ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Виж дали стъклото не е залепено за корпуса с двустранно тиксо и дали не може да отлепиш него и да почистиш. След това го залепи пак . На повечето модели е така. Тоя е скъп и може да не стане но все пак виж ..
 

dberov

Редовен Потребител
Не става Оги, на този модел дисплея е с тъч скрийн и ако напъна малко повече или на криво и може да направя беля.
Поради същата причина реших да не го нагрявам и ще пробвам със спрея, ако не стане майната му, здраве да има.
 

methaa

Редовен Потребител
Колеги, при правилно направена връзка между pc и телевизор чрез хдми кабел изгоря цялата апаратура :wall: кабела е овъглен, тв-то не се включва а компа не може да стигне до уиндоуса. Не успях да намеря инфо дали такъв тип повреда се ремонтира гаранционно или не и дали ще трябва да си търся правата. До което най-вероятно ще се стигне.
Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем моля да сподели дали има шанс да ми го оправят по единия или другия начин.
 
Последна промяна:

staz

Редовен Потребител
Добро утро!
Ако и трите продукта са от един и същи доставчик и са ти продадени като съвместими и пазиш касов бон, то направо си търси правата.
 

methaa

Редовен Потребител
Добро да е!
Не са. От различни магазини са. Това което ме притеснява че гаранциите не покриват "погрешно свързана периферия". Но пък никъде не е споменато как трябва да се свърже :wall:
 

xpresident

Редовен Потребител
Добро да е!
Не са. От различни магазини са. Това което ме притеснява че гаранциите не покриват "погрешно свързана периферия". Но пък никъде не е споменато как трябва да се свърже :wall:
Няма как да се свърже грешно. Проблема вероятно е в контактите, нещо е офазено и гаранцията едва ли ще го покрие.
 

methaa

Редовен Потребител
Да. Но в ръководството на телевизора дори не е упоменато че трябва да се изключи телевизора преди да се свържи кабела :confused:
 

xpresident

Редовен Потребител
Не е упоменато защото не е необходимо да се изключва. Провери си контактите, защото може теб да те тресне тока.
А относно техниката, най-вероятно са гръмнали само захранващите блокове и евентуално интерфейсите, поправимо е.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
"Пречатка" ли нещо по USB или HDMI порт, дъното най-често също заминава.
Но щом има "почерняване, овъгляване", не е минало нещо, дето да не прави бели.
Случвало ми се е да има и проблем със замасяването на шината на телевизора, но те си го откриха после в сервиза, че е имало откачен кабел вътре.
Носиш в сервиза и каквото ти кажат, друг избор имаш ли?
 

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
Така като чета, и аз залагам на НЕ заземени силови контакти и респективно изгорели захранващи блокове на техниката.
Ел. техниците често си спестяват връзването на третото кабелче (земя) на контактите и това е резултата:mad:
Неприятно, но май ще трябва сам да си поемеш ремонтите, освен ако не хванеш специалиста дето ти е връзвал контактите.
НО провери дали е така, все пак. Ако знаеш как, разбира се, ако ли не - по-добре не пипай!
 

lynx

Редовен Потребител
Аз бих изчакал първото спиране на тока и веднага ще въртя на електро доставчика да му плача, че при пускането са изпушили 2 уреда :eek:
Естествено, няма да споменавам за никакъв кабел! :D
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Това също е вариант, но имат практика да изпращат ел. техник, който проверява инсталацията от таблото до контактите.
Ако наистина има проблем ще го открият, и тогава и те ще откажат рекламацията.
Ако има монтирани токови защити и/или сърджери в контактите или разклонителите, трябва да ги махне преди да дойдат.
Щото те си вършат работата. Имам от 6-7 г монтирани на всеки контакт и ел. уред до сега няма изпаткал въпреки честите токови удари(микро спирания за по половин -една секунда).
 

lynx

Редовен Потребител
Така е, ако ще се заявява претенция към енергото е добре спешно някой жичкаджия да дойде на място да пооправи/провери инсталацията!
 

methaa

Редовен Потребител
Нямам трети кабел. Нулата и земята имат мостчета на всеки контакт.
Днес ще ми кажат присъдата на компа, а за телевизора ще чакам още.
 

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
Нямам трети кабел. Нулата и земята имат мостчета на всеки контакт.
Днес ще ми кажат присъдата на компа, а за телевизора ще чакам още.
Чудесно! По всички правила на ел. обзавеждането:no:
Явно цялата инсталация на сградата е "майсторско" изпълнение.
 

njatanasow

Редовен Потребител
Да кажа че ползвам кабел ( 6 метра ) HDMI от видео картата на компа до телевизора (заради големия размер на 3D филмите)
Нямам замасен контакт!Всичко си работи нормално.
 

tamiestef

Потребител
Чудесно! По всички правила на ел. обзавеждането:no:
Явно цялата инсталация на сградата е "майсторско" изпълнение.
Sih John,соц строителството е с двупроводна линия,със зануляване на контактите,без дефектнотокова защита и съответно без трети проводник.
Такива са болшинството от сградите.,според мен.
 

xpresident

Редовен Потребител
Нямам трети кабел. Нулата и земята имат мостчета на всеки контакт.
Днес ще ми кажат присъдата на компа, а за телевизора ще чакам още.
Провери дали на някой от контактите нямаш фаза на зануляването, тогава резултата би бил точно какъвто описваш. Или разклонител със същия проблем. Ако е от страна на телевизора, проблема остава скрит, защото е с пластмасова кутия.
 

sts1969

Редовен Потребител
Кирчо, за да ти се овъгли кабела за HDMI, това означава че по него е протекло 220V с голям ток, в конкретният случай ниското напрежение не може да вдигне такъв ампераж, предполагам че ти е избило захранването на компа и е пуснало високо напрежение по веригите. ???
 
Последна промяна:
Нагоре