ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

sts1969

Редовен Потребител
Миро, последно купувах подобни инструменти от един магазин в приземния етаж на блока, отбелязан на картата с жълтият правоъгълник (точно до паркинга пред блока). Не ви знам имената на булевардите във Варна :-[, за това за улеснение съм ти отбелязал кръглата банка с жълто кръгче.
:cheers:
Варна.jpg
 

anibis

Редовен Потребител
Благодарско знам го магазина,на ул. Пирин,приземен етаж,те по-принцип са два големи магазина,в тоя тараф.
Но ме съмняват да имат такива нестандартни метчици.
 

sts1969

Редовен Потребител
Има метчици който са с по-тънко стебло от резбата, целият метчик влиза от единият край на отвора, и излиза от другия край. Аз имам такъв, но не помня колко мм. беше.
 

anibis

Редовен Потребител
Има метчици който са с по-тънко стебло от резбата, целият метчик влиза от единият край на отвора, и излиза от другия край. Аз имам такъв, но не помня колко мм. беше.
Ще разровя магазините,дано да излезе такъв метчик,и аз се сетих да търся с по-тънка опашка метчик М4 но дано да намеря,че тука нашите магазини са малко...o_O
 

nikisv

Потребител
Метчик за проходни отвори гайкови ,виж във Баш майстора на ул.Струга .
 

Hidden

Редовен Потребител
Вчера в раздела за обяви от мрежата имаше пост за Славия. Ето я снимката от обявата:
139169369_1_800x600_vazdushna-pushka-slaviya-631-cheshka-gr-vidin.jpg
Диоптрикът и мушката ме впечатлиха - пушката изглежда страхотно с тях. Та питането ми е някой знае ли какви са тези мерни прибори - марка поне, и дали мога да се сдобия с такива от някой наш магазин?
 

lynx

Редовен Потребител
За по-богатите фенове на оптики в първа фЕкална равнина, новия March 6-60x56.
Засега това е модела с най-голямо увеличение в FFP, кило и половина дзвер.
http://www.marchscopes.co.uk/genesis-6x-60x56.html

http://www.longrangesupply.com/stor...6-60x56mm-ultra-long-range-model-mar1096.html

Specification:

  • Integral Picatinny mounts
  • 67-82mm eye-relief wide-angle
  • 6 step illumination module with on/off clicks
  • 150 MOA windage.
1 turret turn = 50 MOA with 1⁄4 MOA click adjustments
  • 400 MOA of total elevation travel with Zero-set feature (300 up, 100 down)
  • 150 MOA of total windage travel (75 MOA left and right) 50 MOA per turn on each turret. 1/4 MOA clicks
  • 6x – 60 x 56 First Focal Plane. Highest zoom ratio and FFP magnifcation in the world
  • Integral Picatinny mounting-points on the main frame.
  • High Master lens system with 56mm objective.
  • Wide angle eyepiece with 25 degrees apparent field of view – 21.8 feet at 100 yards (low – 6x). 2.18 feet at 100 yards (high – 60x)
  • Side focus/Parallax from 10 yards to infinity.
  • Eye relief 67-82mm and exit pupil (low) 3.3mm and (high) 0.93mm
  • Reticle FMA-MT* for ELR (* MIL system and reticle coming later) Central gimble system and slider bearings with main frame (worldwide patents pending)
  • Weight 1.5 Kg
fma-mt_reticle.png

genesis1800.jpg
 
Последна промяна:

didarai

Редовен Потребител
Имам следния странен проблем . Нов нетбук на 4 месеца ( с гаранция) от 2 дена започна да ми се изключва сам , когато е на батерия по 2-3 пъти на ден . Прави го , все едно батерията е свършила , но тя е на 80-90% . Обикновено така: работи известно време на батерия , след което го оставям включен без да го ползвам да кажем 30 мин . при натискане на клавиш , изгасва . Включвам го отново , зарежда уин 10 , натискам клавиш , угасва пак . Включвам захранването , пускам го , няма проблем работи си . Некви идеи ?
За връщането е ясно , но нека е последен вариант , че не се знае колко месеца ще съм без него и с кви циркове .
 

sts1969

Редовен Потребител
Виж настройките на тоя шиб...н Уйн 10 как са настроени за заспиване и изключване. Аз го ползвам на лаптоп, и от 2-3 седмици (преди това не беше така), когато е на батерия започна да ми заспива по странен начин (въпреки че съм му дал само да гаси екрана). Не мога да го събудя само с кликане на мишката, иска да натисна бутона за power, след това ми вади надписа за логване. ???
 

Nikola

Потребител
Виж настройките на тоя шиб...н Уйн 10 как са настроени за заспиване и изключване. Аз го ползвам на лаптоп, и от 2-3 седмици (преди това не беше така), когато е на батерия започна да ми заспива по странен начин (въпреки че съм му дал само да гаси екрана). Не мога да го събудя само с кликане на мишката, иска да натисна бутона за power, след това ми вади надписа за логване. ???
1 към 1 с лаптопа ми с уйн 10, само дето се и изключва без причина.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Иди в настройките на "Захранване и Заспиване" и мини през всички опции, като си настроиш оптималното време. Провери и какъв плана за захранването е активиран, промени го на твой собствен. Провери също и функцията "какво да правят бутоните на захранването" при натискането им.
 

sts1969

Редовен Потребител
Не е без причина, зададено е някакво време за гаснене (изключване) от някой ъпдейт предполагам, не е виновна машинката. Ще трябва да се разровя по-дълбоко за да открия причината, но аз и без това съм свикнал да го държа на зарядното по цял ден, така че не ме притеснява много. Той лаптопа когато се зареди на 100% си минава в режим на подзаряд, даже зарядното му започва да изстива. Предишният ми нетбук го карах така 6 години безпроблемно. Аз това гаснене го установих по случайност, когато го забравих няколко пъти на батерия за цял ден. :cheers:
 

didarai

Редовен Потребител
Мина ми през ума за настройките , но го отхвърлих , защото не са променяни от както го ползвам . Ъпдейт не е имал скоро но сега ще погледна . Иначе и при мен заспиването си е направо рестарт . Не знам дали е само от Уина . Предният нетбук беше с 8-ца . Упдейтнах го до 10-ка и си дейстстваше както и преди . Но все пак бе преди година . Доста ъпдейт мина от тогава , но и машината е нова .

пп
Страното е , че и след угасването при включване пак изгасва веднага . Все едно си мисли , че батерията наистина е празна .
 

didarai

Редовен Потребител
Хе хе .... последните ми 3 лаптопа (от 2 г насам ) са с вътрешна (неизваждаща се ) батерия . Промених ся дет що можах . Да видим .... 111.png

Тва май свърши работа . Мина няколко теста без проблеми и падна от 100 до 30% без да се изключва .

:D:D:D
Побързах да се зарадвам . Заредих го 100% и като го изключих от захранването , малко по-късно се изключи и той ... да го е.а o_O
ПП
Хъмммммм .... ся се замислих . Преди да стане това дифендъра пак искаше да ми затрие активатора , а аз му дадох разрешение . Въпреки , че съм разрешил инсталационната папка , переодично дифендъра разпознава активатора като вирус и се налага да го разрешавам . Чудя се дали има връзка , макар поне от 2 месеца си го разрешавам така .
На другите лаптопи няма проблеми засега .


-----------------------------------------------------
ПП2
Ей ся майка ми твърди , че и изписвало съобщение , че имало на компа ъпдеити увреждащи батерията , но лаптопа се е ъпдейтнал преди час за последно и го няма вече , за да видя за кво става въпрос.
 
Последна промяна:
Нагоре