата и измерените такива.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
И аз имам въпрос за програмката.Как изчислявате БК на проектила?По две скорости или има и друг начин?
Питам защото имам разминаване в скоростите които показва програмата и измерените такива.

Другият възможен и предлаган вариант от ChairGun e съответните пропадания спрямо прострелката на определена дистанция. Но метода с два хронографа е най-точен.
 

Pcp

Потребител
Ами излиза по калкулатор 0.289,а по стрелок за да ми отговаря скороста с измереното-0.070.
Меря дулна скорост 285м/с,а на 50метра 255м/с.Къде бъркам?
 
Нагоре