ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

apapazov

Редовен Потребител
Объркали са фут с инч. Един фут/стъпка/ е 30см и малко. Ако един клик е 1/4 фут ще е 7,5см което е невъзможно
 

sts1969

Редовен Потребител
Имах такъв вкаран от страната на жълтите братя, вижда добре...но винаги ще се намери някакъв кусур. На моята имаше 3 разхлабени винтчета...скалата играеше при въртене на зуума. Доста често има и прашинки по скалата или някоя от лещите (за спомен от Китай), с две думи ниска цена=много компромиси с качеството. Препоръчвам ти да се върнеш пак на Лиипърс.
 

andi

Редовен Потребител
И аз съм за Липърса , ама да не е от интернет . Че вече е една от най-ментосваните марки.
 

Bobo

Новодошъл
Здравейте Анди преди няколко месеца ти ми препоръча Липърс от интернет магазин СОТИС

Взех оптиката и сам доволен вече е на 1500 истрела
 
Последна промяна от модератор:

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Ами то си пише, че има два варианта - с топчета и с чашки. "available in both BB and pellet shooting versions"
Четете бе хора........
 

Dominus

Редовен Потребител
Днес ми подариха уред, който първоначално гледах като индианец. Сигурен съм, че и повечето от вас не са виждали. След гугъл справка разбрах, че е микрометричен уред за налягане. Оказа се, че е швейцарска марка, а самия модел е много старо производство, макар и да е буквално нов. Може да измерва налягане до 200 бара. Едно деление е 0.2 бара.
 

Attachments

  • IMAG0075.jpg
    IMAG0075.jpg
    215.4 KB · Прегледи: 52
  • IMAG0076.jpg
    IMAG0076.jpg
    189.5 KB · Прегледи: 51

lynx

Редовен Потребител
Имам някъде из нас подобна чудесия за автомобилни гуми :)
Но би трябвало да е за камиони, защото по спомени скалата му беше до 12 бара.
Точност 0.2 бара е впечатляващо!

P.S.
Павка, дойде ми една идея.
На уредчето ти май най-доброто приложение ще бъде за настройка/проверка на редуктори.
 
Последна промяна:

sts1969

Редовен Потребител
Здравейте! Някой сравнявал ли е далекогледите който продаваха в Лидъл, Ауриол 20-60х60, правили ли сте сравнение с по-скъпите модели с такива параметри на Брезер например, има ли осезаема разлика в качеството, как гледа този Ауриол?
 

methaa

Редовен Потребител
Аз имам такъв от една година. На 50 метра се виждат попаденията до х40, от там нагоре увеличението ще ти докара главоболие. На 25 метра всичко е сълза.
С други марки не съм сравнявал.
Има клипове в ютуб но май беше с друга марка... Потърси ги.
 

оги-пз

Редовен Потребител
Имам такъв от 2 години.
Струваше около 60лв. Не съм го ползвал, а аз си и знаех че няма да го ползвам, но цената беше примамлива, а и като го видях вътре в магазина на тъмно как гледа не устоях.
Картината е невероятна за неговите 60лв.
Гледал съм през бушнел за 250лв мисля беше и разлика не видях, нито в гледането, нито във дизайна, само на единия пишеше бушнел.
Ако си се запътил да вземаш такъв, вземай няма да съжаляваш.
Ако идваш на копринка мога да донеса моя да погледнеш през него.
 

methaa

Редовен Потребител
До колкото си спомням цената беше 60-65 лева в комплект с калъф, кърпичка и тринога. От х40 нагоре може да се гледа но доста уморява очите, а на 60 е отврат. Ще потърся клипче да видиш за какво става дума.
 

hristoss

Редовен Потребител
ФТКС
Струва 59 лева.
Заслужава си парите,гледа доста добре на всякакво увеличение,но си иска тринога при по голямо увеличение.
 

didarai

Редовен Потребител
Това ?
-----------------------------------------------------------
ПРОЦЕСОР

Производител на процесор Intel
Тип процесор Intel® Pentium® Dual Core
Модел процесор 3556U
Модел Haswell
Cache 2048 kB
Технология на процесора 22nm
Брой ядра 2
Честота 1700 MHz
Вграден графичен процесор Intel HD Graphics

---------------------------------------------------------------

Или това ?

------------------------------------------------------------

ПРОЦЕСОР

Производител на процесор Intel
Тип процесор Intel® Pentium® Quad-Core
Модел процесор N3710
Модел Braswell
Cache 2048 kB
Технология на процесора 14 nm
Брой ядра 4
Честота 1600 MHz
Turbo Boost до 2560 MHz
Вграден графичен процесор HD Graphics 405
 
Нагоре