ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

lynx

Редовен Потребител
И аз наскоро имах проблем с абв-мейла, само че доста по-различен.
При опит да отворя даден мейл, следва дълбок замисъл и плюе съобщение "Заявката не може да бъде изпълнена, опитайте по-късно".
От същия компютър други абв-мейли се отварят без проблеми. Явно е нещо по сървърите за съхранение на данните и аз съм се паднал на проблемния сървър.
Ще трябва да се разровя из настройките на абв-то и да търся опция за автоматично препращане на всеки получен мейл към друга поща, за всеки случай.
Писах на админите и ми пращат разни "препоръки", да си чистя бисквитките, да клекня 3 пъти и да се завъртя обратно на часовниковата стрелка преди да си отварям мейла :)
Ще му намеря решение, но е досадно...
 

Hidden

Редовен Потребител
Мейли с такова съдържание пристигат по 5-6 на ден на всичките ми пощенски сървъри.
Даже не се и опитвам да си влизам в пощата. Всичко това е фишинг, който да те накара да го направиш.
Директно десен клик с мишката и в спам листата, а от там в коша.
Имам пощенски сървари, работеще безотказно от 1996, 2001, 2003 г, , още от времена, когато нямаше спам защити, само спазвам правилото за десния клик.
Не става дума за писмо - когато си напишеш паролата ти излиза като "оправдание" защо не можеш да си влезеш в пощата.
 

joro_ihr

Редовен Потребител
Писма и аз не отварям, при опит да вляза първо зацикли, после ми изкара съобщение, че е блокирана пощата и след като я възстанових имах изпратено писмо, което не е от мен.
 

ohubohu

Потребител
Пуснаха ми мейла. Разгледах историята и се оказа, че на 24.05 в 23,31 е влизано от IP адрес от Сърбия, а след него от още 80 айпита от цял свят. Преди това не съм отварял входяща поща от непознат адрес, но имах две такива писма от 24ти. Така също имаше много съобщения за недоставена поща. Най-вероятно Нет инфо са имали пробив, за който не се съобщава. Но си смених веднага паролата :D
 

dberov

Редовен Потребител
Колеги, имам една питанка.
До скоро използвах само Андроид устроиства, но преди няколко дена ми подариха iPhone.
В App Store не намирам ChairGun а знам че проложението беше наличео там.
Не искам да джейлбрейк-на телефона само за да видя дали го има в blackmart, затова моля, тия които използват ios да споделят има ли начин се инсталира ChairGun и ако да как, откъде...тн.
 

dberov

Редовен Потребител
Благодаря Рачо, не се бях сетил да проверя в сайта на Хоук.
Ще си карам с Андроид устроиствата, ChairGun си работи пък и си пазя приложението. Тоя iPhone и без това не ми легна на сърце, понеже аз работя през телефона, когато не съм пред компа а с ios това е и трудно и скъпо.
 
Последна промяна:

didarai

Редовен Потребител
Такаааа . Нова тема ... :D:D
Ще си правя мебели от палети .
Та ...проблема е боядисването .
Шлайфан до бяло чам . Искам да докарам цвета долу на снимката (некъв "бор" ще да е ).
Той дойде от маисторите , които ми правиха дюшамето . Май беше някакъв двукомпонентен лак .
Освен цвета , това което търся е начинът по който го боядисаха . Просто удариха една ръка и готово . Зорлем ги накарах да ударят втора . Т.е. тва не попива като нормален лак и да трябват минимум 3 ръце . Това което не искам обаче е да е лъскаво като пода . Те май имаха опция за мат лак , но не го знам къв е този .
Та ..последно , ....искам цвят бор(светъл , но не безцветен) ,да го получа от една ръка и да не е лъскав .
Някой , знае ли кво да взема ?
Мисля за и нещо водоразтворимо също , но не съм запознат с тях и от това което съм виждал , то боядисва повече и скрива шарките на дървото , вместо да ги подчертае като лака .
 

Attachments

  • IMG_20190606_205119217.jpg
    IMG_20190606_205119217.jpg
    309.5 KB · Прегледи: 37

bleu81

Редовен Потребител
Ако тия мебели ще са за външна употреба само полиуретанови лакове на водна основа. Фладера с тях не е много красив но за сметка на устойчивоста на ув и мокрене че чама и без това не издържа дълго на открито. Първо грунд или разреден лак за основа. След него дървото ще трябва да се шлайфа с по финна шкурка да се оберат изкочилите влакна и после 2 ръце лак. Имам пейки и маса от чам с лак сократес на открито от 7-8 години в доста добро състояние. В никакъв случай "яхтен" лак. Ако ще се ползва вътре вече има много начини да се получи красив фладер (ако изобщо го има) включително с масла и восъци но чама е мек и маслата не добавят здравина .. Затова ги ползвам на по твърди дървесини
 

lynx

Редовен Потребител
Хубавите лакове не са много евтини.
Бих ти препоръчал да отидеш в някой Практикер или друг подобен магазин.
Там ще ти препоръчат каквото ти е нужно, има голям избор.
Матови, гланцови, едно или двукомпонентни, оцветени и безцветни....
Преди време за едно дървено стълбище търсих подобен лак, като това което ти търсиш и си харесах на Levis.
Нещо подобно на този по-долу беше, доста добро попадение.
Вече години газене и е като вчера положен, не се драска, матов е и не се хлъзга.
https://www.praktiker.bg/bg/Lacuqer...LEVIS-Ultravernis-Acryl-Parket-Satin/p/493740
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
https://orgachim.bg/wp-content/uploads/2018/07/Orgachim_Catalogue_2016.pdf

Отвори на 37ма страница.
Преди това грундирай с
https://www.orgachim.bg/porachka/leko-impregnacionen-grund-za-durvo/
И двете съхнат бързо и лесно се нанасят с четка. Покритието на лака не е лъскаво.
Знам, че искаш на една ръка и да е лесно, но после е трудно.
Ето ти и двукомпонентен, Това е лак за паркет, няма мат и не става за екстериор.
Ето ти и полиуретанов, водоразтворим. Става за вън и вътре.
https://www.orgachim.bg/porachka/timmer-poliuretanov-lak-za-durvo/
Както виждаш всичко е на Оргахим.
Рекламен агент на фабриката ... не съм.
Можеш да купиш на много и на различни фирми. За по-малко и за повече пари.
Тук цената и качеството са в добро съотношение.
Решението оставям на теб.
 

didarai

Редовен Потребител
За вътре са . В дървена къща . Затова ще ги минавам първо с некъв пенкилер за гадини една ръка . Не знам какъв и какъв е ефекта от него . За тва искам втора ръка лак (като дюшамето но не гланц ) и да не се занимавам повече , че доста работа си имам и без боядисването...
 

Dominus

Редовен Потребител
Аз си взех от бриколаж някакво чешко правено в Бохумин, синтетично. Левис ми е малко скъпо. Това беше точно такова с тониращи съставки-БОР. Ползвах го за пейка и ограда. Имаше доста масла. Има голяма покривна способност.
 

xpresident

Редовен Потребител
Аз импрегнирам с Бохемит, водоразтворим за предпазване от насекоми и гъби, после масло Бохемит, има всички цветове. Но това е за конструкцията, за мебели по-добре лак щом ще са от чам.
 

Dominus

Редовен Потребител
Да, Бохемит съм ползвал. IMG_20190607_093850.jpgIMG_20190607_093903.jpgIMG_20190607_094247.jpg

На мен лично са ми много грози чамовите, лакирани мебели. Въпрос на вкус.
 
Последна промяна:

didarai

Редовен Потребител
Аз импрегнирам с Бохемит, водоразтворим за предпазване от насекоми и гъби, после масло Бохемит, има всички цветове. Но това е за конструкцията, за мебели по-добре лак щом ще са от чам.
Такова ми препоръчаха и май отговаря на което искам .
 

Васил Василев

Редовен Потребител
Тези разсъждения съм ги правил и аз, някъде много назад в темата, когато имах Липърс 3-12х44. Забелязъл съм че на евтините оптики нито зуума, нито скалата са верни. Примерно Липърса на увеличение 10 увеличаваше колкото Бушнела (Японски) на 8, а милдота му никъде не излизаше верен, не стигаше увеличението и на 12, а уж е при 10.
Някой знае ли как изглежда скала 4-plex ?
 

lynx

Редовен Потребител
2003c27cd51be71a347d29f1ca0fe09e.jpg
 
Нагоре